Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#136 » stř 15. bře 2017, 21:27

Nemůžu, vůbec tomu nerozumím a ani nechci. Smrdí to právnickou klingonštinou. A vlastně ani nevím, kde se takový věci hledají.
Dovážel jsem z USA přes překupníkaexportéra.

http://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/ ... u--118769/
Tam sekce eFormuláře žádostí o povolení pro zahraniční obchod se zbraněmi a střelivem nevojenského charakteru:
a je to eFormulář žádosti o udělení povolení pro dovoz [fo, 138 kB]

Musíš si nainstalovat nějakej otravnej program, a z něj se to dá přímo poslat datovkou.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#137 » čtv 16. bře 2017, 12:44

To k vám takhle přijede pošťák, a přiveze samopal :D
IMG_6403.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#138 » pát 24. bře 2017, 07:10

Potřeba licence plyne ze zákona č. 228/2005 Sb., o kontrole obchodu s výrobky, jejichž držení se v ČR omezuje z bezpečnostních důvodů (prováděcí předpis stanovuje bližší podmínky). Licence vydává MPO-Licenční správa. O licenci lze požádat písemně(poštou) nebo datovkou (elektronicky) na formuláři dostupném na webu MPO. Správní poplatek za licenci je 500,-Kč. Změna nastala, protože od srpna 2016 je dovoz zbraně za úplatu (nákup zbraně) podle nových celních předpisů dovozem obchodního zboží - změněna definice neobchodního zboží(dovoz na ZPL) a obchodního zboží (licence). Jakýkoliv dovoz zboží za úplatu, i když se zbožím dále není obchodováno, je považován za obchodní!



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#139 » pát 24. bře 2017, 10:04

Ok, tak ještě jednou pro mě blbce - jestli to chápu správně.

Pokud si nechávám skrze někoho za úplatu (prostředníka, dovozce) dovést zbraň tak potřebuji licenci.
Pokud si pro ní jedu sám (v rámci EU, nikomu za dovoz neplatím) tak tu licenci nepotřebuju? Je to tak, nebo to je úplně jedno, že si to jedu vyzvednout sám a stejně tu licenci potřebuju?



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#140 » pát 24. bře 2017, 10:23

Pokud si pro ni jedeš, tak potřebuješ taky licenci....změna nastala v tom, že když platíš za zboží, je to vždy obchodní zboží! Na dopravě nesejde, jenom jsou trochu jiné postupy.



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#141 » pát 24. bře 2017, 10:27

Pro upřesnění, já se bavím o dovozu zbraně ze třetích zemí, což jsou země mimo EU. S přepravou a nákupem zbraní z EU nemají celníci nic společného....



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#142 » pát 24. bře 2017, 10:48

Tak už jsme doma. No já už jsem se právě na předchozí straně 2x ptal, esli ta šaškárna není jen při dovozu ze států mimo EU a WalrusInAnus mě v tom celkem dobře koupal, že to platí pro všechny dovozy.

Takže pro dovoz v rámci EU i nadále postačuje Zbrojní průvodní list (nic se nezměnilo). Zatímco pro dovoz čehokoliv z prostoru vně hranic EU je potřeba navíc ještě i ta licence. Už jsem klidu ;)



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#143 » pát 24. bře 2017, 11:01

Sorry, jsem profesně deformovanej, takže automaticky předpokládám, že každý ví co je to "dovoz"... s tím nákupem v EU neporadím, to už neřešíme hodně dlouho...:-) v rámci obchodu v EU používáme termín "dodání"...



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#144 » pát 24. bře 2017, 11:20

No a teď koukám do toho zákona a hned paragraf 1 hovoří i o přepravě z/do ČR z/do ostatních členských států jen s povolením...ale to už fakt nevím, to dělají jiní kolegové...



Redguy
Příspěvky: 1

Příspěvek#145 » ned 26. bře 2017, 13:44

Zdravím, máte zkušenost s dovozem z Itálie a následným osobním převozem do ČR? Na české straně je mi vše jasné, ale stačí prodejci odeslat ZPL a úřady v Itálii povolí export nebo je to složitější?
A co převoz, je nutné žádat o povolení k převozu nebo stačí ZPL? Nejjednodušší varianta se jeví projet jen Rakousko. Díky za rady.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#146 » úte 11. dub 2017, 13:33

Zdravím,
nevíte někdo, jak to v současnosti (duben 2017) vypadá s možností dovozu náhradních dílů a doplňků pro zbraně z USA? Chtěl bych požádat známého, aby mi něco poslal, ale nechci, aby porušoval jejich zákony. Několikrát už jsem na různých fórech narazil na tvrzení, že když je cena dováženého do hodnoty USD 100,- a cílem není problematická země, tak se člověk nemusí trápit s exportním povolením. Ale najít v jejich online verzi federálních regulací, o co se tohle tvrzení opírá, se mi zatím nepodařilo. Kromě toho jsem se někde dočetl, že prý i když je cena dováženého pod USD 100,-, tak se stejně musí vyplňovat nějaké oznámení a to zase prý mohou jen registrovaní exportéři.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#147 » úte 11. dub 2017, 13:57

Záleží jak co chceš. Za prvé, musí to být věc vyrobená v USA. Věc, kterou tam dovezli již nesmějí vyvézt. Tuším zde není ani možnost za vyplněný papír/poplatek. Za další, je tam limit 100 dolarů pro věci "okolo zbraní". Tedy třeba zásobníky, pružinky,.... jsou do sto dolarů v pohodě. Pokud překročíš sto dolarů, musíš si již zřídit (zaplatit) exportní papíry. To třeba brownells pro tebe udělá, ale stojí to 250 dolarů, což se ti asi nevyplatí.

Pak jsou tzv. regulované věci, které musí mít ten exportní papír vždy nezávisle na ceně.
"""Regulated items must have an export license regardless of their value or quantities. Regulated items are: barrels, barrel liners, actions, receivers, frames, cylinders, flash hiders/suppressors. Also brass/bullets."""

Já se třeba snažím nějak do ČR dostat už rok tlumič plamene A2 bird cage rozměrově pro AR-10, ale ač je to drobnost za 20 dolarů, tak bych musel zaplatit 250 dolarů za papíry, což je poněkud blbost. Nenašel jsem ani žádného prodejce, co by byl ochotný to ke své objednávce přihodit a dovézt to.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#148 » úte 11. dub 2017, 14:40

Škoda že ses neozval, když jsem si zařizoval dovoz MPX. Klidně bych to býval přihodil ke svojí objednávce.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#149 » úte 11. dub 2017, 14:43

Chci si nechat poslat kit na úpravu resetu Omega spouště, ten obsahuje "jenom" páčku blokování, přerušovač, zápalník, kolík zápalníku a pružinku zápalníku, takže to by snad nebyl problém. Zatím jsem se dopracoval k oficiální citaci §123.17:

§123.17 Exports of firearms, ammunition, and personal protective gear.
(a) Port Directors of U.S. Customs and Border Protection shall permit the export without a license of:
(1) Parts and components for USML Category I(a) firearms, except barrels, cylinders, receivers (frames), or complete breech mechanisms, when the total value does not exceed $100 wholesale in any transaction, except to any of the countries or entities as provided in §126.1 of this subchapter;


Pistole patří pod USML I(a), takže tohle mi oficiálně potvrzuje částku USD 100,-.

Těžkou hlavu mi ale dělá, co jsem našel na webových stránkách jedné firmy, co se zabývá exportem a importem zbraní: http://www.borderview.com. Píšou, že

Even though there is no full export license required, U.S. law requires that any business that uses this exemption be a ‘Registered Exporter’ which is very costly.

Je to komerční firma, možná jsou to rošťáci a zdůvodňují si takhle vybírání poplatků, ale možná to skutečně má oporu někde v těch poměrně nepřehledných U.S. direktivách. To se mi zatím nikde nedaří ověřit.

Z jakého zdroje je ta Tvoje citace?



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#150 » úte 11. dub 2017, 15:15

To mi poslali z brownellsu. Jinak jsem tam kupoval několikrát apex trigger kity (přužinky, čep blokace a sear) a nic z toho regulované části nejsou. Poslali to normálně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vik a 49 hostů