CSV-9

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#211 » pát 3. úno 2017, 18:20

Triglav: Buď bez obav, protože papírově je to pistole. takže jediné co se tě bude týkat je zákaz zásobníků nad 20. I to je opruz ale rozhodně ne důvod nekoupit.



dfhurn
Příspěvky: 11

Příspěvek#212 » čtv 16. bře 2017, 15:57

Dost vážně uvažuji o krátké verzi.

NP by bylo, jen nikde není... Náhodou někdo tip jestli někde neleží jeden osamělý kousek pro mě?

Díky :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#213 » čtv 16. bře 2017, 17:25

Style : Tak na to klidně zapomeň. Nejde o kategorizaci podle našeho CRZ ale podle směrnic EU. Má to pažbu, je to puška. Byl bych rád aby to bylo jinak.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#214 » čtv 16. bře 2017, 17:32

Tak tu pazbu sunda a je to pistole. Nakupko bude mit na pistoli, v prukazu zbrane bude mit pistole, tak jakepak, copak.
A Glock po nahozeni do konverze, nebo kdyz se na nej pridela ta sranda pazba misto botky se promeni v pusku?
Jednou je to pistole samonabijeci a hotovo.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#215 » čtv 16. bře 2017, 17:54

Když myslíš. Každopádně o tom nebudeme rozhodovat ani já ani ty ale ČÚZZS. Jak je zbraň zavedena v CRZ skutečně není rozhodující. Když jsme u konverzí, ty zřejmě opravdu budou kat. A.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#216 » pát 17. bře 2017, 12:37

Na přelomu březen/duben by měla být další várka hotová. Počkat se skutečně vyplatí. ;)


S pozdravem: EU zmar a EK zvláště.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#217 » pát 17. bře 2017, 18:58

marinakus: No budu pevně doufat že se mýlíš. I když samozřejmě ukáže až čas jak bude ta implementace té šílenosti z unie vypadat, přesto si myslím že by kategorizace která je u nás dosud platná měla být respektována. Protože na základě čeho bych se měl rozhodnout že takovou zbraň nesmím vlastnit ? Podle mých platných dokladů je CSV9 prostě pistole :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#218 » pát 17. bře 2017, 19:29

Style : Když on je v té kategorizaci někdy tak trochu bordel a nesmysly. Ale jak říkám, rozhodnout může jen jeden subjekt a ten bohužel musí jet podle evropských předpisů. Skutečná ochrana je jen jedna a politiku sem zatahovat nebudu.

EDIT : Nerad bych se pletl ale mám dojem, že UZI je zařazena jako puška samonabíjecí. Jaký je základní rozdíl mezi CSV a UZI? Asi jen v tom zařazení.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#219 » pát 17. bře 2017, 20:06

Je to sice OT, ale ono je i Evo 3 zařazeno většinou jako pistole, ale desítky, možná stovky jako puška. V celém slavném CRZ je mrdník už od začátku.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#220 » pát 17. bře 2017, 20:09

marinakus: asi to tuhle chvíli nerozlousknem a uvidíme co se na nás chystá, nezbývá než doufat že se evropští byrokrati přidrží spíše papírům než vzhledu. Nevím jak je na tom Uzi ale například Evo je papírově také pistole a také doufám že bude jako pistole dál vnímaná. Ale jelikož jsme v tomto vlákně dost OT tak se necháme překvapit.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#221 » pát 17. bře 2017, 20:12

A to dokonce i v zařazení do kategorií, nejen do skupin zbraní dle CRZ. Takže spoléhat na cokoliv, že je to neměnné, protože teď je to takto, je dost nesmysl. Kéž by naši politici dokázali bojkotovat směrnici jako takovou. Přeji samozřejmě všem majitelům CSV aby neměli se zbraní jakýkoliv problém a to nejen legislativní.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#222 » pát 17. bře 2017, 20:26

Tak kompletní bojkot směrnice by byl samozřejmě naprosto ideální. V tom úplně souhlasím. Ono to není až tak spoléhání se na to zařazení jako spíše doufání. Za každou cenu se tu kategorii budu v případě nějakého omezení snažit obhájit a věřím že i ostatní majitelé zbraní a to nejen CSV. Zkrátka budeme muset hájit maximum toho co bude možné.



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#223 » pát 17. bře 2017, 21:27

Jak říkáte, taky mám CSV a budu hájit sklopnou pažbu co to půjde. Když to nepůjde, tak koupím pevnou pažbu a udělám z toho zbraň 60+cm a hotovo.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#224 » pát 17. bře 2017, 22:05

Mám CSV III. s výsuvnou pažbou, která je na odkazu. Ale tahle se montuje na klony Sa58. Nejde mi ani tak o tu lícnici (i když pokud je odnímatelná, tak proč ne), jako o to kovové oko na popruh v kloubu sklopky. CSV II. to oko na řemen v kloubu menší sklopky má, ale ta moje nová nikoliv. Existuje nějaká možnost, jak to doplnit? Obávám se, ze pouhé vložení plechového doplňku asi nebude stačit kvůli zajišťovacímu kolíku pro rozebírání zbraně.
http://www.sa58.cz/products/sklopna-pazba-ge/



svikaj
Příspěvky: 3

Příspěvek#225 » pát 31. bře 2017, 06:54

Ahoj, můžete mi prosím napsat na jakých střelnicich by byla k půjčení CSV-9-3?? Chtěl bych si udělat nějaké srovnání před koupí. Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů