Nosite rezervni zasobnik?

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#106 » sob 25. bře 2017, 06:59

Uvádí se situace, kdy vyskočí dno zásobníku ze západky a spodkem vyletí na zem pružina, podavač i všechny náboje. Asi je možná i jiná závada, třeba vzpříčení náboje uvnitř zásobníku (?) těžko řešitelná v krizové situaci.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#107 » sob 25. bře 2017, 07:07

Např. o rozpadnutí se zásobníku, kouslých nabojích,... Málo pravděpodobné, ale stává se.

Pozdě...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#108 » sob 25. bře 2017, 08:46

OK, tak to jo, jen mi to prijde dost nepravdepodobne - urcite bych nosil zasobnik, ktery mam dost provereny ale zas to nebude prosoupany srot.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#109 » sob 25. bře 2017, 09:17

jhora píše:... Co by se muselo stát, aby nám nestačil obsah jednoho zásobník (bez ohledu na kapacitu)? To by fakt musel být hromadný teroristický útok nebo další Uherský Brod.

Troufnu si říct, že ani ten UB není případ na druhý zásobník. Tam byl střelec jen a pouze jeden a pokud by někomu ve stresové situaci nestačil na zneškodnění jednoho střelce obsah jednoho zásobníku, pak by mu druhej byl k prdu, páč dědula co si pamatuju, tak i v návalu emocí co rána, to trefa.
K samotnému nošení náhradního zásobníku jsem už psal svůj názor někde od strany 3 nebo 4.
Beztak je fajn, že můžeme řešit takovouhle "prkotinu" a ne, kam nejlépe schovat pepřák nebo šroubovák, aby ho u mě policajti nenašli...



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#110 » sob 25. bře 2017, 13:34

JardaB píše:OK, tak to jo, jen mi to prijde dost nepravdepodobne - urcite bych nosil zasobnik, ktery mam dost provereny ale zas to nebude prosoupany srot.


Nepravděpodobné to je, ale zažil jsem na střelnici oba případy, které jsem popsal.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#111 » sob 25. bře 2017, 17:35

Čas od času se náboje v zásobníku seknou. Můžou za to jak slabé pružiny, tak i jev zvaný " nafukování zásobníků" Starší, hodně používané zásobníky, alespoň ty od ČZ, mají tendenci se rozšířit a náboje se v nich pak vzpříči. Proto každý rok či dva, koupím tři nové kousky a používám je k závodům. Ty starší si nechávám jen na trénink.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#112 » sob 25. bře 2017, 18:37

Mně to udělal zásobník do glocku, je pravda že byl dlouho plný bez pohybu. A rozpadl se zásobník do čezety, prostě se vysunulo dno zásobníku.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#113 » sob 25. bře 2017, 18:40

Prijde mi, ze misty uvazujete scenare ad absurdum. Kdo ma ladenou spoust a pruziny, nemusi odejit zapalka, muze zustat strela v hlavni, nahradnim zasobnikem se netrefim do sachty, zapomenu odjistit. Jo, dost lidi ze strachu hazi zajisteny granat, radost pro pyrouse, ale imho moc blaznite



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#114 » sob 25. bře 2017, 20:10

JardaB: Já měl při školení na zkoušku závadu, kterou instruktor označil jako "zkurvenou závadu" (dámy prominou). Náboj nebyl správně podán a šprajcnul se o rampu tak blbě, že závěr zůstal na půl cesty a nešlo s ním hnout víc než o cca centimetr. Teprve vyhození (resp. v tomto případě vyrvání) zásobníku ven udělalo prostor, aby ten centimetr stačil, kouslý náboj vypadl a já mohl pokračovat. Vzhledem k tomu, že se mi to nedávno stalo i s úplně prvním nábojem v mé úplně nové pistolce (tedy šlo o šprajcnutí náboje při stažení závěru rukou, ne při přebití, ale stejně mě to zneklidnilo), došel jsem k názoru, že se to prostě reálně stát může a lepší když nemusím řešit ten vyhozený zásobník a mám ještě záložní.

RoughBoy: Ten UB jsem myslel spíš jako situaci, kde se střílí dlouho, útočníkovi jde o to napáchat škody, ne o přepadení. Tj. může třeba být těžké ho trefit nebo jich bude víc, prostě něco v tom stylu - ne konkrétně přesně totéž jako v UB.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#115 » sob 25. bře 2017, 21:24

Proc rezervní zásobník a ne druhá zbraň? Však i zbraň samotná může stávkovat. :-D

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#116 » sob 25. bře 2017, 22:18

Protože téma je "Nosite rezervni zasobnik?" ;)

Rezervní nosím jen sporadicky. Vzhledem k velikosti jej strčím do kapsy, kde není o moc větší než svazek klíčů :D



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#117 » sob 25. bře 2017, 23:22

jhora: to se mi stava kdyz malo natahnu zaver....
Serz: to si nesmis tak brat ;)
glock69: dno se mi rozpadlo, jen jednou, kdyz jsem ho tam blbe dal ... :)
wally: a proto nosim jeste Sa58 na zadech ... ;) Ne vazne, premyslim o CZ 92 jako zalozni...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#118 » ned 26. bře 2017, 12:39

Hmm, a víš že máš dost možná pravdu? Před pár týdny jsem změnil úchop při natahování závěru (jde mi to snáz a spolehlivěji) a od té doby nemám problém. Ale s tou CZ 75 při nácviku se mi to stalo v průběhu střelby, až druhá nebo třetí rána...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#119 » ned 26. bře 2017, 20:57

Jak píše Kiv, také neznám takový případ, ale je jasné, že někdo jich nosí třeba pět !

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#120 » ned 26. bře 2017, 21:30

Ten někdo už je ve válce nebo vidí nebezpečí za každým rohem v počtu minimálně čety. Já mám zatím těch včeliček 14+1 , ale možná že v budoucnu v prosperující a bezpečné Evropě připnu na pásek pouzdro na dva zásobníky. PS: Pokud nám to výsadní právo nosit za dva,tři roky zůstane.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů