CZ P-09

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#346 » ned 12. úno 2017, 23:02

Posledni stiplovaci vytvor s novou texturou, ty okraje robit je ale za trest :-).
Uz jsem na to ale kapnul a pristi kousek bude zas lepsi.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#347 » pon 13. úno 2017, 08:59

Pěkné :-)

Co to na to nalepuješ a čím ?



BORN_TO_GRILL
Příspěvky: 43

Příspěvek#348 » pon 13. úno 2017, 09:36

Stipling je technika, kdy se natavuje povrch ramu napriklad pajkou, nebo necim podobnym. Nevznika to tak, ze by se na aktualni povrch neco lepilo, ale prave z jiz existujiciho materialu. Mrkni treba na youtube, je toho tam kopec :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#349 » pon 13. úno 2017, 10:01

BtG: Přesně tak, někde na fóru to bylo uvedeno jako "Stipling - dojebání rámu pájkou"

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#350 » pon 13. úno 2017, 10:07

MKabar - Krásná práce, asi Ti brzo zavolám...... 8-)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#351 » pon 13. úno 2017, 14:41

Pouzivam woodburner (vypada to jak mikropajka, je k tomu 24 ruznych hrotu - vetsina naprd, na tohle jsem si musel jeden vypilovat) co ma 250 °C, to staci, mikropajka ma 370+ °C a to je zbytecne moc.
A k tomu dremel na ty okraje. Moje nejoblibenejsi profi americka firma na stiplingy je tahle:
http://www.dangerclosearmament.com/gallery-.html
Jeste SSVi LLC jsou tez dobri. Treba takovy ZevTech ma naprosto amatersky onicem stipling mi prijde.
Tuhle texturu ted budu davat na vsecko uz, paradne se drzi a dobre vypada. Akorat ty okraje robit je fakt porod a strasna drbacka, ale na tu 09 to bylo treba. Jinac dojebani ramu to sice je, ale luxusne se to drzi, secky pistole jsou hladke jak sklo, i treba XDM, ty zuby jsou tak velke, ze ve vysledku je to cele zas hladke.
Navleky jsou naprd, krouti se a mirite pak vsude mozne, jen ne tam kde chcete a polepy se odlepujou a odiraj. Tohle je odolnejsi, hezci a moc to nestoji (50 zlotych woodburner a 600 Kc dremel z Lidlu), krome hromady casu a namozenych zad :-D. Casem budu delat jeste i 07, az na ni skonci zaruka.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#352 » pon 13. úno 2017, 14:45

Jo a jinac nevim sice kolik stoji holy ram na 09, ale na Glocka 1700 a na HK 2200 Kc. Sice to chce bohuzel dalsi prukaz zbrane kvuli cislu ramu (a tudiz i nakupko), ale neni to zas nejak astronomicka palka. To pro ty, co by si chteli ostiplovat gver, ale nechcou si ho dojebat pajkou :-). Koupit druhy ram a vyresene.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#353 » pon 13. úno 2017, 15:47

MKabar: Hele, to "dojebani rámu pájkou" bylo fakt kdesi v titulku a přišlo mi to jako krátký výstižný popis toho, co to ten "stipling" vlastně je. To není žádná kritika Tvé práce, ani stiplingu jako takového. Ty Tvoje kousky vypadají luxusně.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#354 » pon 13. úno 2017, 16:14

Jasne, vsak uplne v pohode, ja to beru jako srandu :-). Je to velice vystizny nazev, ja videl nekde uplne stejny popisek akorat v anglictine :-). Ale fakt nekdo si to nezrobi (a pritom to je uplne paradni), bo mu je lito zprasit si gver, tak koupe druheho ramu je alternativni reseni. Resi to i pripadne problemy se zarukou.
Ono nekteri by se asi zhrozili mit to v ruce, HK ted zaclo delat hladke profily na P30 co strukturou pripominaj Talon polepy, bo si hodne lidi pry stezuje ze ten "shark skin" povrch je moc ostry :-D, pritom je to prosti stiplingu hladke jak sklo a za par mesicu se to jeste uplne osoupe a vyhladi.
Ta 09 je jeste trochu podrena (dole na rukojeti vpravo a pod lucikem) kvuli tem okrajum, dremel aby bral se musi poradne tocit a pak to obcas kopne mimo a izolacka to neochrani. Az kdyz jsem delal vrch, tak jsem vymyslel novy lepsi postup, ktery minimalizuje pripadne nechtene oderky. Dalsi kousek uz bude vychytany uplne doufam. Tohle bylo poprve co jsem delal okraje. Tu novou texturu jsem zkousel dopredu.
P10 ty hrbolky sice maji lepsi jistotu na uchop, nez treba P09, ale zas to spis boli a na ten stipling to nema.
Negativni textura je lepsi, je dobre prilnava a neni tak neprijemna, jako vystouple pozitivni hrbolky. Zas je to ale jednodussi na pripravu pred stiplovanim - neni treba to brousit, staci necim ostrym oskrabat ty hrbolky a muze se stiplovat. Nejhorsi byva ram - treba 07/09 to zdrsneni pred zachytem jako by tam vubec nebylo. Kdyby aspon bylo vodorovne a delsi, ale kolme a jeste kratke je uplne k nicemu. A ve zpocene ruce to pak klouze a pistol zbytecne vic kope. Mam vyzkousene, ze zacatecnik co neumi moc strilet, se o dost zlepsi s ostiplovanym gverem, bo ho to proste donuti to poradne silne sevrit. Jelikoz se boji ze ho to podre (tak ostre to zas neni), kdyz to nebude drzet a ejhle, misto pul metra na 10 m rozptyl je naraz max 20 cm :-). Ta 09 kdyz jsem ji dodelal, tak to bylo tak ostre, ze to az bolelo, jak jsem to vzal do ruky, ale staci to za 2-3 minutky prejet vsude 400 a pak 800 smirglem a je to akorat, neboli to a drzi to na ruce pomalu jak suchy zip. Jak si jednou zkusite takhle upraveny gver, tak uz vam vsechny ostatni plastaky prijdou jak sklenene. Dokonce i takova blbost jako jemny stipling podbrouseneho luciku zespoda na Glocku je docela dobra vychytavka na jisty uchop. Na te 09 jsem na lucik nesahal, majitel ma male ruce. Ja osobne bych ten lucik v tom vybrani sjel dremelem do rovna asi o pul milimetru ciste jenom proto, ze je lehce zaobleny a placatejsi povrch je o chlup jistejsi na uchop.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#355 » úte 7. bře 2017, 16:26

Ahoj. Jde na P-09 doladit spoušť a zkrátit reset spouště.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#356 » úte 7. bře 2017, 17:42

Ahoj, taky souhlasím.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#357 » stř 8. bře 2017, 00:22




Bat01
Příspěvky: 25

Příspěvek#358 » stř 8. bře 2017, 19:50




Schwaboid
Příspěvky: 1

Příspěvek#359 » čtv 9. bře 2017, 14:13

Zdravím, i já se hlásím jako čerstvý majitel CZ P-09. Momentálně čekám na Průkaz zbraně a pak již jen mrhat olovem .....



Bat01
Příspěvky: 25

Příspěvek#360 » ned 19. bře 2017, 17:07

Zdravím pánové
Nemáte někdo možnost dostat jsem toto:

https://cajungunworks.com/product/92030 ... reset-kit/

Nebo nenapadá vás někdo, kdo by to dokázal, budu mohou vděčný za vaše reakce, rady, nápady.... ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů