SKS - Samonabíjecí Karabina Simonov 45

Samonabíjecí pušky


SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#61 » sob 28. led 2017, 22:34

Zdravím vás, uvažuji nad koupí SKS, ale zatím všude narážím na čínskou výrobu. Máte s tím někdo zkušenosti, nejsou ty z číny nějaký šmejd?



Stevens_USMC
Příspěvky: 2

Příspěvek#62 » úte 31. led 2017, 10:26

Já mám sks z roku 1960 a je to jugoslavskej kousek,z mých zkušeností pozor na délku kratšího pistku a jeho pružiny



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#63 » úte 31. led 2017, 21:02

Takse mi dnes naskytla koupě SKS, Tula 1950. Byla to krásná uloženka. Všechny části sčíslované, vnitřek nenese výrazné stopy po používání, vývrt naprosto v pořádku a o pažbě ani nemluvím, jako nová. Jediné nad čím jsem se dlouho rozmýšlel, že hlaveň nemá tvrdochrom...Nakonec jsem ji ale stejně vzal, už proto, že je těžké dnes jakoukoliv sehnat v hezkém stavu nebo za dobrou cenu. Budu střílet obyčejné CIP střelivo, měl bych hlaveň bez tvrdochomu nějak výrazněji ošetřovat, aby vydržela nebo jsou jiné rady pro obyčejné hlavně?



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#64 » úte 31. led 2017, 22:25

Podle zkušených konstruktérů ze ČZ Uherský Brod, pamětníků, kteří tvrdochrom zaváděli u vojenských zbraní a dlouhé roky pozorovali jeho účinnost, není tvrdochrom žádná extra výhoda. Pokud se odlupuje nebo se v něm udělají trhliny, jakože občas se to stává, tak hlaveň pod vrstvou vesele hnije a čištění se pod tvrdochrom nedostane. Hlavním nešvarem tvrdochromu je, že majitel zbraně se na tvrdochrom spoléhá a nečistí ji po každé střelbě a pak se po letech diví... Ošetřování hlavně bych doporučil po každé střelbě, bez ohledu, zda je hlaveň s tvrdochromem či bez. Pokud budeš střílet vojenským střelivem, je nutné po střelbě hlaveň i komůrku s pístem protáhnout neutralizačním roztokem, stačí obyčejná soda, a teprve potom normální čištění. Po střelbě civilním střelivem, které má antikorozivní zápalky, stačí běžné čištění.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#65 » úte 31. led 2017, 22:35

Budu střílet jen civilní střelivo. Tak už jsem klidnější a rád, že jsem koupil. Díky :-)



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#66 » pát 3. úno 2017, 09:18

Tak jsem se jako začátečník ve světě braní dozvěděl, že všechny náboje 7,62x39 jsou původní vojenské s rtuťovou zápalkou, pokud se nebavíme o střelivu za 10-15Kč/kus.

iloveguns: Pokud tedy budu zbrani věnovat důkladné čištění, tzn. že ihned na střelnici po střelbě protáhnu hlaveň třeba lacetkou namočenou v roztoku sody, poté stříknu olejem a protáhnu šňůrou (nezapomenu na pístek s jeho pouzdrem) a až doma vše důkladně rozeberu a vyčistím, mohu tedy bez problém používat levnější původně vojenské střelivo?



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#67 » pát 3. úno 2017, 10:16

Ano, pokud roztokem sody zneutralizuješ agresivní zplodiny, které pocházejí ze rtuťové zápalky, jakou mají vojenské náboje, pak můžeš dále doma čistit běžným způsobem. Ale pokud bude čištění provedeno ještě v den střelby, což je stejně nutné, můžeš použít roztok sody těsně před čištěním. Já to tak dělám dlouhá léta. Těch pár hodin od střelby tam již tak velkou roli nehraje.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#68 » pát 3. úno 2017, 10:29

No jasně, budu důkladně čistit doma ihned po střelbě, cca 1 hodinu poté. Takže to ani nemusím tahat na střelnici a stačí doma. Tak díky moc. :-)

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#69 » stř 25. říj 2017, 20:21

Tak oživují téma. Z Bvs odpověď na dostupnost , že neví kdy a zda sks budou.... Embargo na zbraně z Ruska ??



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#70 » stř 25. říj 2017, 21:16

Ptal jsrm se v BVS, v Bearece a četl jsem i komentáře Zeleného sportu. Embargo na zbraně z Ruska, tahat by to šlo z USA a Německa, ale za neprodejné ceny.
Lituju, že jsem loni nekoupil aspoň toho číňana v BVS.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#71 » čtv 26. říj 2017, 06:08

Pokud chcete čínana, tak lze koupit v armyarms v Liberci, jsou to ty s 30 ranou zasobnikem. Jinak od BVS taky čekám na Simonku a informace moc optimistický nejsou nicméně zkusím počkat, protože podle info od zelenýsport ty jejich možná dovezou až těsně na konec. Nevim čeho, ale evokuje to ve mě něco v tom smyslu asi až těsně začne platit novej zákon. Doufejme, že nový lidi na ministerstvech budou mít víc rozumu, než stávající.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#72 » čtv 26. říj 2017, 09:04

Čínu ano, ale buď originál SKS 45 kompletované v číně, nebo model 56, což je modifikované SKS 45 vyráběné v číně - drobné změny pracovního procesu, jiné bodádky.
Všude jsou teď dostupné jen mod 63, což je vykastrovaný automat se zásobníkem z AK 47, po čínském způsobu tam dávali funkční celky z Dragunova, AK47 a bůh ví čím se ještě inspirovali.
Loni v BVS měli právě SKS a 56, jen s totálně domláceným dřevem.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#73 » čtv 26. říj 2017, 09:33

No oni tyhle čínani nevypadaj onic líp, když sem to viděl, tak sem to odmítl jakkoliv dál řešit, jak vzhledem ke stavu, tak vzhledem k pitomý směrnici. Nezbejvá nic jinýho než počkat, že BVS, nebo zelenáci dovezou. Blbý je že mam platný povolení jen do února a znova se mi pro něj už nechce :-D



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#74 » čtv 26. říj 2017, 09:47

Jo taky si teď tluču hlavou o zeď, že jsem nevzal rusáka, když jich byly na pultech kupy po 5200 za kus.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#75 » čtv 26. říj 2017, 11:18

No podle informací už taková cena rozhodně nebude, a taky bych si za to vytrhal zbytek vlasů, co mam. Ale nedáse nic dělat, hold je to pudová záležitost, bud sem pujdou a nebo nepujdou :-D ale byla by toho škoda, sou to krásný flitny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů