Výměna, odhlášení a převod zbrane



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#31 » pon 13. úno 2017, 18:38

To sice může, ale v tomto konkrétním případě tomu tak nebylo, protože jsem jel na četnickou stanici bezprostředně po prodeji zbraně v centru Prahy a kupující se chystal ji přihlásit až následující týden ;-)



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#32 » pon 13. úno 2017, 19:12

Ke mně si kupující jel také přes půl republiky. Zavolal jako zájemce, poslal mi e-mailem "nákupko". Zda je nevyužité jsem chtěl ověřit na policii podle č. j. Zde mi bylo sděleno, že jen blázen se ZP by kupoval zbraň kategorie B bez NP a není mojí poviností ověřovat platnost NP. Smlouvu jsme použili ze zdejších stránek, je stručná a jasná. Na konci jsme doplnili i hodinu předání. Policii smlouva nazajímá. Nakonec upozorním, že kupující může zbraň "přihlásit" dříve, než ji prodávající "odhlásí". Není to jako s automobily. Prodávající pak do 10 dnů odezvdá "šedivák" + PZ. Potvrzení o podání "šediváku" o odevzdání PZ jsem na policii také požadoval, bylo mi sděleno, že u "nás" se ještě nikdy nic neztratilo. :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#33 » pon 13. úno 2017, 19:50

kurvajz : Ale to je naprosto jedno. Proto je doporučováno sepsat kupní smlouvu, abys měl jako prodávající něco v ruce. Ten zbytek je opravdu v podstatě zbytečnost.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#34 » pon 13. úno 2017, 19:52

Však já jsem taky kupní smlouvu měl...a pěkně důkladnou, včetně předávacího času na minutu...ale jelikož jistota je kulomet a na ten výjimku nedostanu, tak jsem si alespoň vyžádal to potvrzení přímo od službu konajícího příslušníka ;-)



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#35 » pon 13. úno 2017, 22:03

rcc:

To mi taky připadá trochu jako "problém".

Vzhledem k tomu jaké hrozí držiteli ZP sankce za nedodržení termínu odhlášení zbraně a odevzdání PZ, pak absence jakéhokoli potvrzení ze strany PČR , že jsem tak řádně učinil, není rozhodně úplně fair a na klidu nepřidává ... ;)



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#36 » stř 3. dub 2019, 08:42

Zdravím, co je potřeba na odhlášení zbraně (kupní smlouva, průkaz zbraně) musí být i šedivák? A je to zdarma nebo si mám koupit kolky. Díky Už si to nepamatuji.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#37 » stř 3. dub 2019, 08:57

Odhlášení zdarma, šedivák ano, pz ano, kupní smlouva jak na kterém oddělení, ale v zákoně není.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#38 » stř 3. dub 2019, 12:21

Policie smlouvu nezajímá. Důležitý je datum prodeje (převodu)
Ideální na šediváku (zadní strana) napsat, že k převodu došlo dne XZ a podepsat oběma stranami

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#39 » stř 3. dub 2019, 14:03

Policii ve finale ani nezajima datum a cas prodeje zbrane, pokud nedojde k nejakemu pruseru, nebo mezi odhlasenim a prihlasenim neni vice jak 10 dni. Do sedivaku se pise do kolonek k tomu urcenych. Je to predepsany tiskopis a ma byt vyplneno to, co zakon pozaduje.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#40 » stř 3. dub 2019, 14:30

Mě se ptala kdy došlo ke koupi. Napsala to na šedivák vedle podpisu. Smlouva je nezajímá.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#41 » stř 3. dub 2019, 14:56

No, to by me zajimalo, kdybych rekl "nevim, nekdy v poslednich 14 dnech" :-)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#42 » stř 3. dub 2019, 15:29

A všechny tyhle věci si krásně člověk ušetří, když to pošle poštou doporučeně :D



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#43 » čtv 2. kvě 2019, 12:10

Na Praze 5 mi řekli, že to poštou nejde.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#44 » čtv 2. kvě 2019, 15:31

Jak nejde? Pošta s tím nemá žádný problém.
Existuje ale obecný problém všech doporučených podání: pokud by vznikl spor, co vlastně v té obálce bylo.



petero
Příspěvky: 43

Příspěvek#45 » úte 25. úno 2020, 10:31

Zdravím, neví náhodou někdo zkušenější, jaké číslo nákupka jako prodávající mám napsat do kolonky Číslo povolení na zbraň kategorie B ? Jestli číslo svého stávajícího povolení, na které zbraň (zatím) držím nebo číslo nového nákupka nabyvatele?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů