Výměna, odhlášení a převod zbrane

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#16 » pon 13. úno 2017, 10:12

sided píše:... coby prodávajícího tě nákupko nemusí zajímat protože stejně nemáš jak ověřit jeho platnost a je to pouze starost kupujícího aby ho měl v pořádku. ...


Určitě?

Zákon o zbraních píše:§ 29
Povinnosti držitele zbrojního průkazu

(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E nesmí
a) převést vlastnictví ke zbrani, střelivu nebo zakázanému doplňku zbraně na osobu, která k jejich držení není oprávněna, nebo je přenechat takové osobě,


A osoba, která nemá platné nákupko, není oprávněna držet zbraň kat. B. Nicmíně to, že prodávající nemá nákupko jak ověřit, nemá-li ZL, je trochu smutný fakt :(.

Zákon o zbraních píše:§ 76

(3) Za přestupek lze uložit pokutu do

a) 50000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a), d) nebo j),


Navíc toto patří do kategorie nejdražších přestupků. Opatrnost tedy na místě je. Jestli by opatrnost/kopie nákupka pomohla, těžko říct.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#17 » pon 13. úno 2017, 10:15

No a jak si teda ověříš že to nákupko je platný? Je to jen tvůj dobrý pocit že jsi viděl nějaký papír.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#18 » pon 13. úno 2017, 10:33

Pak jsem udělal vše, co bylo v mých možnostech, abych dostál svým povinnostem. Zda by to stačilo k beztrestnosti, tedy nespáchání přestupku, toť otázka ...



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#19 » pon 13. úno 2017, 10:52

Hlavně se prodává v dobré víře. Zfalšovat jde všechno, občanka, zbroják i nákupko. Ani jedno jako soukromá osoba nemůžu nijak ověřit, krom toho, že si prodej domluvíme přímo na policajtech a půjdeme tam oba.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#20 » pon 13. úno 2017, 10:53

Pre skutocne paranoidnych su na strankach policie cisla neplatnych (teda - casovo platnych ale odcudzenych / stratenych, etc. etc.) dokladov ;).



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#21 » pon 13. úno 2017, 10:55

A jak ověříš, že jsou to platné policejní stránky? :D

Jak jsem psal, je to prodej v dobré víře. A jestli tu víru nemám, tak mu tu zbraň neprodám, byť bude mít lejster milion.



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#22 » pon 13. úno 2017, 11:01

sided> Platnost np jsem ověřoval dle č.j. telefonicky na Zbraních. Policista mi platnost potvrdil, ovšem říkal mi, že toto moje povinnost není, já prodávám v dobré víře.



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#23 » pon 13. úno 2017, 11:02

Takže prodávat pouze v úředních hodinách policie ;-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#24 » pon 13. úno 2017, 11:34

cipis píše:Jak jsem psal, je to prodej v dobré víře. A jestli tu víru nemám, tak mu tu zbraň neprodám, byť bude mít lejster milion.


Jasně, to jsem udělal několikrát byť měl dotyčný všechny doklady v pořádku.

Kolemjdoucí - jasně ale to platí pouze v případě že prodáváš v pracovní den, v pracovní době a nějakým zázrakem se dovoláš.



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#25 » pon 13. úno 2017, 11:40

já si nechal poslat čj předem mailem, to nikomu neublíží.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#26 » pon 13. úno 2017, 15:10

Panove, ja jen k tem "neprodal, protoze nemel dobry pocit"...
Pokud se regulerne domluvite na prodeji, vy jste z Ase a kupujici z Ostravy, on za Vama prijede autem, vy mu reknete "ty se mi nelibis - nic ti neprodam", tak se nedivte, az Vam prijde nejaka vyzva k uhrade 1 dne dovoleny a 7x1040k Kc... Takze bratru nejaka desitecka, protoze nekdo kvuli Vam marne prejel republiku...
Ja se priznam, ze by me takhle marnej vejlet fakt nastval...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#27 » pon 13. úno 2017, 17:12

cipis píše:A jak ověříš, že jsou to platné policejní stránky? :D

Jak jsem psal, je to prodej v dobré víře. A jestli tu víru nemám, tak mu tu zbraň neprodám, byť bude mít lejster milion.


Mě by teda pěkně vytočilo, kdybys mi neprodal zbraň protože se ti nezamlouvám a naprosto souhlasím s cmk. Když už teda si někdo něco dokazovat, tak teda řeknu, že si OP,ZP a nákupko pro jistotu ofotím. Už při vyslovení tohoto, by dotyčný kdyby jel levou sám vycouvá.
Zase bych z toho nedělal zbytečnou kovbojku.



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#28 » pon 13. úno 2017, 17:37

No, ale já přece nemluvil o tom, jak ten prodejce vypadá, až ho uvidím. Nikde jsem nepsal, že bych posuzoval podle vzhledu až na místě setkání.
Domluvu na místě předání (třeba na druhé straně republiky) považuji za uzavření kupní smlouvy, takže k popisované situaci nemůže dojít. Buď prostě věřím, tak se dohodnu na prodeji a předání atd. Anebo nevěřím, ale pak se na ničem nedomlouvám, obzvlášť předání někde daleko.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#29 » pon 13. úno 2017, 17:48

wigum píše:
kurvajz píše:A na četnický stanici si vyžádej kopii toho šediváku, kterej jim tam budeš dávat spolu s potvrzením, že toho a toho dne v tolik a tolik hodin ho převzali ke zpracování

Cože? A k čemu ti to je?

No třeba mně to je k tomu, že tam přesně mám napsáno, kterej den a v kolik a kdo to převzal a mám to potvrzený. Jelikož tím odhlašuju zbraň, která je dosud psaná na mně, tak to chci mít fakt "neprůstřelný" :arrow: kupodivu se příslušník vyjádřil ve smyslu, že se vůbec nediví, když to po něm chci a v žertu dodal, že spisy se občas taky ztrácejí :roll:

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#30 » pon 13. úno 2017, 18:25

cipis píše:No, ale já přece nemluvil o tom, jak ten prodejce vypadá, až ho uvidím. Nikde jsem nepsal, že bych posuzoval podle vzhledu až na místě setkání.
Domluvu na místě předání (třeba na druhé straně republiky) považuji za uzavření kupní smlouvy, takže k popisované situaci nemůže dojít. Buď prostě věřím, tak se dohodnu na prodeji a předání atd. Anebo nevěřím, ale pak se na ničem nedomlouvám, obzvlášť předání někde daleko.


V tom případě nic nenamítám. O vzhledu jsem taky nemluvil :lol:

to kuvajs: ty jdeš sice odlašovat, ale ta zbraň už může být v CRZ uvolněná, protože kupující byl rychlejší než ty. Takže je to opravdu naprosto zbytečné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: wolf73 a 27 hostů