AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#136 » pon 20. bře 2017, 21:31

Podle novely EU bude prý odpovídat pouze Bulharka BSR, ta není předělávaná, ostatní včetně SA 58 jsou předělávky, proto bych se zásobníky asi moc nespěchal.
No, není dobré nakoupit bulharské AK 74 BSR, dokud jsou na pultech ?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#137 » pon 20. bře 2017, 22:07

No kdyby na to byly peníze tak určitě, ale já teď beru M70....
Zrovna ty bulharské 74 jsou prý výborné....

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#138 » pon 20. bře 2017, 22:24

Už je doma, bulharská BSR-74. Zatím jen 5 výstřelů na střelnici v obchodě. Jo a chtěl bych při této příležitosti vyzvednout mimořádnou ochotu dam z oddělení pro zbraně v Mělníku. Nákupko, nákup v Liberci a následná registrace + PZ v jeden den. Nic nezdržujou, jsou zavalený prací a přitom furt v pohodě jednání. Díky.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#139 » pon 20. bře 2017, 22:36

Gratuluji k nákupu BSR, Tvé oddělení Policie máš opravdu jako bonus.

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#140 » pon 20. bře 2017, 23:00

Bohuliby: To si piš. Koupil jsem jim aspoň bombošku na oslazení života. Ty ženský by si zasloužily přidat. Teď jen nakoupit krmení a jít si zastřílet víc. Docela mě příjemně překvapila spoušť. V porovnání s Sa 58 je taková hladší - osobní dojem. Jediné, co mě zarazilo je, že muška je šoupnutá docela dost doleva a všiml jsem si toho i na videích na YT a na fotkách na bazarech (kde byly detaily). Ale co, je tam rail, našetřím na montáž + Red Dot a fertik. :-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#141 » pon 20. bře 2017, 23:41

Mám mušku také do strany, ale to je prej normální,již se to tady popisovalo, mě to střílí ale docela přesně.
Jsem rád, že bulharku mám, už jenom k vůli tomu zákonu s EU. Nemělo by se nás nic dotknout, pouze vyměníme zásobníky za 10 ran, Zelený sport je již objednal, já jsem zatím malokapacitní zásobník u nikoho neviděl, Bulhaři zareagovali a již ho vyrábí.



Tlumicz
Příspěvky: 6

Příspěvek#142 » úte 21. bře 2017, 16:56

Bohuliby píše:Podle novely EU bude prý odpovídat pouze Bulharka BSR, ta není předělávaná, ostatní včetně SA 58 jsou předělávky, proto bych se zásobníky asi moc nespěchal.
No, není dobré nakoupit bulharské AK 74 BSR, dokud jsou na pultech ?


Zdravim, jak tak čtu Váš příspěvek tak mi to nedalo a našel jsem tohle k BSR "Původní bulharská samočinná puška ráže 5,45x39 mm, upravená na samonabíjecí pušku-zbraň kat.B." Jsem majitelem AKMS a stejný text je i u mé zbraně (jen není bulharská :-). Proč by tedy dle EU tato zbraň jediná splňovala podmínky?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#143 » úte 21. bře 2017, 17:04

Protože to je starý, špatný popis. BSR bylo vyrobené z NZ součástek už jako samonabíjecí, nikdo nic neupravoval.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#144 » úte 21. bře 2017, 21:03

Přesně tak, jak píše Cipis, v podstatě to je novovýroba.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#145 » úte 21. bře 2017, 21:05

Tento popis byl ze Zeleného sportu, již se tady psalo, že pan Rudolf k této složené zbrani napsal, že nebyla upravená.



Tlumicz
Příspěvky: 6

Příspěvek#146 » stř 22. bře 2017, 07:56

Ok , díky za vysvětlení.

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#147 » čtv 23. bře 2017, 16:09

Má někdo z vás zkušenost s montáží zakoupenou např. na Aliexpress? Něco jako tohle:
https://www.aliexpress.com/item-img/Qui ... .2.o9R8Wd#
Přemýšlím, že bych to objednal, hodil na to nějaký bazarový kolimátor a vyzkoušel, co to vydrží. Pokud to ale už někdo z vás udělal, tak by se mohl podělit o zkušenosti. Díky



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#148 » pát 24. bře 2017, 21:37

Tak jsem se dnes stal hrdým majitelem M70 od Zeleného sportu. Dřevo sice bude chtít nový povrch, ale jinak je to krasavice. Zítra ji pořádně rozeberu a vyčistím od toho sajrajtu co v ZS používají na konzervaci.
Do pouzdra na zbraně do 100 cm sice pasuje jen tak tak a je celkem těžká, ale to mi vyhovuje. Příští týden ji snad otestuju na střelnici.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#149 » pát 24. bře 2017, 21:42

Gratuluji, krásná zbraň, hlavně ať je dlouho v tvém vlastnictví !
Také jsem po ní koukal.

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#150 » sob 25. bře 2017, 19:13

Nemá někdo z okolí Mladé Boleslavi (popr. Praha nebo Liberec) přípravek na nastavení mušky? Potřeboval bych ji šoupnout doprava. Dnes jsem byl poprvé na střelnici a na cca 50 metrech jsem musel mířit na levý okraj parkurové figury abych dostal zásahy na střed. Výškově je to dobrý, ale do strany s tím musím hnout.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CzechJoker a 10 hostů