Dillon 650 / 750

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#106 » pát 21. dub 2017, 10:31

A ještě dotaz: jde nějak zavřít prachovač, aby nesypal do nábojnic?



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#107 » pát 21. dub 2017, 10:36

Tvrdí se, že ne, ale osobně tomu nevěřím, matrici jsem vyměnil.

Ohledně prachovače stačí vyháknout tu resetovací tyč.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#108 » pát 21. dub 2017, 10:52

A fakt se ti po vyháknutí resetovací tyčky nedostane do nábojnice, která přes trubku prachovací matrice ovládá pákový převod šoupátka, ani zrnko prachu ? :)



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#109 » pát 21. dub 2017, 11:25

Po vyháknutí je samozřejmě v zásobníku ještě jedna dávka žejo :-p. Ale pak už ne. Vyháknutí používám typicky k úpravě nastavení matric nebo když potřebuji jen formátovat a nikdy sem si nevšiml, že by se z prachovače něco vysypalo. Na nic lepšího jsem nepřišel..

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#110 » pát 21. dub 2017, 14:22

Vyháhknutí tyčky nepomůže, sype vesele dál. Jen možná trochu méně spolehlivě. A potřebuješ projet prázdnou hilznu prachovačem? Pokud ne, před operací tu vypíchnutou hilznu vyndej z desky, je to jen přes perko u zápalkovače a jde to lehce.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#111 » pát 21. dub 2017, 15:33

Další zjištění: nějak mi lítá délka nábojů. Mám nastaveno cca 29,37mm (Lee matrice jsou v nastavování podstatně pohodlnější), a každý několikátý náboj skáče přes 29,50+, i když si dávám pozor, abych tahal páku až do krajních poloh. Čím to může být?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#112 » pát 21. dub 2017, 15:53

Vakl na shellplate a nedobře nastavený matrice.?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#113 » pát 21. dub 2017, 16:33

"Lítání" OAL je naprosto běžný jev, +- 0,1 mm není ..nic. Nastavení na setinu je ....velmi optimistické.
Navíc to má minimální vliv na přesnost náboje.
Většinu rozdílů způsobí rozdílná tloušťka stěny nábojnic po zkalibrování které do sebe nechají zasunout střelu do různých hloubek. Vůle na matricích to umožní.
Vakl na shellplate za to nemůže, ten délku vymezuje vždy opřením o hlavu lisu, uvolněný neuvolněný. Dokonce je i vhodnější pro co nejpřesnější OAL nechal shellplate trošku povolený, aby si sedl o hlavu pokaždé stejně.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#114 » pát 21. dub 2017, 16:40

zkpet píše:Po vyháknutí je samozřejmě v zásobníku ještě jedna dávka žejo :-p. Ale pak už ne. Vyháknutí používám typicky k úpravě nastavení matric nebo když potřebuji jen formátovat a nikdy sem si nevšiml, že by se z prachovače něco vysypalo. Na nic lepšího jsem nepřišel..


Ten můj dotaz byl poněkud nemístně ironický, pardon. Jak píše HV, vyháknutím restovací tyčky prachovač samozřejmě prachuje dál, tyčka zajišťuje jen spolehlivý dojezd šoupátka do počáteční krajní polohy pod násypku. :)

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#115 » pát 21. dub 2017, 17:05

Petzold píše:"Lítání" OAL je naprosto běžný jev, +- 0,1 mm není ..nic. Nastavení na setinu je ....velmi optimistické.
Navíc to má minimální vliv na přesnost náboje.
Většinu rozdílů způsobí rozdílná tloušťka stěny nábojnic po zkalibrování které do sebe nechají zasunout střelu do různých hloubek. Vůle na matricích to umožní.
Vakl na shellplate za to nemůže, ten délku vymezuje vždy opřením o hlavu lisu, uvolněný neuvolněný. Dokonce je i vhodnější pro co nejpřesnější OAL nechal shellplate trošku povolený, aby si sedl o hlavu pokaždé stejně.

Asi jsem v tomhle směru zmlsanej custom hlavama k Loadmasteru, kde se mi fakt povedlo držet v rozptylu do 0,05mm. Ale jsem uklidněn. Nebudu to řešit :)

Každopádně ten lis je geniální. Loadmaster ani po půl roce nepřebíjel alespoň uspokojivě, a měl jsem de facto jednooperák za 20 tisíc.
Z 650 po cca dvou hodinách sestavování prostě začaly padat náboje.

P.S. To vyháknutí tyčky funguje, jen si člověk musí dát pozor, aby obě ty páky zůstaly dole.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#116 » pon 24. dub 2017, 08:11

on i Dillon umí +- 0,05, stačí kvalitní střely, vhodná rozhrdlovačka a usazovačka, nemixovaný nábojnice a obsazený všechny pozice shellholderu

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#117 » úte 25. dub 2017, 14:08

Jak moc rozhrdlujete 9mm nábojnice při použití Dillon matric? Mám nastaveno, že si střela sedne tak 1,5mm hluboko, ale nevím, jestli to není moc. Menší rozhrdlení mi zase často způsobovalo, že střela na nábojnici cestou nahoru nedržela, a přišlo mi, že se kolikrát usadila křivě (ale třeba se mi to jen zdálo). Tak nevím.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#118 » úte 2. kvě 2017, 07:56

Rozhrdluji tak, že střela sedne do hilzny a nedrhne o okraj. Opravdu jen na krajíček, milimetr to nebude. Vedu střelu prsty až k matrici aby nevypadla - člověk si na to zvykne. Čím více se rozhrdluje tím více se ku*ví hilzna, což je škoda.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#119 » úte 2. kvě 2017, 08:43

Hm, to budu muset přehodnotit. Buď mi to rozhrdluje nějak nekonzistentně, nebo mám i přes důkladný přetřídění hilzny s hodně velkým rozptylem délky. Tenhle týden mi přijdou hlavy, takže to stejně budu muset celý předělat, a povrtám se v tom.

Mimochodem ten rozhrdlující... řekněme váleček mi "visí" tak 2cm pod hlavou - je to normální? lítá nahoru a dolů, a dělá při přebíjení otravný zvuky.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#120 » úte 2. kvě 2017, 08:51

Rozhrdlovací váleček? Myslíš prachovač? Ten lítá, prachuje a rozhrdluje. Pokud by se nepohyboval, nebude fungovat prachovač ;) Rozhrdlení dělá prachovací matrice...její výška nad shellplatem

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů