Optiky a montáže na AR-15



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#16 » pát 21. dub 2017, 08:56

Hele, za me ty montaze vyrabeji stejne linky. Kdyz se divam na predsazenou montaz Vortex za 2500 a pak dalsi za 4500, kde je sakra rozdil? Pokud borci na ebay pisou, ze material je letecky hlinak, Vortex to same, tak co? Jedno a to same. Sak uz bych mel mit v pondeli/utery sveho cinana doma, tak se uvidi, zda ma cenu priplacet

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#17 » pát 21. dub 2017, 17:21

Ono se taky dá koupit monolit montáž za 10 klacků, ale hodinky a holinky, obojí se natahuje že jo.
Hele až ti ta montáž přijde, vem si do ruky šupleru a proměř si jí, souosost kroužků, osazení na lištu atd. Pak podívej na celkové zpracování a povrchovku a porovnej to třeba s tím Vortexem a třeba uvidíš rozdíly. Probírají se tady skla za 10 a víc a pak to někdo chce dát do čínský montáže, tak to nějak ztrácí smysl, to bych raději koupil nižší řadu skla a dal ho do slušné montáže.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#18 » pát 21. dub 2017, 17:36

Ja ji koupil s tim, ze tech 800Kc obetuji a zjistim, jaka je to kvalita;-) Jakmile ji budu mit, udelam fotky a dam vedet, jak to cele vypada;)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#19 » pát 21. dub 2017, 19:02

Montaz je zaklad!!! Pokud clovek poridi optiku a k ni nekvalitni montaz, tak muze klidne trvale poskodit optiku. Jak pise Poli. Radeji o neco levnejsi sklo, ale kvalitni montaz. Sam jsem si koupil montaz Spuhr za cca 11000 kc, pritom optika stala jen o 2400 vic.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#20 » pát 21. dub 2017, 19:23

To je vubec nerozporuji. Montaz od Vortexu budu mit taky. Mne jde o to mit porovnani, zda bude nekde nejaky rozdil. Za 800Kc si to vyzkousim, kdyby to bylo 8000, tak tohle delat nebudu;)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#21 » ned 23. dub 2017, 11:29

Jakou montáž na AR-15 do cca 5 tis. Kč byste doporučili pro Leupold VX-6 1-6x24mm? Četl jsem dobré reference na Burris P.E.P.R. QD, ale nikde jsem to v e-shopech v ČR nenašel. Asi bych raději monoblok, ale možná stačí i nějaké lepší kroužky. Je v tom nějaký rozdíl? A jak vysoké se případně nejčastěji používají? Spuhr za 10+ tisíc Kč už mi přijde příliš.

Také mi moc není jasný význam předsazení montáže o 1 a 2 palce. Vždyť na AR-15 si montáž posunu po railu jak potřebuju, tak k čemu je dobré předsazení?



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#22 » ned 23. dub 2017, 12:50

U toho predsazeni bych videl rozdil v tom, ze kdyz si to das na uplny zacatek listy, myslim od tveho oka, tak se predsazeni projevi. Ale je to muj nazor a jinak take nevim, k cemu to je, kdyz si to moho posunout... S Burris souhlasim, chvali si ho i na zahranicnich forach, ale ta dostupnost:/



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#23 » ned 23. dub 2017, 17:51


Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#24 » pon 24. dub 2017, 13:22

Díky, to je také řešení.

Ještě jsem našel tyto dvě možnosti:
http://shop.proarms.cz/optika/1447-mont ... matna.html

http://www.binox.cz/weaver/montaz-weaver-sw-30/

Nemáte s nimi někdo zkušenost? Ta montáž od binoxu vypadá na pohled solidně, až mě ta nízká cena zaráží.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#25 » pon 24. dub 2017, 13:54

Ta od Binoxu je určená pro noční vidění Yukon Photon, kde potřebuješ dostat sklo hodně blízko k oku, což s klasickými kroužky nejde. Všimni si, že je proti klasické předsazené montáži ještě víc dozadu proti liště. Někde se k ní někdo vyjadřoval při použití na Photonu, že kvalita nic moc.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#26 » pon 24. dub 2017, 14:29

Já vzal to UTG než bude čas dotáhnout něco z Ameru... vypadá to celkem solidně. jen to musím trochu polait - nastavím upínací sílu a po pár otevřeních a zavřeních se sníží na mírnou a tam zůstane konstantní. Buď se povoluje šroubek na nastavení síly, nebo se tam ještě odírá nějakej lak.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#27 » pon 24. dub 2017, 15:32

Ja mam od UTG par veci na malorajdu a vzdy s sebou mam imbusak na dotahnuti. Po nejake dobe proste polevi napinaci sila u rychloupinacich pacek. Plati to jak pro kolimator, tak optiku. Jinak je to v pohode.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#28 » pon 24. dub 2017, 15:36

ale kdyz povoli ta sila, tak by se mel rozhodit nastrel ne,? Nebo je nastrel do urcite sily stejny a uhne, az kdyz se to povoli moc?...

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#29 » pon 24. dub 2017, 17:34

Pokud montáž nebude utažená pokaždé stejně a páčky se navíc samovolně při pohybu povolují, tak je riziko rozhození nástřelu velké. Asi je tam něco špatně ne?



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#30 » pon 24. dub 2017, 17:50

Souhlas. Musim pak znova naklikat. Deje se to tak po 4 az 5 sundani;-) Zatim mi to nejak nevadi,,abych investoval do lepsi montaze na malorajdu, pac stejne kropim na veci typu segry panenky co nechce, ruzne plastove butely atd. Je to do 50m max, takze se clovek proste trefi. Ale po tech 4 az 5 akcich musim seridit miridla, pac mi to pak lita v rozmezi i 15cm ma 50m

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů