Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1471 » pon 13. úno 2017, 16:18

dominic: zkus si sám upřesnit dotaz, jestli to budeš chtít nosit (třeba i s baterkou), co a jak s tím budeš trénovat, ono z toho řešení v podstatě vypadne samo. Jestli se ti USP líbí, ber ho, cenový rozdíl proti G není dramatický... pro soukromé použití hodně lidí ten "citový vztah" potřebuje, byť se to snaží okecat různými pseudoracionálními argumenty.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1472 » pon 13. úno 2017, 17:47

Hlavně si vyzkoušej, jestli ti padne do ruky a ideálně, jak se se ti s ním střílí....
Ale jak píše ladaj, ten cenový rozdíl není tak markantní.....



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#1473 » úte 14. úno 2017, 02:15

dominic_no píše:potřebuji znát názor více lidí. Nevím jakou pistolku pořídit. Líbí se mi klasická CZ 75B, ta je vcelku levná, je to klasika, avšak obecně řečeno je často shazovaná a tak si říkám, jestli to má smysl. Další v úvahu připadá Glock 19. Ano, také má své pro a proti, je vcelku hezký, je to plasťák, ale na druhou stranu je hojně využíván ozbrojenými složkami na poměrně vysokých úrovních a podle toho soudím, že tam to bude kvalitou trošku výše. Další, zatím asi nejvíce lákavé mi přijde HK USP 9mm. Zajímá mě, jestli podle vás má cenu si za tuhle bambitu připlatit. Na tu jsem mimo jiné četl víceméně samou chválu.


Nebylo by lepší pořádně vyzkoušet, promyslet a rozhodnout se, jestli SA/DA nebo striker fired a od toho se potom odrazit? Zúžíš tím aspoň okruh, ze kterého vybíráš...

dominic_no píše:Krom toho bych rád aby se zde někdo vyjádřil s osobními zkušenostmi ohledně USP. :)


USP v dnešní době ergonomicky neobstojí. USP fullsize mi ani nepřišel moc příjemnej na střelbu. Mám USP 9mmL Compact a ten mi přijde podstatně příjemnější. Osobní zkušenost? Je to sice vykopávka ale mám ji rád. Bez jediné závady (kromě několika neodpálených zápalek z jedné špatné série) jsem s tím nastřílel cca tolik, při kolika dle kolujících informací praská jistý specifický díl na CZ75:) a to už skoro 1x tolik měla najeto když jsem ji jako jetou kupoval... Nicméně první měsíc až dva jsem se celkem trápil - asi není moc vhodná do začátku.
Sumář: Pokud máš rozpočet 20K, tak vybereš zbraně s podstatně lepším chováním. Pokud chceš za málo peněz hodně spolehlivej SA/DA kvér (z druhé ruky pochopitelně, novou nemá význam kupovat), tak když ti sedí v ruce, proč ne. Jinak u HK (USP i P30) se dají měnit spouště, pokud tě to zajímá vygoogli si něco o HK LEM, nebo tady projeď příslušná vlákna.



dominic_no
Příspěvky: 40

Příspěvek#1474 » úte 14. úno 2017, 15:11

kubass_hk9 píše:z druhé ruky pochopitelně, novou nemá význam kupovat
[/quote]

Mohu se zeptat proč nemá smysl nové USP? :)



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#1475 » úte 14. úno 2017, 16:02

z mého pohledu to jsou vyhozené peníze. USP toho vydrží hodně, takže bych se nebál nákupu z druhé ruky. Ale pokud ti sedí líp než současná produkce, tak proč ne:) Neber to jako dogma ale subjektivní názor...

EDIT: navíc jsme v tématu co koupit do začátku, takže je velká šance, že budeš např. za rok měnit a potom by si na tom dost tratil.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1476 » úte 14. úno 2017, 16:35

Jetou CZ-75, já to říkám furt :-D

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1477 » úte 14. úno 2017, 23:37

No tu se jeden dozví... nechceš USPávadlo, pokud je to ještě žhavé, raději probrat s lidmi, co se jim dlouhodobě věnují třeba tady? viewtopic.php?f=18&t=666&start=105

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1478 » čtv 16. bře 2017, 13:11

sided píše:
Drvoštěp píše:... Hornady Critical defense je podle mýho názoru na obranu dost účinný střelivo.


...
2) Hornady Critical Defence je do krátké jednoznačně Ačko, tak to aspon veřejně neventiluj na foru. Ale asi si se spletl a chtěl si napsat něco jiného ;)


Drvoštěp píše:Sided poprvé co Tě tu čtu jsi na omylu.To střelivo je naprosto legální. Nejen podle prodejce ale i podle poldy, kterému jsem dal krabku do ruky.
...


Někdo loni na podzim hodil na zkušebnu a Hornady Critical Duty se 135gr střelou v ráži 9mmL a klasifikovali to jako Áčko do krátkých. Což se samozřejmě dalo čekat. Jaký je zásadní rozdíl mezi Hornady Critical Duty a Critical Defense nevím (jedna má střelu FLEXLOCK, druhá FTX), na první pohled mi přijdou stejné. Tudíž se dá očekávat i stejná kategorizace.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1479 » pát 17. bře 2017, 21:51

Zdravím,
vybírám pistoli na časté skryté nošení. Po prostudovaní všeho možného i nemožného jsem se rozhodl pro něco v ráži 9mm Browning. Jednalo by se mi o co možná nejmenší a pokud možno nejplošší pistoli (proto vylučuji revolvery). Spoušťový mechanismus bych chtěl po úvaze jen SA/DA. Samotné SA nechci. U třeba Glocka nevěřím zatím ve své schopnosti neustřelit si zadek, pokud bych nosil s nábojem v komoře (ve střelbě sice nejsem úplný začátečník, ale ZP mám krátce).
Měl jsem možnost vyzkoušet kamarádovo Walther PPK, ale to bylo v ráži 7,65 a kamarád říkal, že sám by to nenosil kvůli výkonu náboje (sám nosí zrovna Glocka 26 v 9 Luger - na mě moc široké a není SA/DA).
Ve výběru se objevily pistole Sig Sauer P230/P232, Walther PPK/S apod., všechno podobná ergonomie. Měl jsem v ruce i Makarov, o kterém je tu i celé vlákno a spousta lidí ho nosí, ale to je už velké. Poradil by mi někdo, co ideálně zvolit? Jedná se mi primárně o rozměry a spolehlivost.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#1480 » sob 18. bře 2017, 07:43

V 9 mm Browning toho s tebou uváděnými parametry zas až tak není, nedávno jsem řešil podobný problém. Skončil jsem u Beretty 84 FS v niklu. Ergonomicky naprosto perfektní, nosím ji zastrčenou volně za pasem bez pouzdra nebo s vnějším nylonovým pouzdrem pod sakem. Proč jsem si ji kupoval: chtěl jsem vyzkoušet něco na 9 mm Browning a moc se mi líbila. Jako svoji první a jedinou zbraň bych si ji, ale rozhodně nevybral, tou by byl spíše Walther PPS, který mám také, ale ten nesplňuje ráži a pro tebe stejný problém jako u Glock. Ještě bych se zamyslel nad Kimber Micro. U obou tj u Beretty i Kimbra je však poněkud vyšší cenovka, odpovídající kvalitě avšak dle mého neodpovídající využití.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1481 » sob 18. bře 2017, 09:19

Denní nošení na obranu: rozměry + hmotnost + spolehlivost + servis + doplňky + jednoduchost = Glock 42
S kvalitním pouzdrem (např. Fobus s pádlem) a dodržení bezpečné manipulace (prst mimo spoušť) si člověk i s nábojem v komoře nemůže NIKDY "ustřelit zadek".



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1482 » sob 18. bře 2017, 10:41

Otázka je proč tak trváš na 9mm Br.? V 9mm L se dá taky vybrat a je toho daleko více. 9mm Br. je dnes taky o dost dražší než 9MM L.... Tím tě samozřejmě nechci odrazovat od toho co chceš.
V .380 ještě dělá Ruger LCP, ale to je DAO s kohoutem, který nevystupuje z pistole.
Napadá mě taky Bersa Thunder .380, ale nejsem si úplně jistý dostupností pistole a hlavně náhradních díl.Je to takové levnější PPK...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1483 » sob 18. bře 2017, 11:27

Kdyby nebylo to omezení v ráži, tak bych nadšeně doporučil XDM Compact. Sice je jako dvouřadé trochu tlustší, ale ergonomie je dobrá a je radost to nosit, ale hlavně střílet - i přes tu tloušťku (a to mám .45, která je tlustší než devítka a .40SW). A dělá se i jednořadá XDS v rážích 9mm Luger a .45ACP a tu bych moc rád dostal do tlapek, i ta má dobré reference. Sice je to všechno taky bez kohoutu jako glock, ale pro nás přehnaně opatrné má dlaňovou pojistku, čímž je pro mě vyřešena ta samá obava - že si začátečnickou chybou ustřelím zadek.

Velkou výhodou těchle zbraní je poměr cena/užitná hodnota, novou člověk pořídí za 15-16tisíc (podle konkrétního modelu).



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1484 » sob 18. bře 2017, 12:09

To už ale není ani SA/DA, ani co nejplošší jednořaďák, ani 9Br.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1485 » sob 18. bře 2017, 15:11

9 Luger by byl jistě lepší než 9 Browning, ovšem v této ráži jsem nenašel žádnou pistoli menších rozměrů a zároveň dostatečně úzkou v SA/DA, ovšem pokud něco existuje, co je dostupné u nás, tak bych to samozřejmě do výběru rád zahrnul.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Neptun a 21 hostů