Vysvětlení testových otázek

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#16 » pon 19. pro 2016, 14:40

Je asi zbytečné hledat problémy za každou cenu. Ovšem souhlasím s tím, že nově zařazené otázky jsou některé formulovány poněkud něšťastně.



PetrSSS
Příspěvky: 13

Příspěvek#17 » úte 10. led 2017, 17:19

Werewolf píše:PetrSSS, podle výrokové logiky máš samozřejmě pravdu. "Palná zbraň,... a jejíž konstrukce umožňuje střílet jednotlivé rány" jsou jak samonabijeci tak i samocinna. Obě splňují toto zadání. Jak jsi napsal, že tam chybí slovíčko "pouze", aby to samocinnou vyřadilo, jak jsi psal, že pokud by to samocinna být neměla, muselo by to znamenat, že žádná samocinna nesmí umět střílet jednotlivě, jsi napsal naprosto přesně.


Jsem rád, že se našel aspoň jeden člověk, který to vidí stejně, už jsem si začínal připadat hloupě.



PetrSSS
Příspěvky: 13

Příspěvek#18 » úte 10. led 2017, 17:21

marinakus píše:Je asi zbytečné hledat problémy za každou cenu. Ovšem souhlasím s tím, že nově zařazené otázky jsou některé formulovány poněkud něšťastně.


To ani nebyl záměr, ptal jsem se proto, že když jsem tuto otázku viděl prvně, nebyl jsem si 100% jistý, která odpověď je správná a tak jsem se chtěl ujistit, jestli něco nepřehlížím.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#19 » úte 10. led 2017, 19:20

Páááni, když jsem se ty otázky učil, ani mě nenapadlo takhle filozofovat. Asi jsem ten zbroják moc chtěl, tak jsem na to šel zpříma. :-)
Správná odpověď byla ta, kterou jsem měl v otázkách označenu za správnou. A nedělalo mi problém si to tak zapamatovat.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#20 » úte 10. led 2017, 21:30

A to je rozdíl mezi těmi, co se učí aby prošli, a těmi, co se učí, aby znali :-D

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#21 » stř 11. led 2017, 08:20

Mnoo učí se nauku o zbranich, nebo čeeský jazyk a výrokovou logiku? Nebuď tak přísnej. :oops:

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#22 » stř 11. led 2017, 10:47

Málokdo se bude připravovat na test tak, že bude znát a odpovídat podle svojí logiky, jenže špatně :-)

Takže

1. je potřeba vědět, co ty otázky znamenají
2. je potřeba umět určit, která odpověď je ta správná

Ty odpovědi mají logiku a dá se snadno určit, která je správná, rozhodně se to není potřeba učit zpaměti.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#23 » stř 11. led 2017, 10:55

Vyrokova logika neni neci logika, ale matematicky obecny zpusob formulovani vyroku. A zde jak jiz Werewolf a PetrSSS uvedli ta logika hapruje.
Toto je ovsem klasicky problem definovani vetsiny zakonu a regulaci, pak vznikaji nic nerikajici texty, ktere si vyklada kazdy jinak. Pravnikum by meli sekundovat matematici (a nebo naopak ??)

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#24 » stř 11. led 2017, 18:08

Jestliže je myšlenka formulována špatně, nevhodně, protistrana má však mozek a obvykle jí dojde, jak autor svoji původní myšlenku vlastně zamýšlel. Tedy dojde nám, jaká odpověď asi má být ta správná.

Toto je onen případ. Mnohem častěji se v této situaci ocitneme na fórech nebo nejčastěji při rozhovoru se ženou, kdy se někdy člověk až opotí, nebo to skončí tím, že si žena stěžuje, že ji muž vůbec nerozumí :-D

Nicméně to, že PetrSS u této otázky znejistil, neukazuje, že by byl natvrdlý, ale právě naopak.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#25 » stř 11. led 2017, 21:58

Táááák, s prvním odstavcem nade mnou naprosto souhlasím.
Navíc, 90% věcí ze zákona o zbraních už jsem zapomněl. Vše co se týká zbrojní licence, nahlášení převozů zbraní obchodníkem přes hranice, průměry ocelových prutů u dveří do zbraňového skladiště, co je to dvoják nebo troják nebo kýhočerta..... mám pokračovat? Prostě to, co nebudu nikdy v životě potřebovat. A když tak si to vyhledám. Vím kde.
A to je moje odpověď Werewolfovi .... i když vím, žes to myslel jistě jako humor. :-)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#26 » čtv 12. led 2017, 11:28

Prakticky:
Při přípravě na zkoušku samo nemá smysl nad tím polemizovat :D správná je ta odpověď, kterou zákonodárci uznali jako správnou.
Teoreticky:
Nicméně z hlediska matematického má pravdu PetrSSS. Znegujte si výrok a vyjde vám "U samočinné zbraňe se vyhození vystřelené nábojnice, opětovné nabití a napnutí bicího mechanismu neděje v důsledku předchozího výstřelu, nebo její konstrukce neumožňuje střílet jednotlivé rány." Technicky je to nepravdivý výrok. Přepnu si samopal na jednotlivé rány, zmáčku spoušť a udělá mi obojí.

EDIT:
Nicméně tato zákonná sada otázek rozhodně patří mezi ty dobré. Když se podívám na zdravovědu pro ŘP nebo sady otázek, podle kterých se dnes veřejně maturuje z matiky a češtiny, tak se mi chce blejt, velebnosti...



pospik
Příspěvky: 2

Příspěvek#27 » pon 13. úno 2017, 10:37

Ahoj, mám dva dotazy k otázkám.
První dotaz:
Zákon o zbraních, předpis č. 119/2002 Sb.
§ 21
(7) Pokud žadatel při zkoušce odborné způsobilosti neuspěl, může se znovu přihlásit ke zkoušce podle odstavce 6 nejdříve po uplynutí 3 měsíců ode dne neúspěšného vykonání zkoušky. Požádá-li o určení jiného zkušebního komisaře, příslušný útvar policie jeho žádosti vyhoví.

Vyhláška o provedení některých ustanovení zákona o zbraních, PŘEDPIS Č. 115/2014 SB.
§ 23 Opakování praktické části zkoušky
Žadatel, který byl v teoretické části zkoušky hodnocen stupněm „prospěl“ a v praktické části stupněm „neprospěl“, může praktickou část zkoušky jednou opakovat na základě písemné žádosti podané u Ministerstva vnitra do 2 měsíců ode dne, kdy v praktické části zkoušky neuspěl.
Soubor otázky.pdf
otázka č. 98 – odpovědi jsou v rozporu se stávající právní úpravou(?), která říká, že zkoušku lze opakovat do 2 měsíců, a to jen za podmínky úspěšného složení písemné části.
správně je ale 331, i když netuším, odkud se vzal údaj „nejdříve 15 pracovních dní“:
a) jednou opakovat nejdříve 15 pracovních dní a nejpozději dva měsíce ode dne, kdy v praktické
části zkoušky byl hodnocen stupněm “neprospěl“,
----------------------
Druhý dotaz:
Otázka č. 6 ve zkušebních testech mi připadá matoucí, protože správná by měla být i odpověď „a) připojuje“, viz:
§17: odst. b) doklad o odborné způsobilosti držet nebo nosit zbraň a střelivo nebo provádět pyrotechnický průzkum, jedná-li se o vydání zbrojního průkazu skupiny F, (dále jen "odborná způsobilost")
Navíc je tam špatný odkaz po kliknutí na „najít v zákoně“, který ukazuje na § 24 – 25, místo §17.
Dále je rozpor se souborem otázky.pdf, kde je tatáž otázka pod číslem 75 (nebo 79), kde jako správná odpověď je „přikládá“, zatímco v otázce č. 119 je správná odpověď „nepřipojuje“..

Jak to tedy vlastně je?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#28 » pon 13. úno 2017, 11:07

pospik : Ty děláš ZP sk. F, že se ptáš v obou případech na ni? Jinak bys ve vyhlášce 115/2014 citoval § 10 a ne §23. Motáš dohromady klasickou zkoušku na ZP sk. A,B,C,D,E a zkoušku na ZP sk. F, která ovšem probíhá zcela jinak.
Ve druhém případě zřejmě motáš dohromady vydání nového ZP a vydání ZP po uplynutí platnosti starého.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#29 » pon 13. úno 2017, 11:26

K prvnímu dotazu - zkoušku můžeš jednou OPAKOVAT, pokud napíšeš aspoň testy.
ZNOVU SE PŘIHLÁSIT - což je něco jiného než opakovat... - za 3 měsíce.
Rozpor není



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#30 » sob 18. úno 2017, 13:18

Pratele, nehledejte v tech otazkach logiku. Mnohdy tam neni a nektere otazky jsou vylozene blbe (viz treba "autotransfuzni poloha", ktera moji zene s hypotenzi naprosto pravidelne pomaha z bezvedomi. Proste... vysokoskolsky system: co pochopit nejde, nadrtit se, udelat zkousku a pustit z hlavy.

Nema cenu resit dal. Devastace vlastniho casu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů