Galil

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#46 » čtv 27. dub 2017, 07:11

Pri zhanani bodaku nezabudat ze aktualne predavane ARka maju odbrusenu na spodku cast gasblocku. Takze je otazne ze ci tam bude bodak drzat. Netusim ci koli tomu ze boli povodne urcene pre nejaky trh s vacsimi restrikciami a bola to preto cast scivilnenia. SAR / ARM by mali byt v poriadku. Inak tam ma pasovat standardna americka "M7cka".
Prislusenstvo - bieda ale ta puska je fajn sama o sebe. Original montaz som zohnal, je urcena na lave oko - ale po laborovani s tym som ju dal zamocnikovi nech mi ju skusi prerobit. Uvidime ako to dopadne.
Ja som akurat dokupil silikonovy buffer a sadu drobnych dielov do zaveru.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#47 » čtv 27. dub 2017, 10:51

MM máš někde fotku té montáže? taky to řeším, zda mám něco vyrábět...

Momentálně jsem tam nahodil al předpažbí s dlouhým railem, které to do jisté míry řeší + k tomu vyrábím redukci/prodloužení natahovací páky, abych si pokaždé neroztrh ruku o ten rail.

Tu montáž si sehnal kde?

Ten buffer Ti funguje jak?

Sepiš nějaký report :-)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#48 » čtv 27. dub 2017, 11:50

Montaz bola od http://www.starshooter.de, teraz nemaju, obcas sa vyskytne aj u inych. Buffer od nemeckych Brownellsov (EDIT: je fajn, menej mlati kov o kov). Nahradne diely do zaveru u http://www.waffen-teile.de. Aktualne nie skladom, posledne co boli som pred hodinou objednal :mrgreen: - ale zvyknu doplnovat.

Nejake fotky montaze som daval na slovenske forum, tam si to mozes najst. Ked bude nova montaz hotova, odfotim - tento piatok mam dostat povodnu rozrezanu, vyrobim k tomu plastovy kus ako to ma vyzerat nech si dopasujem rozmer a nasledne to kamarat spravi z kovu. Tam ide o chytenie dobrej vysky nech to nezavadzia tiahlu na nosici zaveru.

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#49 » čtv 27. dub 2017, 15:13

vgj: taky nejsem z plastu extra nadšen, ale je o kousek menší než originál a když ho dám do šachty zbraně tak jde do batohu v pohodě. S originálem to jde hůř. Pokouším se přes kamaráda dostat z USA ten originální 12ti raný plecháč. Jinak zkusil jsem při kupování Gala nasadit kopii bodáku M7 a šel tam pěkně.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#50 » čtv 27. dub 2017, 18:13

MM - moh bys vyfotit i ten buffer? Přemýšlím, že by se asi dal i vyrobit. Jak tvrdý je to materiál?

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#51 » čtv 27. dub 2017, 21:35


Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#52 » čtv 27. dub 2017, 23:54

Hej, to je ono. Takto to vyzera zalozene.
Buffer.jpg

Buffer2.jpg

A montaz - ked pogooglujes "Galil mount", vylezie ti aj tato nabok posunuta. Sorry za kvalitu fotiek.
Mount.jpg

Montaz1.jpg

Montaz2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#53 » pát 28. dub 2017, 05:55

MM dík za fotky. Zkusím ten buffer sehnat přes kámoše v ameru. Pokud by to nedopadlo, tak to asi vystrouhám ze silonu. Vypadá to jako docela užitečný doplněk.

Jakmile budu mít hotovu tu redukci na páku závěru, pošlu fotku jak jsem montáž na kolimec vyřešil já.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#54 » pát 28. dub 2017, 07:31

Tak pokial su zaujemcovia mozem miesto toho jedneho co idem aktualne brat pre kamarata zobrat tych buffrov viacej - podmienka je vyzdvihnutie v CB (idealne strelnica v Lisove) - fakt nemam cas riesit preposielanie dalej. Cena aka je + patricna cast za postovne (10,50 EUR sa vydeli poctom zucastnenych) Ked tak SZ nech to tu neplevelime.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#55 » pát 28. dub 2017, 09:08

Já to mám do Budějic přes celou republiku, takže si nějak pomůžu sám. Buď mi to klapne z ameru nebo si to vyrobím sám. Nevypadá to složitě.

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#56 » ned 7. kvě 2017, 19:57


Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#57 » pon 8. kvě 2017, 06:58

Inak este k tej montazi - vcera som sa vecer bavil so stelovanim polohy v ktorej by to mohlo byt - je to ale zrejme slepa cesta. Ked je to umiestnene na stred - tak to prekaza. Koli natahovacej pake zaveru (u Galil-u je najlepsie ju chytat sikmo zvrchu) - ta Weaver / Picatinny lista zavadzia, je to na roztrhnutie ruky, pripadne rozbitie optiky.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#58 » stř 10. kvě 2017, 10:01

Kuci díky.

Ten buffer pokud nedorazí z ameru skrz kámoše, koupím teď už v českém brownells.

Montáž na kolimátor jsem vyřešil instalací al předpažbí a nadpažbí, které jde až dost dozadu. Kolimátor plánuju dát právě do středu zbraně, kde bude vadit natahování závěru - ale to už jsem pořešil nástavcem na natahovací páku. Něco v tomhle smyslu: https://www.fab-defense.com/en/category ... andle.html s tím, že mi bylo líto za to vyhodit sedmnáct stovek, tak mi na to kámoš udělal výkres a šikovný soustružník mi to v práci udělal během volnějšího dne. Sice teď odpadá výhoda galilu v pohodlnějším natahování levačkou, ale když trochu nakloníte zbraň, tak ten rozdíl skoro nevnímáte - teď je to jak každý kalach.



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#59 » čtv 11. kvě 2017, 19:04

K bufferu, mají zde a posílají do čr: http://www.ebay.com/itm/3-GUNTEC-USA-7- ... Swo4pYeC1u

mají i nabídky na jeden ale cenově vycházi 3 lepe a já jich potřebují více ;-)

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#60 » pát 2. čer 2017, 11:03

Tak ten plastový zásobník od Tapco mi po objednávce na Brownells došel za 23 dní. Zpracování plastu je pěkné, žádný otřepy a vypadá, že něco vydrží. Je o 2cm kratší než originál.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů