Dillon 650 / 750

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#76 » pon 6. bře 2017, 18:10

jaryn píše:


přebírat nic nemusíš, mimo nábojnic poškozených a jiných ráží, ale to je samozřejmost všude... pokud ale budeš mít pocit, že se něco tříděním lugerů zlepší, je to jen na tobě 8-) ... nontoxy pro 650 nejsou nijak vážný problém, jen trochu víc přitlačit a lůžka s ostrou hranou občas pozlobí, ale v devadesáti devíti procentech o nich ani nevím...



jaryn
Příspěvky: 32

Příspěvek#77 » pon 6. bře 2017, 19:02

tak to jsem rád přebírat se mi nechce, na Turretu bylo třeba na nontoxy upravit jehlu,650bych bral letos na podzim momentálně mám na sezonu skoro hotovo a třeba by mohla jít cena dolů když skonční ČNB s tím blbnutím.



mirekplachy
Příspěvky: 21

Příspěvek#78 » pon 6. bře 2017, 20:46

Jehlu bude potřeba (s největší pravděpodobností) upravit! Já mám Redding matrice a pokud přehlédnu hilznu s úzkou zátravkou při třídění, tak mi v ní jehla zůstává pravidelně. Není to Dillonem, ale vypichovací/formátovací matricí. Sice mám jednu jehlu upravenou na NonToxy, ale zatím jich nemám tolik, aby se vyplatilo udělat NonTox dávku.



jaryn
Příspěvky: 32

Příspěvek#79 » pon 6. bře 2017, 21:14

počítám že do 650 bych dal matrice z turretu tam už jehlu uparavenou mám a turret pravděpodobně použiju na 223

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#80 » úte 7. bře 2017, 08:19

pajapety píše:Nekde na zahranicnich forech jsem cetl, ze problem z odpalenim zapalek pri plneni do zasobniku mely hlavne zapalky Federal.........

s Federálkama jsem popřebíjel skoro 200k patron, při přesypávání do zásobníku problém nebyl ani jednou

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#81 » úte 7. bře 2017, 08:26

Jaryn
přebíráš proto aby jsi se nezasekával
ono tahat na lisu jednu operaci na jedný hilzně je trošku něco jinýho než utáhnout 5 matric a 5 operací naráz
ono nezáleží na značce lisu ale když se zakousneš na některý pozici, zastaví se se celý lis s různě rozpracovanými stádii náboje i na ostatních matricích a krok zpět to neumí ............
když na turretu přetížíš LEE jehlu, zajede v kleštině a všimneš si toho třeba u další patrony
u multioperáku nemáš prakticky šanci uhlídat vše , co probíhá zaráz, čímž se dostáváme k tomu , co psal Petzold
sluchátka jsou blbost, vypíchnutí zápalky signalizuje charakteristický cvaknutí odpružený jehly o dno hilzny,....
prostě přirozený zvuky
no a pokud by Ti zajela LEE jehla u Dilona a následně jsi pominul zvýšený odpor při zápalkování, následuje "nepřirozený zvuk"

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#82 » úte 7. bře 2017, 09:11

Je třeba si také ujasnit, co se myslí "přebíráním" nebo "tříděním".
Mám na mysli separaci normálních devítkových hilzen od těch zabordelených blátem, od občasného Makarova nebo berdanu, od zapadlé nábojnice 7,65 Br nebo .22 Short vevnitř, od čínského shitu ze kterého vypadávají zápalky, od prasklých krčků, vějíříků z MP5 apod....
To předpokládám je třeba i u Lee....:-)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#83 » úte 7. bře 2017, 09:49

a seklých z výhozního okna, od vytahovačů z různých čínských parodií na zbraně,.. od nafouklých tormentaček,....



jaryn
Příspěvky: 32

Příspěvek#84 » úte 7. bře 2017, 17:12

4mike
přebírám somozřejmně taky,vyřadím nějak poškozené nebo jiné ráže,nepřebíral jsem různé výrobce případně nontox.Že je problém se zalisováním zápalky už teď poznám ze začátku moc ne proto jsem jich pár zlikvidoval.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#85 » čtv 23. bře 2017, 08:34

Lidi kam sypete ty nontoxový hilzny? Já bych je vzal :D
Mimochodem, na 650 mám odpozorováno, že jehlu je lépe ponechat v držáku s vůlí. Když nemá jehla vůli v sevření, jde stále jedním směrem a pokud se toto přihodí u nontoxu, který není v ose s jehlou, nemůže si jehla vybrat cestu nejmenšího odporu a jde šikmo, což vede k jejímu ohnutí. Od té doby, co mám jehlu uloženu s vůlí se mi jehla na nontoxu ani jednou nezlomila/neohnula. Dokonce i berdany dává bez ztráty kytičky. Samozřejmě to chce trochu citu v ruce ve fázi odzápalkování.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#86 » čtv 23. bře 2017, 18:02

Ja teda mam jehlu docela utazenou, bojim se, ze se casem vykvrdla nahoru a ja si pak zalisuju zapalku do te nevypichnute, ale mozna je to jen ma paranoia.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#87 » pát 24. bře 2017, 10:06

Věř tomu, že to nejde, nejspíš by, pokud bys lisoval dost rychle, bouchla nebo bys ji rozmačkal. Ale pravděpodobnější je, to poznáš v odporu páky. Občas se stane, že to vsadí vypíchnutou zápalku nazpět. Většinou dojde k mírnému rozpertlování nové zápalky takže ji už nedávám do podavače ale ručne ji dám do shellplatu pod vypíchnutou hilznu a opatrně zalisuji.
Kdyby se ti to zalisování přeci jen povedlo, nejspíš bys ji nezalisoval zcela a tím by došlo k blokaci otáčení shellplatu protože zápalka by dole tvořila překážku. No i kdyby zajela zcela, určite by to byl takový muchlanec, že bys to poznal a rozhodně by ve zbrani nevystřelila.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#88 » pát 14. dub 2017, 12:39

Koukám, že Strobl dodává 650 s Lee matricemi. Nemám si radši připlatit za dilloňácké, nebo je to jedno?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#89 » pát 14. dub 2017, 14:17

Strobl má hlavně poměrně předražíno...



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#90 » pát 14. dub 2017, 15:13

Nejlépe na Dillona vychází AlsaPRO ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů