SVAZARMOSAURUS

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#121 » sob 22. říj 2016, 08:15

pekoz: no tak sis zavzdychal, zanadával na omladinu a můžeš zase běžet. Smysl tohoto vlákna ti kluci už vysvětlili, nikdo tu nikomu nenadával a očekává se to i opačně. Jestli tě svrbí prsty, sedni si na klávesnici. Nazdar.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#122 » sob 22. říj 2016, 10:21

On má Pekoz v řadě případů pravdu. Hodně střelnic skutečně táhnou ti nejstarší a ostatní reálný provoz moc nezajímá. Hlavně že mají kam chodit střílet. Nechápu jen kde vzal nějaké opovrhování těmito lidmi v tomto vlákně. Toho jsem si také nevšiml.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#123 » sob 29. říj 2016, 22:39

DNES!!! Přátelé dnes jsem si na toto téma vzpomněl! :-D Probíhala u nás soutěž, mířenka. Sousedil jsem vedle postaršího pána, nutno dodat, šéfem jedné z místních střelnic a uznávanou autoritou, obvykle na prvních místech v žebříčkách místních soutěží. Měl jakýsi vošuntělý starý nevzhledný revolver (ve srovnání s moji suprčupr dizajnovkou P-07 :-D). Při přípravě si zapálil svíčku a v jejím plameni chvíli podýmil nejprv ústí hlavně s muškou a pak i hledí. Já nechápavě zírajíc, okamžitě si vzpomenul na toto téma, jsem se jej otázal. Že prý kvůli kontrastu vůči sluncem oslněném terči... No uctivě jsem pokývnul nad moudrým mužem :-) Moudrý zkušený muž byl opět první, ze 30ti :-)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#124 » sob 29. říj 2016, 23:44

Tohle znám, dělají to u nás na závodech s perkusů a není to od věci. Táta, když si občas zajde s perkusním revolverem (má Colt 1851 Navy), tak si taky tu titěrnou mušku očoudil, aby na ni chudák v 65 letech vůbec viděl. A jo, je to zřetelnější. Ale naposledy jsem to přetřel zkonfiskovaným lakem na nehty a prý lepší :) Halt mířenka je něco jiného, než moje obvyklá obranná, dynamická, pudová, jak kdo chce, střelba. Moje mířidla, která jsou úplně perfektní na rychlé navedení na cíl o velikosti hrudníku chlapa na 10, 15 metrů, jsou naprd při mířence na 25m - za hrubou mušku se schová celé černé i kus bílého. Osobně mám tyhle "staříky" za mistry mířenky, v té jsou dokonalí, jak potvrzuje i Tvůj příběh. A chovám k nim v této rovině velký respekt, sám nejsem ve stavu tak nastřílet za zlatý prase. Pokud oni zase respektují naši střelbu a nemají blbé kecy, vycházíme spolu výborně - každý uznáváme disciplínu toho druhého, že to je kumšt. A naši svazarmosauři jsou fakt normální. Nemá cenu s většinou z nich probírat nějaké moderní trendy okolo zbraní atd., ale na druhou stranu i oni se na K100 s nasazenou baterkou podívají a "můžu si to zkusit?" a pochválí zbraň :)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#125 » úte 22. lis 2016, 07:09

Skvělý vlákno :-). Taky jsem svarmosaurus, bohužel ne přes střílení ale přes počítače ... víte že dneska už skoro nikdo neumí programovat ve strojáku ? :-D
Jinak pod Svazarm se dalo schovat skoro všechno, spunktovali jsme i dovoz 8-mi bitových počítačů od Japonců přes Tuzex a vydávali jsme dost odborný publikace. A protože nebyl možný kapitalismus tak jsme je prodávali za mimořádné členské příspěvky :-))

Až potkám svazarmosaura na střelnici tak to nejspíš zabalím a budu jenom zpovzdálí koukat, protože i očima se člověk učí.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#126 » stř 19. dub 2017, 18:16

Odmazána OT diskuse o politice.



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#127 » stř 19. dub 2017, 21:35

Bavím se od začátku do konce.
Povedené téma. Úplně v tom vidím svého dědu.
Taky jsem už jednoho vlastně potkal, když jsem si dělal střelecký kurz.
Mě je 37, plácá mě po ramenou a říká mi junáku, sokolíku.
Mé zásahy 7, 5, 9 hodnotí.... Trefil ses? Jo.hmm vrrr



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#128 » stř 19. dub 2017, 21:42

Tohle je super vlákno. Naprosto mě fascinují ty fotografie stařičkých pokladů :)
Zeptám se zdejších svazarmosaurů a jejich fanoušků - měli střelci ve svazarmu nějaký typický pozdrav? Něco jako sokolské "Nazdar"?



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#129 » stř 19. dub 2017, 22:03

Neměli jsme žádné zvláštní pozdravy, tedy alespoň já o žádných nevím. My jsme vlastně ani nevnímali, že jsme ve Svazarmu. Já jsem byl členem Českého střeleckého svazu a o Svazarmu jsem kromě toho, že jsem měl jejich legitimaci a jednou za rok do ní lepil známku příspěvku, téměř nevěděl. My jsme si často z toho názvu Svaz pro spolupráci s armádou dělali legraci a nikdo z nás nechápal, v čem to tedy vlastně s tou armádou spolupracujeme.



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#130 » stř 19. dub 2017, 22:24

Ještě bych dodal. Že to, že mě poplácá a řekne tebe mám rád junáku. Ty seš normální, mě tak nějak poponese bliž k vysněné 10. :-D



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#131 » ned 23. dub 2017, 14:59

Dneska jsem ho potkal.
Měl hůlku co vypadala jako tajná pytlačka vyrobená přímo pod terčem.
Základní díl byl snad hlaveň z malorážky, držátko bylo kus rámu pistole a dole hylzna z brokovnice nařízlá na 4 díly.
A ta pak pěkně do sebe zasekla 9mm hylznu.
Takže žádné ohýbání a svazarmosaurus zvonkohylznus pěkně cinkal.
Tak jsem mu nasypal plnou kapsu, co jsem předtím po sobě posbíral.
Byl mooooc rád.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#132 » ned 23. dub 2017, 17:52

JJ to dělám taky. Nepřebíjim, ale přijde mi slušné a správné to po sobě posbírat a odevzdat Svazarmosaurum, co klábosí u budky správce a častují mě podobnýma hláškama, když vidí můj terč. :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#133 » ned 23. dub 2017, 17:54

Martine, to nejsou lidé, kteří žebrají o spadlou nábojnici. Oni je jednak sbírají pro přebíjení, to je fakt, ale i uklízí po těch, kteří po sobě uklízet neumí. Dost často to jsou správci klubových střelnic. On to totiž nikdo zadarmo jinak dělat nechce.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#134 » ned 23. dub 2017, 18:28

WMartin: je vidět, žes bedlivý pozorovatel, příště je potřeba tento důmyslný nástroj vyfotografovati a umístiti sem, do sauřího vlákna! :)



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#135 » ned 23. dub 2017, 20:24

Jo, je mi to jasný.
Já si po sobě uklidím. Je to slušnost snad každého normálního člověka a nemusí být zrovna na střelnici.
A vím že nežebrají. Však jsme taky hned pokecali.
Prostě fajn děda. Ale ten fórychtung mě hned zaujal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: beda, iloveguns a 43 hostů