Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#1531 » čtv 16. úno 2017, 19:07

A nebo si ustřihni tři kousky plastových trubek na vodu, stačí průměr 20 mm a na nich to odstěhuješ klidně kilometr.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1532 » čtv 16. úno 2017, 20:52

Díky za tipy, pánové! Zajdu se pozeptat do Vamy, kolik si řeknou za nastěhování do třetího patra, usazení a ukotvení...přece jen 170 kilo není právě málo a jelikož se půjde přes novou dlažbu v předsíni (kde navíc není mnoho manipulačního prostoru), nejspíše si to sám nelajsnu, abych ji nezničil, případně nepřišel k úhoně



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1533 » pát 17. úno 2017, 14:45

No pokud máš podlahu, která se nesmí poničit, tak nevěř ničemu a radči tam po dobu stěhování natáhni buď starej koberec, lino, nebo aspoň kusy kartonu. Bys nevěřil jak často se stane něco, co se stát nemá :D
I když - pokud by to vyklouzlo a huplo z vejšky i blbejch 20 cm, tak ta dlažba prdne - ta vrstva pomůže jen proti oděru, pokud by se to posunovalo po tech trubkách nebo si to chlapi po chvílích pokládali na odfouknutí.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1534 » pát 17. úno 2017, 15:23

Většinou používají rudl, zažil jsem už pár stěhování trezorů, už jsem to psal, pozačátku jsem čekal "těžkou partu", která trezor bafne na kurty a za mohutného funění ho vynese, ustaví, apd. Opak byl pravdou, většinou přijel jeden maník subtilní postavy, trezor (a to i trezor hmotnosti cca 180kg) sklouzl po ližinách na rudlík a už to, včetně cesty po schodech (tam ovšem počítal s pomocí objednatele, co kdyby to byla žena???) jelo až na místo, tam to sesmekl tak, aby trezor šel rozbalit z kartónů nebo fólie a zmizel.
Trochu jiné to bude v té závěrečné fázi, pokud je objednáno i ukotvení trezoru. Jinak ale je dobré na trasu, v místech, kde je pěkná podlaha, dát kartóny, aby se jelo po nich...



Lubker
Příspěvky: 35

Příspěvek#1535 » sob 18. úno 2017, 20:16

Mám čerstvou zkušenost s dovozem trezoru. Objednal jsem si u Safetronicsu TSS160/3 MLG. Tenhle drobeček váží 235 Kg. Bydlím v paneláku v druhém patře. Chtěl jsem ho rovnou i ukotvit. Cena za dopravu a montáž celkem 3062,- s DPH. Na hodně velkém rudlu ho přivezl do bytu jeden dopravce obří velikosti. Ten se se mnou následně rozloučil a nastoupili dva hubení montážnící, kteří trezor přisunuli po sundání obalu ke zdi a následně ukotvili. Vše i s tuhnutím chemické kotvy a mým zaškolením trvalo asi hodinu a třičtvrtě.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1536 » sob 18. úno 2017, 21:58

No v mém případě je problém, že ten rudl bude možnej maximálně tak do předsíně bych řekl a do komory to už vzhledem k šířce futer nepůjde. Předpokládám totiž, že by trezor přivezli na šířku. Pak kdyby chtěli ho rudlovat i do komory, museli by ho shodit z rudlu, znova nabrat hloubkovou stranou a pak ho nějak do té komory dostrkat, tam položit a následně bude nutné jej otočit zpátky šířkovou stranou čelem ke dveřím...a to všechno bez poškození futer, dlažby...no prostě všeho...je to složitější prostě, velice složitější, než někde u nějakýho kapitalisty, velice složitý jak říká Milouš Jakeš :mrgreen:
Pokud by se to povedlo, tak bych to teda na radu výše nechal spočinout na nějakém koberci, aby to nestálo přímo na dlažbě...a kotvil do zdi, aby dlažba neutrpěla.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1537 » sob 18. úno 2017, 22:06

Tolik bych se toho z hlediska hmotnosti trezoru nebál, vezmi si, že jsou to cca 3 a půl pytle cementu - to není žádná velká potíž na manipulaci, horší je to, že prostor není moc velký, ale to půjde...



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1538 » sob 18. úno 2017, 22:08

Však jo, právě...hmotnost není tak šílená, ale právě v kombinaci s tím omezeným prostorem a nutností dávat pozor aby se nepoškodily futra, dlažba, dveře nebo zdi...to bude trošku takovej tanec mezi vejci...a proto to chci nechat udělat profesionály



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#1539 » ned 19. úno 2017, 16:26

Měl bych dotaz, možná to tu někde je zmíněno, ale více než 100 stran nemám čas pročítat.
Hledám trezor na 1 ks dlouhé zbraně, eventuálně 1 pistoli. Jedná se mi o co nejužší trezor. Zbytek zbraní mám uložený ve větším trezoru, který ovšem do místnosti neumístím pro větší rozměry. Tento menší trezor tento bych měl rád po ruce pro případ nenadálé potřeby přímo v ložnici. Uzamykání na klíč, eventuálně elektronický zámek. Nechat volně v šuplíku pistoli nemůžu kvůli velmi zvědavým dětem.
Vyrábí vůbec někdo něco takového? Našel jsem jen trezory od 3 zbraní výš



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#1540 » ned 19. úno 2017, 16:57

Spíš hledej rozměry, než počet zbraní. Já mám wsa 5 (jakože na 5 dlouhých) a je to tak na 3 ...



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1541 » ned 19. úno 2017, 17:34

Střelec: Jako příruční a zatím jediný mám ZSL 17M. 4 ks pistolí (compact a subcompact velikost) a 1000 nábojů a je plnej. Menší jsem už nenašel.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#1542 » ned 19. úno 2017, 20:16

Já bych do toho ještě rád kromě pistole napasoval brokovnici. :)



Sam Jr.
Příspěvky: 227

Příspěvek#1543 » ned 19. úno 2017, 20:48

nic užšího, než na 3 dlouhý, což je kolem 25 cm šířky, se asi standardně nedělá



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#1544 » ned 19. úno 2017, 21:56

A nedala by se ta jediná dlouhá přidělat na zeď? Viděl jsem jednou něco takového, když jsem komusi opravoval v jeho bytě PC, měl opakovačku přikurtovanou ke zdi nějakým extra mechanismem a pod plexisklem. Ale neměl jsem tehdy čas zkoumat způsob uzamčení. Nicméně vypadalo to docela impozantně a taky dost bezpečně.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1545 » ned 19. úno 2017, 21:58

No ono aby to bylo podle zakona a jestli ma vic nez 2... musi to byt v trezoru. Taky me nejak nenapada, jak zabezpecit domov az to bude potreba, ale to uz asi zakony nebudou tak dulezite.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů