CZ 75 D Compact vs fullsize SP-01 Tactical



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#16 » stř 18. led 2017, 19:23

Taková presna informace není a nemůže být, životnost zbraně je vysoce individuální. Pokud jde o mě, rám prasknul po cca 15 000 ranách a můj kolega který snad jako jediný z instruktorů pořád trénuje a závodí compactem, už takhle odvaril tři. Každý po cca 15 000. Jsou to tedy všechno zbraně z dodávky pro PČR z roku 2002, takže je možné, že zbrojovka později udělala nějaké změny v konstrukci rámu.



Sphinx
Příspěvky: 8

Příspěvek#17 » stř 18. led 2017, 19:38

Změna na rámu zbraně proběhla. Současná CZ 75 D Compact (P01) má v místě umístění railu o něco širší rám (28 mm) a i na výšku je tam více materiálu (výška 40 mm). Aby se mi vešla do služebního pouzdra (chodím trénovat s komplet služebním opaskem se svou soukromou zbraní, abych vykompenzoval nedostatek policejních výcviků), tak jsem musel nafasovat jiné, které je kompatibilní s pozdějšími sériemi D Compactu. Moje služební pistole je série Gxxxx. Ty s masivnějším rámem byly snad od série S (tady si nejsem naprosto jistý označením, každopádně je to značené jinak). Jinak se tady bavíme o značení zbraní pro Policii. Civilní to má jinak - já sám mám Bxxxxxx vyrobenou 2016. Každopádně současný D Compact je o něco robustnější, než tomu bylo před nějakými 14 lety.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#18 » stř 18. led 2017, 20:29

O změně railu mi vůbec nemluv!! O té vím zatraceně dobře, protože spouste nováčků kteří nastoupi na nástupní kurz nesedí zbraně v pouzdrech a mám s tím spousta práce. Za to bych nakopal někoho z ČZ do prdele. Navíc se na starší provedení nedají nasadit světelné moduly, protože zbrojovka měla vlastní provedeni a nedokázala vůbec dodržet rozměrově tolerance.



jaryn
Příspěvky: 32

Příspěvek#19 » ned 22. led 2017, 20:16

Dobrý den.
Znamená to tedy že praskání rámu bylo odstraněno je ho zesílením?



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#20 » čtv 26. led 2017, 11:14

Spíše jsem přepokládal že výrobce zvolí cestu kvalitnější slitiny, dneska tyhle materiály hodně pokročily kupředu, ale pokud to zafungovalo zesílením, taky je to cesta. Trošku jsem sháněl informace a místní prodejce mi tvrdil, že někde na střelnici viděl D compact , který měl najeto cca 50 000 ran a ještě stále byl v provozu. Ale to je mnou neověřená informace.



JiraK
Příspěvky: 8

Příspěvek#21 » čtv 9. úno 2017, 12:54

Ahoj, ctěl bych poprosit o názor o účelnosti vypínání kohoutu. Přemýšlím o koupi ČZ 75 compakta. Nemám zkušenost, ale zdá se být mi solidnější než ČZ 75 D comp. kvůli tomu hliníku. Zbraň budu mít proto, abych si zastřílel na střelnici a výjimečně na nošení. U déčka se mi zase zdá být dobrá věc právě to vypouštění kohoutu. Tak trochu váhám. Jaké s tím máte jako profesionálové zkušenosti.



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#22 » pát 10. úno 2017, 10:43

Ahoj. Není na střelnici lepší velká CZ než compact? Výjimečně uneseš obě, nastřílíš lépe s velkou. Vypouštění kohoutu mám na D compactu a stejně raději vypouštím přes palec až dolů, ale manuální pojistka na zbrani nemá co dělat (můj názor), alespoň ne na zbrani pro nošení.



JiraK
Příspěvky: 8

Příspěvek#23 » úte 14. úno 2017, 11:24

Ahoj, názor na zbytečnost manuální pojistky jsem už někde slyšel. Dokonce, že si ji někdo úplně vymontoval. Compakt chci mít pro začátek a jestli mě střílení chytne, tak si koupím něco většího, třeba starší CZ 75 nebo něco tak. Nechci do toho zatím pumpovat zbytečně moc peněz. Ten ocel. compakt se mi líbil na pohled a zdál se mi důvěryhodnější ten materiál. Zkusil jsem si ho u nás v Olomouci na střelnici a fajn. Na druhou stranu 15000 ran já asi hned tak nevystřílím. Teď, když čtu různě názory na oba modely, tak trochu nevím jak se rozhodnout :-( .

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#24 » úte 14. úno 2017, 12:20

Vyber si tu, na kterou trefíš za lepší peníze. Stejně, jako si za manželku nevezmeš první ženskou se kterou si za..káš, tak ti ani první pistole nezůstane nadosmrti a vaše cesty rozejdou, až navážeš intimní vztah s jinou. ;)



JiraK
Příspěvky: 8

Příspěvek#25 » úte 14. úno 2017, 20:57

Dík za radu ze života :-D :-D



JiraK
Příspěvky: 8

Příspěvek#26 » stř 15. úno 2017, 11:21

Četl jsem tady že CZ 75 D Compact vydrží 15000 výstřelů a po zesílení víc. Minulý týden mi prodavač v prodejně UB řekl , že u civilní verze se počítá s 10000 výstřely. Jsem nevěděl, že je civilní verze a služební verze.



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#27 » pát 17. úno 2017, 13:00

A nemyslel pan prodavač v CZUB verzi rámu s railem a verzi s rámem bez railu ? Oběma se tuším říká D Compact, jeslli se tedy nepletu. Verze bez railu se již nevyrábí - není v nabídce - a co jsem pochytil, moc chvály jsem na ni neslyšel. Dělat dvě stejné pistole v provedení služební a civilní mi z hlediska ekonomického přijde nesmyslné, a o peníze jde vždy až v první řadě.



JiraK
Příspěvky: 8

Příspěvek#28 » pát 17. úno 2017, 14:28

Ptal jsem se na životnost v porovnání klasický CZ 75 Compact železňák a CZ 75 D Compact. Ty aktuálně ve výrobě. Ono tam taky asi jde o opotřebení hlavně a ty mají oba stejné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů