Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1276 » čtv 16. úno 2017, 00:22

George, jako vždy super info, díky.



palko
Příspěvky: 5

Příspěvek#1277 » čtv 16. úno 2017, 17:35

Tak chlapi ,díky za posřehy a Makarova beru, no a co jsem nakonec našel: závěr vpravo u kohoutu-s velkou fantazií N a cosi-asi lvíček, komora- 9X18,BVS a nad tím číslova15(rok ověření) a horní polovina razítka- asi opět N a lvíček. Myslím,že to je jako u Vás ostatních - teda v pořádku a nebude problém. Napadla mě otázka,kdy při kontrole zbraně trefím na ouřadu se špatnou náladou a řekne,že toto nejsou platné značky. Co následuje-zadržení zbraně , pošlou mě na novou tormentaci a orazení zbraně ?
Díky všem za odpovědi a mějte se. Zdraví Palko



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1278 » čtv 16. úno 2017, 18:22

Já bych řekl, že chlapci na policii už luštili tolik značek, že je jedna hůře čitelná rozhodit nemůže. Já se na svého Maka pořádně podíval až teď, když jsem chtěl pomoct, odpovědět a ty značky fakt pořádně číst nejdou. Ze 4 pistolí jen na Makarovu nejdou pořádně číst značky (na ostatních jsou hezky hluboké a ostré). Prostě to tam nešlo ani na 2-3 pokus evidentně vyrazit :D



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#1279 » čtv 16. úno 2017, 19:28

mikymoto píše:Prostě to tam nešlo ani na 2-3 pokus evidentně vyrazit :D


Holt ruská ocel ;)

Já spíš vždycky umirám smíchy, když si vzpomenu na jejich (PČR) převodní tabulku Azbuka / Abeceda pro přepis výr. čísel :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1280 » pát 17. úno 2017, 00:48

Ne vždy se to podařilo i s tabulkou !



dunit
Příspěvky: 16

Příspěvek#1281 » stř 22. úno 2017, 12:54

Ahoj, koncem minulého roku jsem si pořídil bulharského makarova. Chodím s ním jenom na střelnici, nenosím ho. Teď bych ale potřeboval poradit s výběrem vhodného pouzdra. Potřebuji ho na kurz HardTask, kde doporučují kydexové. Chtěl bych zkusit i LOS a kdo ví, jestli někdy nezačnu i nosit. Uvažuji, že pro mé účely by asi bylo nejvhodnější vnitřní kydexové (na druhou stranu ale Georg píše, že používá látkové...nějakou Dastu?). Našel jsem jen tohle:

http://www.ebay.com/itm/271150917854?_t ... EBIDX%3AIT

Pak už jenom vnější, u kterého právě někdo psal, že není vhodné pro skryté nošení, protože hodně odstává:
http://www.zelenysport.cz/imi-defense/i ... 63-makarov

Do třetice ještě toto:
http://www.fabdefense.cz/product-1005-p ... cerne.html

Mohu poprosit o doporučení ohledně volby pouzdra pro mé účely? Děkuji!



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#1282 » stř 22. úno 2017, 13:32

Mám tento vnější kydex: http://copshop.cz/index.php?route=produ ... uct_id=277
Funguje perfektně, nemůžu si stěžovat. Na LOS v pohodě. Dělají i vnitřní, ten jsem ale neměl v ruce. Jako IWB pouzdro je fajn hybrid (kůže+kydex), toho ale u nás na Makarova IMHO nikdo nedělá.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1283 » stř 22. úno 2017, 13:40

Dunit: Abych to tady nehumusil OT, s dovolením jsem ti názor napsal sem:

viewtopic.php?f=33&t=5583&p=129746#p129746



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#1284 » stř 22. úno 2017, 13:55

palko píše:Tak chlapi ,díky za posřehy a Makarova beru, no a co jsem nakonec našel: závěr vpravo u kohoutu-s velkou fantazií N a cosi-asi lvíček, komora- 9X18,BVS a nad tím číslova15(rok ověření) a horní polovina razítka- asi opět N a lvíček. Myslím,že to je jako u Vás ostatních - teda v pořádku a nebude problém. Napadla mě otázka,kdy při kontrole zbraně trefím na ouřadu se špatnou náladou a řekne,že toto nejsou platné značky. Co následuje-zadržení zbraně , pošlou mě na novou tormentaci a orazení zbraně ?
Díky všem za odpovědi a mějte se. Zdraví Palko


Už se mi to stalo. Při registraci P1 Walther nebyla čitelná značka, zřejmě německá. Půl hodiny ji hledali, zbraň jsme tam při tom hledání značky málem rozebrali do šroubku, a nakonec jsem ji odešel reklamovat k prodejci. Měsíc jsem pak čekal, než ji nechali znovu otormentovat na ČÚZZS.

Ale myslím, že ty budeš v pohodě. Lvíček jím bude stačit...



milderede
Příspěvky: 27

Příspěvek#1285 » pát 24. úno 2017, 13:26

Zdravím všechny Makaronisty. Grip s vypouštěním zásobníku od Fab Defence se už tady řešil. Mě docela zaujal tenhle - http://www.ebay.com/itm/Makarov-pistol- ... SwFdtX1xWZ. Nemění toplik siluetu zbraně a úchop může také podstatně zlepšit. Máte s ním někdo zkušenost, jestliže ano, jakou?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1286 » sob 25. úno 2017, 00:06

dunit píše:. . . . Chtěl bych zkusit i LOS a kdo ví, jestli někdy nezačnu i nosit. Uvažuji, že pro mé účely by asi bylo nejvhodnější vnitřní kydexové (na druhou stranu ale Georg píše, že používá látkové...nějakou Dastu?). . . .

Ahoj, ano já na nošení i LOS používám látkové pouzdro, ale je od firmy ASCENT. Je to již starší pouzdro a nevim, jestli se ještě prodává. Je na něm sice "made in Czech republic", ale to se psalo na výrobky už od roku 1993, což je relativně dost dlouhá doba. Jinak to pouzdro je univerzální jak pro praváka, tak i leváka - viz foto.

Co se týče toho nového ruského gripu, tak vypadá taky fajne, taková jednodušší varianta "Izraelce". Ale pokud jde o úchop, tak mě osobně vyhovuje ta izraelská varianta s větším "bobřím ocasem". Pro mě se tím zlepšil (nejen) úchop ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#1287 » čtv 9. bře 2017, 21:12

mám dotaz - neznáte někdo systém číslování (tj. číslo hledí vs jeho výška?) hledí miřidel na bulharském makovi? Mám číslo 7 a lítá mi to cca o 20 cm nahoru. Baj voko bych potřeboval cca o 1 mm nižší. Díky

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1288 » čtv 9. bře 2017, 21:16

Je to určitě hledím? Stříleno i někým jiným? Já zpočátku Makem střílel taky dost nahoru, ale už na srovnaná mířidla střílím přesně. Jinými slovy, není to rukama? Mimochodem 1mm na tak titerném hledí si ani nedokážu představit. To už ho rovnou oddělej :-)



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#1289 » čtv 9. bře 2017, 21:22

Tak možný je všechno, ale s jinýma pistolema mi to tak nahoru neulítává. Taky by to mohlo bejt očima, to hledí je fakt mrňavý...

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1290 » čtv 9. bře 2017, 21:37

nech to střelit nějakýho svazarmosaura. Já ve stejnou dobu taky z jiných pistolí OK a Mak nahoru...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host