Nevyužité nákupní povolení



milan
Příspěvky: 16

Příspěvek#1 » pát 4. úno 2011, 13:24

Chci se jen ujistit, že nevyužité nákupní povolení se nemusí vrátit nebo oznámit na policii?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 4. úno 2011, 13:39

Ze zákona taková povinnost není. Ovšem vzhledem k tomu, že občas někde chtějí použítá nákupní povolení zpět (prý aby si na to člověk nekoupil další zbraň :roll: ), mohlo by se stát, že by po tobě někdy chtěli propadlé zpět, kdoví.
Čímž jen chci říct, že bych to nevyhazoval, ale založil mezi své střelecké dokumenty, kdyby náhodou.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#3 » pát 4. úno 2011, 20:37

Myslim, ze pro to neni zadny zakonny duvod. Po roce propadne a muzes si s nim... treba podlozit nohu u stolu. :lol:



Syllable
Příspěvky: 7

Příspěvek#4 » ned 20. úno 2011, 23:30

S tím povolením je to zajímavé. Na podzim jsem na něj kupoval a prodávající si originál nechal (prý podle nějakého nového pravidla musí). Poté při registraci ho po mě také chtěli... Naštěstí na tom netrvali a já v klidu zaregistroval.

Uživatelský avatar
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 20. úno 2011, 23:47

Povolení je moje. Maximálně prodávajícímu dám kopii pokud ji chce.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#6 » pon 21. úno 2011, 00:56

Presne tak. Je-li prodavajici obchodnik, urcite ma kopirku. Kdyz kupuji od soukromnika, vzdy si predem pro nej udelam kopii (nastesti kopirku mam).

Policie nema duvod na Tobe nakupku vyzadovat, svoji kopii, vcetne Tveho podpisu, uz maji.

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 21. úno 2011, 10:52

V ČB to řeší tak, že si při registraci řeknou o nákupku, akorát na ní udělají muří nohu abych věděl že tuhle už mám využitou a zase mi ji vrátí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů