Sig Sauer P-320

Glock a spol.


mossad37901
Příspěvky: 14

Příspěvek#91 » pát 10. úno 2017, 18:01

nexros píše:Kdyby si někdo chtěl P320 Full osahat,tak už ji mám taky doma.
Královéhradecký kraj...


Parada! Zavist.



nexros
Příspěvky: 4

Příspěvek#92 » sob 11. úno 2017, 10:14

Tak dnes s P320 na střelnici.Cca 300ran.
Bez jediné závady,stříleno 115gr SB,přebíjenky 124gr,bez rozdíllu.
Pistole byla nastřelena cca 15cm vpravo.
Úpravou mušky-do středu a hledí to samé,chodí na 15m jednou dírou.
Na 25m jsem schopný s mýma rukama nastřílet rozptyl o kružnici cca 6cm.(S Glockem se mi to nikdy nepodařilo)
Chování zbraně, krásně se vrací do záměrné,měl jsem strach z vyššího závěru,ale je to neopodstatněné.
Po 10letech s Glockem,jsem našel adekvátní náhradu,s lepším úchopem(ač se to dle fotky jeví jako kopyto,úchop je ukázkový,s lepším sklonem rukojeti),drážkovanou hlavní a ocelovýma zásobníkama,který jdou klasicky rozdělávat.
Pistoli mám na sezonu IPSC 2017,tak budu postupně podávat info.
Na programu je výměna mířidel a úprava spouště, ne pro snížení odporu,ale spíš pro zjemnění chodu.
Takže zatím spokojenost



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#93 » sob 11. úno 2017, 14:18

Já mám kompakta na nošení a taky spokojenost.Máš nějaký tipy na poladění spouště a kde splašit komponenty? Jsem se spouští spokojen,ale jestli může být lepší ,tak proč ne.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#94 » sob 11. úno 2017, 23:58

Na 25 m průměr kružnice 6 cm? Nastřílet - což znamená opakovaně. Tak to smekám.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#95 » pon 13. úno 2017, 22:55




tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#96 » úte 14. úno 2017, 19:38

Vzhledem k tomu, že se pár kousků P320 objevilo, rychle jich ubývalo a pánové z PČR mi během mé služebky do Reichu obratem vyřídili nákupku, tak jsem ji tam nemohl nechat ;)

Takže v pátek jsem dovezl, včera přihlásil, zítra techničák a hurá na střelnici ;)

loocas: máš kromě apex spouště i tu "1911" vodící tyčku a pružinu? A kde se případně toto příslušenství dá objednat?

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#97 » úte 14. úno 2017, 19:54

tazi píše:Vzhledem k tomu, že se pár kousků P320 objevilo, rychle jich ubývalo a pánové z PČR mi během mé služebky do Reichu obratem vyřídili nákupku, tak jsem ji tam nemohl nechat ;)

Takže v pátek jsem dovezl, včera přihlásil, zítra techničák a hurá na střelnici ;)

loocas: máš kromě apex spouště i tu "1911" vodící tyčku a pružinu? A kde se případně toto příslušenství dá objednat?


Ano a ano.

Objednal jsem to v USA a nechal si to dovézt, jako všechno možný další příslušenství k P320, který u nás prostě nejde sehnat. :(



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#98 » úte 14. úno 2017, 20:21

Tak bohužel dle mých představ. Takže jedině z USA.

Ještě zkusím jeden dotaz.
15 raného zásobníku jde 15. náboj do zásobníku těžko, ale jde. Nyní 17. u full-size verze tam skoro nemůžu nacpat. Máte to ostatní majitelé 17 raných stejně? Pomůže nechat unavit pružinu, pokud zásobník nechám nějaký čas plný?

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#99 » úte 14. úno 2017, 20:29

tazi píše:Tak bohužel dle mých představ. Takže jedině z USA.

Ještě zkusím jeden dotaz.
15 raného zásobníku jde 15. náboj do zásobníku těžko, ale jde. Nyní 17. u full-size verze tam skoro nemůžu nacpat. Máte to ostatní majitelé 17 raných stejně? Pomůže nechat unavit pružinu, pokud zásobník nechám nějaký čas plný?


Pružinu neunavíte a ano, jde to i u 17rd i u 15rd velice ztuha. Používám UpLula nabíječ.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#100 » stř 15. úno 2017, 09:04

loocas: P320 compact v té hnědé/pískové barvě se dá sehnat v ČR? (psal jsi, že byla koupena v ČR). Kde si ji koupil?

A jak se drží v ruce? Mně přijde dle fotek plocha pro úchop poměrně malá, ale sig mívá dobře promyšlenou ergonomii, tak to může klamat.

A na webu jsem našel, že má tritiová mířidla (z výroby?). Když jsi zbraň koupil v ČR, měla je také?

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#101 » stř 15. úno 2017, 09:12

Sufa píše:loocas: P320 compact v té hnědé/pískové barvě se dá sehnat v ČR? (psal jsi, že byla koupena v ČR). Kde si ji koupil?

A jak se drží v ruce? Mně přijde dle fotek plocha pro úchop poměrně malá, ale sig mívá dobře promyšlenou ergonomii, tak to může klamat.

A na webu jsem našel, že má tritiová mířidla (z výroby?). Když jsi zbraň koupil v ČR, měla je také?


Koupil jsem první kus, co dorazil do ČR od Banzaie. Byl jsem delší dobu na čekačce.

Tušim, že tritia neměla, jelikož to šlo přes pošahaný Německo. Ale beztak bych ta mířidla měnil.

Ergonomie je naprosto perfektní. Sehnal jsem si k ní SMALL gripy a upravil si je navíc dremelem podle vlastní ruky. A s 17rd zásobníkem a extenderem na něm je to bez problémů. Ale i s menším, 15rd zásobníkem je úchop velmi dobrý.



pecca7369
Příspěvky: 7

Příspěvek#102 » čtv 16. úno 2017, 13:53

Pokud se někdy u nás objeví v Compactu, tak bude černá.. Ale prostě je v nedohlednu.. Ve Full size někde ještě jsou ale o Compactu nikdo neví kdy bude..nezbývá než čekat

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#103 » čtv 16. úno 2017, 13:57

Full size přišlo do prodej-zbrani.cz 13ks, a pořád ještě mají.
Compact není a nebude :) Teda vlastně :(



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#104 » čtv 16. úno 2017, 19:50

Takže včera jsem vyzvedl technicak, trošku jsem koukal, že výrobní číslo na něm je 3x (spoustak, závěr, lauf) i když je stejný... U P250 mi psali standardně jedno.

Dnes jsem dal prvních pár desítek ran a musím říct: JO!!! ;)



SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#105 » pát 17. úno 2017, 15:52

Přeji všem pěkný den, tak včera před pár dny jsem pořídil SIG P320 Full size z poslední várky co dorazila do ČR, nádherná zbraň, zbraň je již v poslední aktualizaci s upraveným grip modulem a záchytem závěru (myslím že jsou i další méně viditelné změny ve spoušťovém ústrojí i v závěru).

V první řadě jsem se chtěl zeptat, odkud objednáváte díly a příslušenství, koukal jsem na Brownells bohužel příslušenství mají málo a u mají u produktů napsáno, že nezasílají mimo USA. Máte nějakého jiného prodejce který zasílá, nebo to řešíte přes Shipitto, nebo podobnou službu?




Dále by mě zajímalo, jak je to s Grip moduly, na policii mě straší že byť nemají číslo, je to rám zbraně a při objednání ze zahraničí mi to na celnici stopnou a s trochou smůly přijdu o ZP. Nevím jak je v legislativně definován rám zbraně, ale pokud nemá grip číslo, je to podle mě jen kus plastu, nehledě na tvar....

Poslední věc co mě trápí asi nejvíce je ale problém, který se u zbraně objevil, ač jsem s ní ještě nebyl ani jednou na střelnici. Po nějaké době mi přestal při vložení prázdného zásobníku zachytávat závěr v zadní poloze. Nejprve jsem si pouze všiml, že zásobník ze zbraně samovolně nevyklouzne, ale musím mu pomoct, pak jsem zjistil i problém se závěrem.

Tento problém jsem trochu zkoumal a zjistil jsem, že především při razantním zasunutí zásobníku do šachty se výstupek na záchytu závěru sveze po straně podavače, kde se zasekne, místo aby záchyt zvedl. Tímto způsobe se bohužel ničí podavač na zásobnících a problém se stále zhoršuje, nyní už nezachytává prakticky ani jeden zásobník. Jediné co jsem se zbraní provedl je, že jsem si jakožto levák přehodil vypouštění zásobníku na pravou stranu, vrácení na levou stranu ale nepomohlo (nicméně to již může být i poničenými podavači).

Celkově mi přijde, že styčná plocha záchyt/podavač je hrozně malá, zásobník má navíc relativně velkou vůli a tudíž lze docílit toho, že se záchyt a podavač téměř ani nedotknou.
Páral jsem na zahraničních fórech a bohužel tento problém má jen pár lidí, ve velkém se objevil pouze u zásilky 300 ks zbraní na jedno policejní oddělení, způsobeno to bylo celou sérií vadných záchytů, to se ale jednalo ještě o původní "velké" záchyty.

Nyní to vypadá na tyto možnosti.

1. vadný záchyt závěru
2. vadná série zásobníků/podavačů
3. došlo k záměrně spoušťového mechanismu, nebo jeho části za mechanismus z jiné ráže (.45 ACP?)
4. došlo k záměně Grip modulu za grip z jiné ráže, pravděpodobně .45 ACP

Zítra jdu se zbraní na reklamaci, doufám že se vše vyřeší a vadný díl, bude vyměnen za jiný, stejně tak poškozené zásobníky. Nicméně i tak bych se rád zeptal, zda tento problém někdo nezaregistroval nebo neřešil? Už jen pro to, abych věděl na co se případně připravit.

Zajímavé je, že když přes zbraň proženu sušilky, tedy náboj je v komoře, tak zásobník většinou zachytává....

Foto poškozeného podavače, a záchytu zaseknutého vedle podavače https://goo.gl/photos/6X8cv9zfvZxHR3838

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů