Re: Úprava pravidel LOS pro ročník 2016

Moderátor: LOS vedení



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#31 » pon 13. úno 2017, 18:22

heh: tak nevím, ale já mám vždy mířidla nastřelená na svoje oči, každý jiný si musí najít svůj záměrný bod.
Upravovat pravidla pro jedince skutečně není správná cesta. Za chvíli by chtěl každý něco jiného. Pravidla jsou pro stanovení všeobecných podmínek pro všechny. Jestli si chcete našlechtit hračky, tak si budete muset najít vhodné závody. LOS je lidová střelba, tedy pro masově používané a prodávané zbraně.
Rovněž organizátoři budou z možnosti vyhlašovat 10 kategorií zcela jistě odvázaní.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pon 13. úno 2017, 18:51

V souladu s pravidly a po dohodě s organizátorem není problém střelit si závod se zbraní/doplňky, které se nevejdou do kategorií, jen je třeba se smířit s umístěním mimo závod. Si můžete kolimátorníci dát sraz na konkrétním závodě a soutěžit mezi sebou v em-zet.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#33 » pon 13. úno 2017, 19:30

Myslím, že pro příštích pár let jsou kolimátory námět pro klubovky. Neznám kromě IPSC openařů nikoho, kdo má na pistoli kolimátor. A už vůbec nikoho, kdo to nosí. Neříkám, že nejsou, ale kolik jich bude jezdit? Účast MZ a klubovky - to je cesta.
A jinak, každá záminka k nákupu nové hračky je dobrá!!!



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#34 » úte 14. úno 2017, 19:49

Ano na klubovce, pokud to organizátor umožní, proč ne. Na druhou stranu ani klubovka LOS není akce, kde se zkouší kde co. Musím opravit nesprávný názor, mimo závod znamená účast s další zbraní ve vyhlášené kategorii dle pravidel, nikoliv s čímkoliv.



heh
Příspěvky: 12

Příspěvek#35 » stř 15. úno 2017, 11:31

@coffee Ok, díky za vysvětlení - nepočítá se.
Ad mířidla, jasně. Pochopitelně se líp kliká kolim než posunuje hledí v rybině.

Jen tohle jsem nepochopil,nevím co si pod tím mám představit:
coffee píše:Musím opravit nesprávný názor, mimo závod znamená účast s další zbraní ve vyhlášené kategorii dle pravidel, nikoliv s čímkoliv.


@PaF jasně, kdo to TEĎ nosí. Před 10 lety byl taky ajfoun geeky cosi. Teď je to něco jako sociální status.

Ok a jak to bude příští sezónu s lasery? Na MPi se určitě objeví podvěsné svítilny, které jsou téměř výhradně v kombinaci s laserem. Pravidla to nijak nezmiňují a čekal bych, že se ozvou námitky :)



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#36 » stř 15. úno 2017, 11:40

no, já ajfoun nenosím ani dnes a můj sociální statut mne neděsí :-).
Ale pod MPi mám obojetné svítidlo taky objednané. Myslím, že použití ukazovátka má svoji logiku. Jestli v samostatné divizi, to nevím... Možná 1 divize pro všechny typy a velikosti zbraní se všemi myslitelnými doplňky jako 5. divize, to by se mohlo chytit.



heh
Příspěvky: 12

Příspěvek#37 » stř 15. úno 2017, 12:30

To bude sháňka po jetých openech :)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#38 » stř 15. úno 2017, 12:38

Je to jednoduché, mimo závod se střílí s druhou zbraní odpovídající některé z kategorií podle typu závodu. Počítat automaticky s tím, že si přitáhnu "exota" a chci s tím střílet nemusí být tak správná cesta. Na pohárovém závodě vůbec, na klubovce po předjednání s organizátorem za určitých podmínek možná. Není to nárokovatelné. Tož tak.

heh píše:@coffee Ok, díky za vysvětlení - nepočítá se.
Ad mířidla, jasně. Pochopitelně se líp kliká kolim než posunuje hledí v rybině.

Jen tohle jsem nepochopil,nevím co si pod tím mám představit:
coffee píše:Musím opravit nesprávný názor, mimo závod znamená účast s další zbraní ve vyhlášené kategorii dle pravidel, nikoliv s čímkoliv.


@PaF jasně, kdo to TEĎ nosí. Před 10 lety byl taky ajfoun geeky cosi. Teď je to něco jako sociální status.

Ok a jak to bude příští sezónu s lasery? Na MPi se určitě objeví podvěsné svítilny, které jsou téměř výhradně v kombinaci s laserem. Pravidla to nijak nezmiňují a čekal bych, že se ozvou námitky :)

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » stř 15. úno 2017, 12:57

Neschválené zbraně a doplňky, pokud nejsou v rozporu s obecnými pravidly bezpečnosti, mohou být
použity v závodu pouze tehdy, pokud s nimi bude závodník soutěžit mimo oficiální pořadí závodu.


Původně jsem se chtěl odkázat na citovaný odstavec, ale je uveden jen pro brokovnici a pušku, takže u krátké fakt ne.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#40 » čtv 16. úno 2017, 20:22

Připadá mi jako jako never ending story ;) Jakákoliv soutěž, ať už je to Malá odstřelovačka nebo LOS časem dojde do stavu, kdy se sejde halda názorů na změny, které tu soutěž posunou někam úplně jinam. Si myslím, že LOS je prostě o tom střílet ve stavu, v jakém zbraň nosí 99 procent lidí a to kolimátory zřejmě stále nejsou. A na druhou stranu jsem přesvědčený, že si přece, pokud je chuť se s organizací poprat a věřím, že to je náročná záležitost, každý může založit svoji soutěž, třeba krátká s optikou :)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#41 » pát 17. úno 2017, 17:58

Tahle logika pada s tim, ze pulka lidi, co strili LOS, nenosi vubec, pulka ze zbyle pulky nosi nejakeho prcka. A naopak - uz se zacinaji objevovat lidi, co realne nosi malej kolimator a opravnene se ptaji: "proc, kdyz to vyrobci a prodejci zaradili regulerne do prodeje ve velkym a proc, kdyz uz se to pouziva a nosi - tak proc s tim ja nemuzu prijit na tu disciplinu, kde bych to uzil?" - a ptaji se prave ti, kteri to tak uz skutecne realne nosi...



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#42 » pon 20. úno 2017, 18:05

Já bych pustil ty, co mají 3 a více dioptrií :-). Sám to ještě nejsem, aby bylo jasno... Fakt je, že i pro mne se pomalu mění miřidla v šedé fleky bez významu.

Uživatelský avatar
Tom Λ
Příspěvky: 57

Příspěvek#43 » pon 20. úno 2017, 19:10

Plně souhlasím s cmk, sice chápu, že implementace by byla složitá a tato kategorie nejspíš na většině závodů nevyužitá, ale vznikají paradoxní situace, kdy závody střílí lidi se sportovním speciálem, který sice splňuje požadavky pravidel, ale na nošení ho člověk nepoužívá, zatímco lidi s mos glockem, který nosí mají "dveře" zavřené. Já nevím jestli se pohybuju v tak zvláštní skupině lidí, ale v mém okolí vím o G19 Mos, G21, 1911 a dvakrát PPQ Q5 - všechno osazené kolimošem a běžně nošené. A je to trend, který je rozhodně na vzestupu stačí mrknout na US



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » úte 21. úno 2017, 07:44

Tom A: takže ti, co střílí LOS sportovními speciály který nenosí, by si na ně mohli nasadit ještě kolimátory? To jako fakt vážně?



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#45 » úte 21. úno 2017, 08:27

Jen tak pro zajimavost, ted jsem porovnaval vysledky z L1 IPSC zavodu mezi Open a Production (clovek na prvnim miste strilel z G17), a nijak velke rozdily v casech a zasazich tam nebyly.

Takze ve finale si nemyslim, ze by kolimator byl az tak samospasny, zvlast v obranne pojatem LOSu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů