Nedostupnost serveru

Připomínky k hlavní části serveru
Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » stř 8. úno 2017, 21:36

V brzké době chystám upgrade na nejnovější verzi phpbb, která konečně podporuje php7 a lidé povětšinou hlásí velmi pozitivní rozdíl na vyšší verzi (mě v tom brání hlavně že phpbb do minulého měsíce nebylo s nejnovější verzí php kompatibilní). A následně další optimalizaci jiných částí webu.
Jen jsem bohužel omezen časově, navíc to asi bude znamenat znovu hrabat do designu fóra, přičemž bych tentokrát rád připlatil za něco pořádnějšího než současný design, který se s nadšením nesetkal.

Omlouvám se za komplikace, dělám co mohu v rámci skromných časových a finančních možností. Díky za pochopení.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#17 » stř 8. úno 2017, 22:11

No je fak, že ten současnej dyzajn je nic moc. Osobně nemám nervy na to se prohrabávat tou složitou strukturou, takže používám výhraně "Aktivní témata".

Ale třeba Chronomag mi přijde přehlednej:

http://forum.chronomag.cz/

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#18 » stř 8. úno 2017, 22:33

MarK: A je to teda problém v nedostatečné rychlosti připojení, nebo hardwaru, na kterým fórum běží, a nestíhá provoz?

Mimochodem kolik jsou měsíční náklady na provoz fóra?



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#19 » čtv 9. úno 2017, 06:39

Taktéž....



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#20 » čtv 9. úno 2017, 09:36

Hele je to asi podle vytížení...večer hodně lidí, tak to padá...teďka je dopo a jede to jak namydlenej blesk...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#21 » čtv 9. úno 2017, 09:41

Bude to vytížením, přes den to obvykle jede velmi dobře a typicky večer cca 20 až 22 hod se to seká.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#22 » čtv 9. úno 2017, 09:57

Zajímalo by mne kapacitní nastavení serveru, kolik to má dedikované RAM, jaký disk a cachování.
VPSka s SSD disky a 4-8GB RAM se dá pronajmout relativně levně. S hostingy mám špatné zkušenosti (většinou to dává málo RAM pro PHP a pak to všchno padá, agregace více webů na jednom prostředí). Případně s vlastním serverem by nebylo problém rozject memcached.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » sob 11. úno 2017, 07:36

Mně to s tím neustálým připlácením za lepší a lepší hosting taky moc není jasné. Traffic je známý, z toho se snad dají parametry nějak odvodit...
Je tedy naprosto jasné, co je příčinou problémů (kvalita hostingu) a teď už je "jen" řešit? Ty problémy s odezvou jsou nárazové - dle mé zkušenosti třeba pár dní líp, pak zase hůř...
Srovnejte třeba s DF - ten běží na Wedosu, často je několik minut nedostupný úplně, ale má asi násobně vyšší provoz.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » sob 11. úno 2017, 14:33

Změny se holt můžou stát a pak se musí vypátrat. Holt to není vždy řešitelné jednoduše lineárně navýšením výkonu.

A myslím, že po změně, kterou jsem zkusil před pár dny, to funguje vše naprosto bez problému, nezaznamenal jsem žádné zpomalení ani ve večerních hodinách.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#25 » sob 11. úno 2017, 16:08

Je fakt, že to teď jede fakt rychle.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#26 » sob 11. úno 2017, 17:13

Bylo to teda něco v kódu fóra, nebo nastavení hardwaru, nebo...?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#27 » sob 11. úno 2017, 17:23

Díky za úpravy a údržbu. jede to lépe. Ja jsem holt jen systémák. Pokud aplikace padá na OOM, pak to řeším s aplikačními správci. Jinak holt jen přiděluji systémové prostředky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#28 » stř 20. lis 2019, 12:42

Zdá se mi to a nebo je server občas nedostupný ?

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#29 » stř 20. lis 2019, 13:04

Nezdá...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#30 » stř 20. lis 2019, 14:16

Nezdá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů