Brokovnice na střelbu holubů

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » čtv 30. pro 2010, 10:09

Rusa nebrat,tak jsem ho měl,ale šel z domu.Kdybych chtěl v dnešní době novou kozlici za přijatelnou cenu,šel bych do Marocchi.



pohodar
Příspěvky: 33

Příspěvek#17 » čtv 30. pro 2010, 17:37

Ano,za přijatelnou ceu není Marocchi špatná volba a i tam je vynikající "vlajková loď" pro sportovní střelbu.



novottom
Příspěvky: 18

Příspěvek#18 » stř 9. úno 2011, 11:16

Dobrý den,
před chtěl bych se zeptat, rádi by jsme vyrazili na střelnici na střelbu holubů. Kamarád si pořídil brokovnici viz zde: Brokovnice. Používá ji jen na občasnou střelbu na klasické střelnici. Je tento druh brokovnice na střelbu holubů vhodný nebo budeme rádi, že vůbec něco třefíme? Pokud by jste mohli doporučit i nějaký vhodný model na tento druh střelby, byl bych moc rád. Díky



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#19 » stř 9. úno 2011, 11:42

Odkaz bohužel nefunguje, takže ti nikdo nepoví, jak si kamaarád vybral. Co se týká vhodných modelů, tak se docela dobrá diskuse nachází tady:
Trap - brokovnice

EDIT: Z nefunkčního odkazu jsem vypreparoval aspoň něco: norinco-model-winchester-1897-trench-gun-raze-12-70 - snad z toho někdo něco pozná a poví ti víc.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#20 » stř 9. úno 2011, 14:23

Mně ten odkaz normálně funguje.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#21 » stř 9. úno 2011, 15:08

No nevím ale s pumpou jít střílet na asfaltové holuby?? To vás hned vyženou ze střelnice.Jedině broková kozlice, nebo automat a ten ne všude.Pokud se nejedná o soukromé akce, kde si roztáhnete vrhačku a střílíte každý z toho co má.Brokovnice na sport, takový přehled je třeba i zde na www.brokovnice.sk

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » stř 9. úno 2011, 15:44

Vhodné to moc není, ale že by člověka s pumpou hned vyhazovali?

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » stř 9. úno 2011, 19:13

Pumpa je na holuby super,rok jsem s ní střílel.
Vyhodí tě pouze na parkuru a CS,ale jenom někde,hlavně na velkých závodech.
Přesně s tímhle modelem chodí na závody jeden westernový střelec,mám pocit,že se jmenuje Nebeský.
Na parkuru a LK si nás dost dává.Výsledky na LK průměrně přes 18/20.



novottom
Příspěvky: 18

Příspěvek#24 » úte 15. úno 2011, 10:38

Pánové moc děkuji za reakce. Brokovnici jsme vyzkoušeli a mám z ní dobrý pocit. Spíš než v brokovnici byl problém ve mě. Po delší době co jsem byl střílet ty vysledky opravdu byly zajímavé :-D

Uživatelský avatar
Marvvin
Příspěvky: 30

Příspěvek#25 » stř 30. led 2013, 21:06

http://www.zbrane-streliva.cz/brokovnic ... 47990.html
Todle už bude asi velkej krám, za ty peníze, že?

Řeším podobný problém, nevím jestli u broků zůstanu, chci něco jen na začátek, než do toho pustím nějakých 40 000,- za pořádnou zbraň, a přemýšlím, jestli radši starou iž27, která už asi bude mít dost vůle, nebo jestli radši něco takhle novýho za půldarma s tim, že se to za rok dva hold pošle dál nebo do šrotu? Máte nějaké zkušenosti?

Děkuji



cuba
Příspěvky: 8

Příspěvek#26 » sob 9. bře 2013, 12:59

Zdrvíčko, prosím o radu jelikož jsem v této oblasti začátečník. Chtěl bych si pořídit brokovnici na rekreačně-sportovní střelbu, tj. 1 měsíčne 100 nábojů, na asfaltové terče. Nechci a ani nemohu pro začátek investovat deseti-tisíce.

Mám možnost koupit :
Baikal IŽ 12 16/70
nebo
Baikal IŽ 27 16/70 v provedení s vyhazováky

chci se zeptat jestli je nějaký rozdíl mezi 12 a 27, jestli jsou vyhazováky užitečné.A dále asinejzásadnější otázka: obě zbraně jsou dvou-spoušť, je to praktické s dvou-spouští střílet na asfalťáky?

Děkuji Vám za odpoveď...

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#27 » sob 9. bře 2013, 13:56

Dvojitá spoušť nevadí ale na holuby není moc vhodná, raději vyberte jednospoušť s přepínání. Rovněž hodně zvažte i tu R16, je to dražší střelivo, raději si pořiďte R12, ta je více rozšířená.
Jinak Bajkal je levný ale v tom se odráží i kvalita a poruchovost. Těch vašich 100 ran za měsíc ovšem přežije a pokud ne je tam 2 roky záruka.

Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » sob 9. bře 2013, 14:07

začínal jsem taky s 16 ale ono to pak třeba bavit víc a pak ty náboje lezou do peněz a když člověk vezme s sebou málo nebo zapomene tak mu nikdo neprodá protože všichni maj 12. Takže ZH jsem prodal a koupil jsem Baikala iž27. Vyhazováky až tak nepotřebuješ pokud tedy nechceš sbírat hilzny po zemi, u mě jsem hned přepnul na vytahováky. Takže koukni na hunting do bazaru a něco tam určitě najdeš, chodí s náma člověk s loveckým ZH 221 a střílí úplně parádně a i když to je dvouspoušť tak mačká jen zadní a nejprve odpálí jeden lauf a při druhém zmáčknutí druhej tzn. nemusí přehmatávat. Dokonce jezdí i člověk s nějakým turkem a dává nám pěkně na prdel. Co se týče poruchovosti Baikala nemohu sloužit, zatím bez problému když pominu to, že vyhazováky občas vyhodili i nevystřelený náboj ale to se dá jednodušše vyřešit.



cuba
Příspěvky: 8

Příspěvek#29 » sob 9. bře 2013, 14:29

Děkuji za odpovědi..

koukal jsme že rozdíl mezi náboji R12 a R16 je cca 2-3kč,- a je pravda že na většině střelnic se prodávají jen r12..ale borokovnic r12 mi přijde že je v nabídce mín než r16

je pravda že ty vyhazováky jsou asi zbytečné, stejně se pro to člověk musí ohnout na zem..



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#30 » sob 9. bře 2013, 22:56

Mrkni do prodejny CZUB, mají tam brokovnice CZ-USA, pěkné, z tureckých dílů, záruka a pro začátek by to mohlo stačit ? Ceny jako ruské.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů