Zaučení praktická odborná zkouška

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#301 » stř 15. úno 2017, 08:51

ancer : Podej si přihlášku a oslov přímo střelnici, kde budeš zkoušky dělat. Pokud kurz nabízí ona, je to asi nejlepší možnost

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#302 » stř 15. úno 2017, 12:11

Marinakus, sorry, ale téma se jmenuje "Zaučení praktická zkouška" - tzn. my se tady bavíme o tom, kdo by kdy měl čas ukázat nováčkovi co a jak. Je to pro ně nejlevnější investice vůbec si zjistit, jestli to pro ně má cenu, nebo nemá. Většinou se člověk domluví na platbě za střelnici a střelivo. My to pak děláme z lásky ke zbraním, takže zdarma a nepodnikáme tak na úkor střelnice, že? :D .

Když jsem šel já poprvé střílet, tak si střelnice zkásla o 400,- více za instruktora a půjčenou zbraň, což takhle nováčkovi odpadá.

Tím samozřejmě neříkám, že by si neměl vyzkoušet střelnici, kde se dělá následná zkouška, pobavil se přímo se správcem, protože ti ví nejlíp, co tam chodí za komisaře a jaké mají požadavky...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#303 » stř 15. úno 2017, 15:49

Vlakno se jmenuje "Zauceni odborna zkouska".
Nejmenuje se "Zdarma", ale jmenuje se "zauceni", takze pripominka "nech se to naucit na strelnici" je relevantni.

Ale jo, kluci, usetrete 1000-1500 za kurz, neni nad to si zaplatit cca. 2.000 a den dovoleny za zkousku, od ktery vyletim, 1000-1500 za kurz a pak zase 2000 a den dovoleny za opakovanu praktickou :-)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#304 » stř 15. úno 2017, 16:01

A četl jsi původní dotaz? Zájemce si to chce před kurzem vyzkoušet a nechce to zadarmo.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#305 » stř 15. úno 2017, 16:12

No pokud se chceme bavit o důležitosti tohoto vlákna, pak ho může admin smazat a napsat - kurzy se poskytují na střelnici. Já si celou dobu myslel, že se tady zájemci párují s majiteli a získávají zkušenosti. Pokud to majitelé dělají ještě za úplatu, pak doufám, že jsou domluvení se střelnicí, mají živnost a za podmínek daných zákonem odvádí daně...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#306 » stř 15. úno 2017, 18:59

Marcurba : O moje daně se neboj. I Babišovku dostaneš od 1. 3. 2017. :D

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#307 » stř 15. úno 2017, 19:54

No já si tu přípravu zaplatil a můžu říct že je to dobré (člověk ví do čeho jde )obvzlášť když si to zkouší tam kde bude zkouška ostrá -nicméně -trvám na tom že za slabou hodinku služby střelnice a cca 10 vystřelených nábojů je 1700,-kč darda; -když počtu- cca 100kč za náboje, 150 náklad na čištění zbraní(pochybuji že po každém klietovi), včetně mzdy ,,čističe", 100kč za energii provozu střelnice, 200kč odměna školitele ať nežeru zaokrouhleno celkem náklady na 700,-(včetně daně atd), tak je takové školení při 1000,- čistého vývaru zlatý-diamantový důl.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#308 » stř 15. úno 2017, 19:59

Tak 1700,- Kč za hodinový kurz + 10 nábojů bych považoval za zlodějinu. Za tu dobu si ani vše nemůžeš pořádně vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#309 » stř 15. úno 2017, 20:09

No dyť to říkám.Rozebereš a složíš pistoli,brokovnici,malorážku -řekněme vše 2x (s výkladem a předvedením cca 40min,pár výstřelů z každého cca 20 min a sbohem :) Abych byl objektivní tak cca 15 nábojů luger,dva brokové a 5ks 22LR :)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#310 » stř 15. úno 2017, 20:13

Tak za podobnou seanci jsem platil asi 500,- a to jsem vystrilel cca 40 lugeru.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#311 » stř 15. úno 2017, 20:26

Já jsem bohužel na podobný "kurz" taky před lety naletěl...stálo mně to asi litr a pan "instruktor" byl pěknej mamlas. Vzal nás dva na tunelovou střelnici, kde zrovna někdo střílel kosu (tenkrát se to ještě smělo), oba jsme byli vyjukaný jak telata, ani předtím nebyla žádná teorie (ta byla až potom), jen nám dal do ruky pistoli a ať prej střílíme. Kolem nás palba jak ve válce...takže člověk nevěděl, z čeho bejt víc v prd*li. K tomu žádný poučení o manipulaci, prostě nic. Kdybych tam tehdy někoho zastřelil, tak by měl velkej problém. Tohle mně skoro odradilo od pokusu dělat si zbroják.
Ale jednu výhodu to mělo - díky němu jsem poznal pana Ottu z Kapslovny, ke kterému jsem pak chodil asi dva měsíce jednou týdně na manipulaci a střílení za pár kaček. A hlavně díky němu jsem udělal zkoušky s naprostým klidem a na plnej počet bodů.
Věřím, že v dnešní době, kdy je taková poptávka po dělání zbrojáků nemají podobní vykukové o kšefty nouzi, ale já už bych do něčeho takového šel jen na základě referencí, nebo se snažil domluvit s nějakým zkušenějším ochotným střelcem.



Derviš
Příspěvky: 14

Příspěvek#312 » stř 15. úno 2017, 20:27

Já měl za to, že tady si člověk popovídá se střelcem, který má zájem o osvětu neználka, a ne o to namastit si vlastní kapsu.
Osobně mi přijde sprosté požadovat po neználkovi platbu za těch pár informací, které se dají dohledat jinde, když ani neví, jestli je to vůbec něco pro něj.

Jsem pro, aby zaplatil střelecké stání a vystřílené střelivo, plus případně půjčovné střelnici (pokud je potřeba) nebo nějaký bakšiš na vyčištění zbraně. Informace mnou poskytnuté jsou zdarma, jestli bude mít zájem o zbrojní průkaz a bude chtít jistotu ke zkouškám, může se přihlásit na kurz na střelnici - který zaplatí velice tučně.

Asi mi vadí, když tu někdo inzeruje, že bude chtít něco navíc, protože kvůli tomu dle mého toto vlákno stvořeno nebylo.

P.S. zvlášť když právě na stránkách Zbraněkvalitně.cz je inzerován seznam lidí, kteří jsou ochotni nováčky zaučovat za dobré slovo.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#313 » stř 15. úno 2017, 20:37

Tak já jsem byl na střelnici na přípravě dvakrát, protože jsem se chtěl poctivě připravit, pokaždé jsem měl teoretickou část s praxí zahrnující manipulaci a věci okolo a pak vždy střelbu 50 nábojů. Při první přípravě to bylo za 1.500,- Kč, při druhé za 1.000,- Kč a nelituji toho, opravdu mi to dost dalo.
Často na střelnici slyším z vedlejších stavů někoho, kdo se s někým učí a někdy se divím, je to takové "kamarádské". Můj "školitel" na mě byl hodně tvrdý a hodně přísný, takový trochu vojenský šikanózní přístup, a bylo to dobré, pochopil jsem co se ode mě chce - poslouchat, plnit, nekecat okolo a vše dělat s maximálním uvědoměním si toho, že mám v ruce zbraň.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#314 » stř 15. úno 2017, 20:45

paza píše:poslouchat, plnit, nekecat okolo a vše dělat s maximálním uvědoměním si toho, že mám v ruce zbraň.

To se ale nevylučuje s tím, že to současně není nějakej vohnout, který se člověka neznalého snaží pumpnout o naprosto nekřesťanský peníze.
Já když mám někoho sebou na střelnici, tak předtím následuje nalejvárna v podobě poučení a v průběhu střelby jsem taky jako pes...ale nikdy ty lidi neokrádám, že bych po nich chěl za "amortizaci zbraně" nebo za to, že jim řeknu pár rozumů, který si můžou vygůglit...prostě akorát zaplatěj stav, terč, záslepky, sluchátka, střelivo...a tím to hasne :idea:
Možná jsem hloupej a naivní, protože se tím připravuju o nějakou tu stovku, kterou bych mohl prostřílet, ale je mi to zkrátka nějak proti srsti :roll:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#315 » stř 15. úno 2017, 20:46

Když ono to jde dělat zadarmo jen do určité míry. Pokud ale chcete dosáhnout určitou kvalitu, musíte minimálně investovat do dalších zbraní, sluchátek a dalšího příslušenství. Je na každém jakou formu přípravy zvolí a co si z ní odnese. Mě dělají největší reklamu absolventi kurzů. Pokud někdo nechce do přípravy investovat a myslí si, že to zvládne jinak, je to zcela jeho věc a jeho svobodné rozhodnutí. Stejně jako já jsem se kdysi rozhodl, že zadarmo už to dělat prostě nebudu. Nikdy bych nikoho nenutil ani nepřemlouval, že musí absolvovat moji přípravu a platit mi ji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů