Galil

Samonabíjecí pušky


klabator
Příspěvky: 54

Příspěvek#1 » pát 19. srp 2016, 19:05

Zdravíčko vespolek,

chci se zeptat, máte někdo zkušenosti se zbraněmi Galil? Budu rád když se o případné zkušenosti podělíte (trochu po Galilu pokukuji tak bych rád věděl co a jak ;) ). Díky za info


(Na fóru jsem prakticky žádné zmínky o této zbrani nenašel, pokud se však pletu, tak téma smažte ;) )

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#2 » pát 19. srp 2016, 20:22

Moje skromne dojmy - robustny (rozumej aj tazky) klon AK. Aktualne mam vystrielanych cez 500ks. Az na to ze poskodzuje hilzne a este stale hladam rozumny puskohlad na tu bocnu montaz co som zohnal, jej nemam co vycitat. Presnost limitovana mnou, napriek tomu co sa hovori mi dobre chodila aj s fabrickymi lacnymi 55gr S&B. Zozrala spolahlivo bez problemov od zaciatku vsetky moje pokusy o prebijanie .223. Presnost - s otvorenymi mieridlami som aj s fabrickymi, aj s mojimi prebijanymi zatial na nejakych +-5cm na 50m - to je ale moj problem, zbran je presnejsia, holt proste lepsie nevidim.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#3 » úte 3. led 2017, 18:20

Neví náhodou někdo, jak poznat rok výroby Galila? Jen tak ze zvědavosti by mě to zajímalo.



dunit
Příspěvky: 16

Příspěvek#4 » úte 24. led 2017, 23:24

Ahoj, bratr si chce pořídit Galila s tím, že bude kvůli ceně střeliva přebíjet. Dočetli jsme se ovšem, že Galil vyhazované nábojnice ničí, takže jsou pro přebíjení nepoužitelné. Je tenhle problém nějak technicky řešitelný? (Zdroj vystřílených nábojnic, např. od vojáků, nemáme.)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#5 » stř 25. led 2017, 00:20

Mimo nevratneho zasahu som zaregistroval lepenie roznych gumennych (tesnenie z dveri od auta) buffrov, dokonca existuju aj hotove pripravky co sa predavaju (Valmet) - to ale potrebuje upravu. Bohuzial osobne nemozem potvrdit. Google : "galil brass damage" pripadne "valmet port buffer".

EDIT: Takto to funguje na Valmet-e : http://forum.saiga-12.com/index.php?/topic/16781-valmet-ejection-buffer-works-great/



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#6 » pát 27. led 2017, 08:26

Dneska to zkusím konečně nafotit - přihodím foto nábojnic. Většina z nich je poškozená ze všech stran. ''AK kiss'' tedy značný :-)

Přebíjet nehodlám, tak mě to netrápí.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#7 » pát 27. led 2017, 08:54

hilzna.jpg


Tak tady je foto té hilzny. Některé vypadají líp, ale stejně to na přebíjení nebude.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kocpel
Příspěvky: 54

Příspěvek#8 » stř 15. úno 2017, 15:17

Mě to poškozuje nábojnice pouze na dlouhé straně. Krček je v pořádku.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#9 » pon 27. bře 2017, 13:00

Experimentoval někdo s úpravou hrany vyhazovacího okna, aby to nekurvilo ty nábojnice? Myslím tím různé oblepování těsněním, gumou a dalšíma nárazníkama? Je to společné téma asi pro všechny AKčka, ale u Galila to bolí víc, protože .223rem je zatím pořád ještě o kus dražší než kolik stojí 7.62x39, i když se cena pomalu začíná přibližovat, jak jdou 7.62x39 furt nahoru. :)
Našel jsem třeba tohle téma, ale většina obrázků se tam nezobrazuje (bohuže ty z procesu výroby):
http://www.theakforum.net/forums/14-gen ... works.html
Nicméně výsledný výrobek vypadá takto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#10 » pon 27. bře 2017, 14:32

Viděl jsem tam ještě tenhle pokus z ochrannou lištou na hrany dveří od auta:
http://www.theakforum.net/forums/14-gen ... rks-2.html
Je to jednodušší a levnější na montáž, ale má omezenou životnost - několik zásobníků na 35 nábojů, pak se protluče ta guma. Pak je třeba přelepit novým kouskem. Ale tak cca na jednu návštěvu střelnice by to vystačit mohlo, nebo sehnat nějakou odolnější gumu. Našel jsem třeba tohle (je toho za stovku 130cm):
https://www.auto-doplnky.com/ochranne-c ... 864-p27738
Zjevně to pomáhá na důlky na těle nábojnice, krčky to ale asi hryže tak jako tak, protože ty se asi nějak pomlátí ještě vevnitř. :roll: Ale za zkoušku to stojí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#11 » pon 27. bře 2017, 16:01

Někde jsem tenkrát našel tohle: http://forum.saiga-12.com/index.php?/topic/16781-valmet-ejection-buffer-works-great/ - níže je i fotka jak to vypadá na zbrani. Jinak Galila jsem si pořídil dnes, ve středu ho pojedu prubnout, tak uvidíme co je zač :)



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#12 » pon 27. bře 2017, 21:16

jo, na ten Valmet Ejection Buffer jsem taky koukal, ale jsou vyprodané a nejsem si jistý, jestli by se stejně daly nějak poslat z USA do ČR.
http://www.robertrtg.com/store/pc/VALME ... 1p2674.htm
Vrtat díru do krytu se mi nechce, tak asi zkusím tu lištu na dveře a uvidím. Ale pokud to řeší jen důlky na těle nábojnice a ne pomačkané krčky (což je můj problém), tak to bude tak jako tak bez dalších úprav na prd.

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#13 » stř 29. bře 2017, 16:20

Tak jsem Galila provětral. První dojem, že má příjemější spoušť než SA58, díky robustnosti sedí dobře v ruce. Jen si nějak nemohu zatím zvyknout na ten dioptr (jen 100 ran). Jinak nábojnice taky kouše.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#14 » stř 29. bře 2017, 19:24

A hryže ti tělo nábojnice nebo jen krček?
Dioptr je o zvyku a je dobrý na rychlé zamíření a rychlé bum bum bum. :) Ale vzhledem k tomu, že na krytu závěru je rail, tak tam asi lehce půjdou dát jiné mířidla nebo třeba kolimátor. Navíc Galil snad nebude takový šílený scope killer jako kosa.
Nebo to můžeš zkusit valit přes ty noční sklopné mířidla, i když jen ve dne, protože tritium je už nějaké vytritiované. :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#15 » stř 29. bře 2017, 19:45

ZS ma na stranlach slubene nove tritia pre Galil, do toho by som urcite siel uz z principu :). Inak ked si na ten diopter zvyknes nie je problem na 100m dat na zeleneho panaka 95 a viac aj s mojimi ocami. A spust ma fakt vybornu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: EmielRegis89, Roadrunner a 12 hostů