Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1546 » pát 21. dub 2017, 16:28

Protože malé broky neprojdou leckterou stěnou, bezpečnostními nebo masivnimi dveřmi apod. Ve srovnání s tím z pistole projde nasobne více.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1547 » pát 21. dub 2017, 16:32

sided píše:Zadarmo drahý. Nejlevnější použitelný revolver je Taurus.

Antony30011, sided :
A to máte z vlastní nebo cizí důvěryhodné skutečnosti, nebo z čeho plyne tento názor?

A to zadarmo dráhy v praxi se projevuje jak? Bude to trápení s tím střílet protože proč? Často Zasekavani válce, nebo nevyjde rána, nebo nevypadnou volně nabojnice, nebo čím to bude trápení?

Trápit bych se s tím určitě nechtěl, to radši nic.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#1548 » pát 21. dub 2017, 16:45

mihlit píše:Kde furt berete to, jak je brokovnice skvělá? Střílet s brokovnicí v malém uzavřeném prostoru? Asi poslední co uslyšíte. Kope to jak sfiň. Pokud to má být pro lidi, co ne moc rádi zbraně (bojí se zpětného rázu a hluku rány), tak u takového člověka jsem po zapůjčení brokovnice nezaznamenal nikdy nic jiného než že tuhle věc do ruky už nikdy znovu. A nemusí se moc mířit - jak velké ty byty/domy máte? Na vzdálenost někde v místnost - dveře je krytí brokovnice poměrně prd. Když už, tak brokovnice na obranu domu-z dveří/okna na zahradu. Ale uvnitř?


No myslím, že stačí zarachtat a namířit... Je to jak s kanonem na mravence - už vizuální odstrašující efekt. Pistole takový respekt nebudí. Navíc stačí namířit tak nějak přibližně a zásah bude a dost drtivý na rozdíl od 9mm...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#1549 » pát 21. dub 2017, 16:49

Je to nepoužitelnej verk. Máš dvě možnosti, buď vzít v potaz cizí zkušenosti a nebo si pořídit vlastní. Je to na tobě ;) .

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1550 » pát 21. dub 2017, 16:50

Tiez som pred par rokmi hladal co najlacnejsi revolver. A tiez som mal takyto napad. Potom som mal jeden v ruke. Ani som nasledne necitil potrebu z toho strielat. Idealne ked si zoberies do ruky Arminius a S&W alebo Ruger jeden vedla druheho. Pripadne este ten Taurus. Spracovanie, vole, chod mechanizmu, spuste ... K materialu sa nevyjadrujem ale mozes pogooglovat.

A fakt by som ho nechcel ani zadarmo - uvedom si ze ked kupis sunt co ti po case nebude vyhovovat, tak nasledne ti bud bude zaberat miesto v trezore (nepredas alebo velmi tazko), alebo si zaplatis za znehodnotenie / likvidaciu. Ked kupis nieco kvalitnejsie a zistis ze nesedi - tak to furt mozes (s event. minimalnou stratou) predat. Just my 2 cents.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1551 » pát 21. dub 2017, 16:57

Tak jo. Nebudu kupovat. Díky

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1552 » pát 21. dub 2017, 17:00

P.V. píše:
mihlit píše:Kde furt berete to, jak je brokovnice skvělá? Střílet s brokovnicí v malém uzavřeném prostoru? Asi poslední co uslyšíte. Kope to jak sfiň. Pokud to má být pro lidi, co ne moc rádi zbraně (bojí se zpětného rázu a hluku rány), tak u takového člověka jsem po zapůjčení brokovnice nezaznamenal nikdy nic jiného než že tuhle věc do ruky už nikdy znovu. A nemusí se moc mířit - jak velké ty byty/domy máte? Na vzdálenost někde v místnost - dveře je krytí brokovnice poměrně prd. Když už, tak brokovnice na obranu domu-z dveří/okna na zahradu. Ale uvnitř?


No myslím, že stačí zarachtat a namířit... Je to jak s kanonem na mravence - už vizuální odstrašující efekt. Pistole takový respekt nebudí. Navíc stačí namířit tak nějak přibližně a zásah bude a dost drtivý na rozdíl od 9mm...


Zásah z brokovnice má bezesporu impozantní kolaterální účinek, nicméně nejčastěji tradované mýty o zastrašení "zarachtáním" nebo zamíření "přibližně" nebo dokonce "od boku", jsou hlavně na seriózních zahraničních forech několikrát vyvráceny, lidmi z praxe.



jajirka
Příspěvky: 14

Příspěvek#1553 » sob 22. dub 2017, 11:11

Pro mě je Arminius na doma dobrá volba, jen pokud bude ležet doma pro jistotu a bude stát litr. Na větší střílení to asi nebude. Sám sem vystřílel zatim asi tisíc nábojů a nepozoruju změnu opotřebení. Kolik měl nalítáno netušim.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk



bmw25
Příspěvky: 2

Příspěvek#1554 » stř 24. kvě 2017, 02:54

Zdravim pánove :-)
Jsem štastný majitel ZP, rozhoduji se jakou první zbraň-pistol 9mm full.
Pistol budu použivat na střelnici a občasné nošení,po náky době jsem zužil vyber na tyto 3pistole.tyhle 3pistole se my vzhledově libí,chci od Vás radu kterou vybrat v poměru cena X výkon X kvalita.cenove jsou na tom pistole stejně cca 21tis kč. do budoucna pak plánuju ješte nakej compact na denní nošení.dekuju za každej názor :-)

Sig Sauer P30 full obsah balení: zásobnik 2x,pouzdro.

Smith&Wesson M&P 9 carry range obsah balení : 3xzasobnik+pouzdro na ne,pouzdro na pistol,rychlonabiječ,vym.hřbety.

Heckler & Koch p30L obsah balení : zásobnik 2x,rychlonabiječ,vym.hřety.
Téma jsem Ti přesunul sem, kde se výběr zbraně řeší takřka nonstop. Jinak gratuluju a vítej. McFly

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1555 » stř 24. kvě 2017, 06:23

Napíšu ti co se tady dočteš ve 157 356 případech. Nevybírej radami přes net, ale najdi možnost ty zbraně vyzkoušet, jak se ti z každé z nich střílí, jak se ti drží, jak se ti kouká přes miřidla, jak se s ní trefuješ...to je rozhodující.
Kvalitativně/cenově jsou ty zbraně srovnatelné (jen mi není jasné proč jsi mezi 2 strikery zařadil HK p30 s kohoutem). Až se začnou projevovat rozdíly v kvalitě drobných dílů, dejme tomu např. po 50 000 tisících ranách, což je v nákladech na střelivo 150 - 250 000 Kč, bude víceméně zanedbatelné, jestli si za některou zbraň dal o tisíc, dva více.

Rozhodně se ale neřiď marketingovým tahem, že dá výrobce do krabice většinou nekvalitní pouzdro a rychlonabíječ - kus plastu ve výrobní hodnotě 3 Kč, který se občas na nějaké výstavě rozdává zadarmo.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1556 » stř 24. kvě 2017, 07:20

Jak říká Petzold, hlavně je vezmi do ruky a pokud máš tu možnost, půjč si je a něco z nich vystřel.

Pokud jsi z Prahy, tak mám dojem že všechny tři mají skladem v Motole (prodej-zbrani.cz), některé navíc ve víc variantách a jsou tam ochotní, nechají tě ty zbraně otlapkávat do aleluja.

A mají tam i bohatý sortiment jiných zbraní, možná zjistíš, že ti nakonec nejlíp sedí něco úplně jiného (vezmi do ruky všechno, co se ti aspoň trochu zamlouvá).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1557 » stř 24. kvě 2017, 10:22

U některých zbraní dosahnu palcem na zachyt závěru, u mnoha ne. Už jsem si vymyslel pravidlo, jak to poznat z fotky.

U některých pistolí jsem si vyzkoušel, že zachyt neshodim ani vší silou. Tak ztuha to jde. Pouze osobně to jde zjistit.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1558 » stř 24. kvě 2017, 12:23

audis: Některé pistole totiž nejsou stavěné na spouštění závěru záchytem, ale jen potažením dozadu.
Třeba u SW Shieldu se to dělat nemá, ale po pár set výstřelech se to ochodí a jde to. Je dobré se přečíst i manuál. :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1559 » stř 24. kvě 2017, 12:39

Hned na prvním kurzu obranné střelby se dozvíš, že závěr se shazuje potažením dozadu. Protože to je vždy stejné ....



bmw25
Příspěvky: 2

Příspěvek#1560 » stř 24. kvě 2017, 13:10

Vím že záleži jak ta pistole sedne do ruky,samozrejme to si odzkoušim. Zajíma mě hlavne kvalita a zpracovani techto zbrani,jsou za stejnou cenu tak jestli naka pistoli z tech 3 ma navrch?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů