Glock - 2kg stojina spouště

Glock a spol.


SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#16 » stř 11. led 2017, 13:36


Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#17 » stř 11. led 2017, 16:06

SJirka: přijde mi zbytečný ladit zbraně typu Glock - jak bylo řečeno, služební krumpáče, účelové zbraně.
Nicméně, každého volba. Mám G19 gen4 "z krabice", často nošená a nemám nejmenší potřebu ji jakkoliv tunit. ~2,5kg na spoušti není žádné drama. Pro srovnání, SA spoušť Beretta 70 .32A = 4.5kg, její malorážková verze B71 = ~2.5kg, Walther PPQ M2 .22LR = 2.2kg, CZ P-07 Kadet = 1.8kg.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#18 » stř 11. led 2017, 18:13

Díky za srovnání, myslel jsem že tvrdší než Glock je máloco..Mám srovnání jen s CZ 75 Shadow od zkoušek a tam ta spoušť šla lehounce, myslel jsem že takto je to klasika. Proto mi Glock přišel hodně tvrdý, ale jestliže jsou takto tvrdé i ostatní zbraně v základu....



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#19 » stř 11. led 2017, 19:47

to je jenom katalogový číslo. PPQ má papírově stejnej odpor a bude ti připadat, že má tu spoušť daleko lehčí. Ono strašně záleží na průběhu a charakteru tý spouště. Já mám v G26 Ghost Edge (odpovídá 2 kg, všechno přeleštěný a furt je to proti PPQ tvrdý. A to jsem si u PPQ odpor schválně uměle zvyšoval.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#20 » čtv 12. led 2017, 08:24

Tak jsem se nakonec rozhodl, že jako úplný začátečník se s Glockem naučím tak jak je v továrním složení. Až posbírám něco málo zkušeností a budu mít za sebou aspoň 1-2 tisíce ran a spoušt se zajede, zkusím přeleštit styčné plochy na spoušti, čímž už samo o sobě prý zlepším její vlastnosti a kdyby mi to potom nějak nevyhovovalo, zkusím laborovat s tou stojinou a dále.
Jen se ještě zeptám k tomu leštění, co byste mi kromě jemného smirku na to doporučili a čím potom ošetřit ( namazat) proti korozi, jestli vůbec?
Jinak vám všem díky za rady.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#21 » čtv 12. led 2017, 11:15

Asi po dvou měsících jsem nechal do svého G26 také dát "-" stojinu (2 kg).
U původní bylo dle specifikací psáno 2.5 kg. Lehčí stojina mi vyhovuje.
Stejný odpor 2.5 kg byl v katalogu psán i u G43, který má žena.
Připadá mi ale, že její spoušť u G43 s originální stojinou je v tuto chvíli stále o trochu lehčí, než u mého G26 s vyměněnou stojinou. Je to můj subjektivní pocit, možná částečně ovlivněný jiným úchopem tenčího G43.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#22 » pát 13. led 2017, 20:27

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda máte někdo zkušenosti s touto stojinou na Glocku 19

http://www.prodej-zbrani.cz/prislusenst ... 3087p.html

Díky



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#23 » sob 14. led 2017, 21:35

Kurvajz: Tak to je cenově úplně mimo mísu na můj vkus.

SJirka: Ten puškař v obchodě to leštil fortunkou (malá rotační bruska), takže smirek né.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#24 » ned 15. led 2017, 21:41

Nejde o cenu, ale o to, zda s ní má někdo reálnou zkušenost ;-) Ty asi tedy ne, ale třeba někdo jiný se chytne...

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#25 » úte 17. led 2017, 09:26

Já jsem dal 2kg stojnu protože s tou origo jsem dost strhával při střelbě.O poznání je to lepší -řek bych předvídatelnější.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#26 » úte 17. led 2017, 09:31

Tak si někdo kupte tu Ultimate ;). Sám mám 2kg glock, nicméně je to pořád ještě dost a hlavně ten chod opravdu není hladký (leštěno, mazáno).



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#27 » úte 17. led 2017, 19:58

Jo, přesně tak...někdo si to kupte...ať vím, jestli si to mám koupit já ;-)



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » stř 18. led 2017, 08:33

Nevím,já kupoval origo glock za lidovku kolem 200 Kč, zaleštil gravírkou z lidlu a bylo to znát. Chod mi nepřišel vůbec trhaný...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#29 » stř 18. led 2017, 12:38

Na glockfóru jsme tohle drhnutí řešili, většinou se s tou "trhanou" spouští potýkali lidi co měli novou zbraň a po výměně stojiny za 2kilovou díky jinému náběhu občas zaškobrtávalo táhlo spouště o schod v domečku spouště. To se musí oběhat, případně se tomu dá pomoct ale záměrně nechci psát jak, aby se toho někdo nechytnul, neudělal to moc a nevyřadil si pádovou blokaci. Nicméně na tom fóru jsme to vyřešili ;).

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#30 » stř 18. led 2017, 13:58

Díky, to bude ono, chová se to, jak popisuješ. Někdy je všechno v pohodě, jindy se to zasekne, "schod", a musím znatelně a nepříjemně přidat na tlaku na spoušť. Blbé je právě to, že je potřeba různá síla k výstřelu a nedá se to predikovat.

Úplně nerozumím, proč to řešení "tajíš", když je veřejně přístupné. Nemám registraci na Můjglock a vidím to.

Jinak 2kg stojinu mám už z prodejny (přál jsem si jí tam dát). Vystříleno přes 4000 + nevím kolik cvaknutí při sušení. To už by to mělo být oběhané, ne? Ale není.

Zkusím vypozorovat, jestli je to tento problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], tomcat1 a 13 hostů