CZ SKORPION 61 S

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#151 » ned 30. dub 2017, 18:09

uzíci sou v ZS a škorpíci budou příští tejden

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#152 » ned 30. dub 2017, 18:40

Vím vím, ale myslel jsem na střelnici na bouchnutí. V Brně vím jen o škorpionu. Právě jsem zahlídl, že ZS bude mít "nový" kusy, tak jsem začal přemýšlet...

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#153 » ned 30. dub 2017, 18:44

já ho koupil v akci s 300 náboji. spokojenej, ikdyž na krátký moc nejsem.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#154 » úte 2. kvě 2017, 13:17

Příjemně mně dneska překvapil obchod Armorum Brno. Měli 3 kousky na skladě. Dva o kterých píše VGJ. Hezká povrchovka, prý nestřílený od PČR, ze ZS za 4200. A pak horší ze ZS, obouchaný, prý AČR za 3900. Takže jeden ten hezčí na mě a NP čeká na pátek. Obchod má sice blbej – žádnej - web, ale na skladě zbraní plno. Osahal jsem si i tu UZI i nějakej polskej "samopal".



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#155 » pát 5. kvě 2017, 09:37

Tak jsem si dneska jeden kousek v pěkném stavu dovezl od p. Vysloužila z Šumperku. Rok výroby 73, vybíral jsem ze dvou oba pěkně, tento byl sympatičtější :-).Ve středu přihlášení ....

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#156 » úte 9. kvě 2017, 20:10

Kde se daji dokoupit doplňky na scorpina? Nějaké rady na údržbu,videa,odkazy apod.?díky :)

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#157 » úte 9. kvě 2017, 20:21


Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#158 » pát 26. kvě 2017, 23:08

Byl jsem na střelnici provětrat část obsahu svého trezoru, kromě jiného i SA 61S z produkce zbrojovky v Uherském Brodě a koupený v podnikové prodejně v Praze v Opletalce… Ze zbraně mám nastříleno cca osm stovek nábojů a je to můj oblíbený přesný mazel… Ale při závěrečné sérii střelby (měl jsem v zásobníku patnáct nábojů) mi posledních osm najednou nečekaně vylétlo z hlavně během okamžiku v dávce a nedokážu vzhledem k té krátké chvilce říct, zda jsem měl ve chvíli dávky ještě zmáčknutou spoušť, nebo ne… Škorpíka jsem rozhodil a nikde očividně není nějaký mechanický problém… Napáskoval jsem dalších deset kousků a ty šly ven opět bez potíží v semiauto režimu… Příště to ještě vícekrát otestuji a pak případně budu zbraň reklamovat, je zatím těsně v dvouleté záruce… Může se k tomu někdo z odborníků vyjádřit a třeba mě i nasměrovat k řešení problému…? Jsem technik a tak ledacos pochopím…
Díky za relevantní odpovědi
Din



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#159 » sob 27. kvě 2017, 06:39

Din: Zkontrolovat kompletnost a hrany na sestavě kladívko, přerušovač, spoušť.
Nejčastěji to bylo ulomeným Tčkem na kladivu. Ale nejsem odborník, jen obdivovatel kinematiky zbraní.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#160 » sob 27. kvě 2017, 08:53

Téčko na kladivu je v pořádku a zbytek se jeví taky OK. Navíc si myslím, že při ulomeném téčku by to létalo stále full a mě pak šly rány opět v pohodě jednotlivě. Na střelnici se dostanu asi za dva týdny, tak důkladně Škorpíka otestuji a dám vědět, jak jsem dopadl. Případně půjde do záruční opravy...
Din

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#161 » pon 29. kvě 2017, 08:58

Obvyklý prípad "bump fire", kedy - unesený komfortnou streľbou - uvoľníš držanie. Následne pri pomalom "mierenkovom" spúšťaní si mazlík radostne poskočí v dlani a na spúšti fixovaný ukazovák vygeneruje dávku. :twisted:
Vplyv na náchylnosť k takýmto eskapádam môže mať nie celkom správne zuhlovanie "téčka" s prerušovačom prípadne iné závady tohto uzla (krátky presah a pod.). Vzhľadom na "titěrnosť" súčiastok býva doporučovaný zásah odborníka-puškára, ktorý vie, čo a ako robí :!:



LukeTheNukeDuke
Příspěvky: 22

Příspěvek#162 » čtv 29. čer 2017, 21:37

Buďte zdrávi, pořídil jsem škorpiona v úpravě od ZS a dneska jsem dělal rozborku a čištění do posledního čepu. K mé smůle jsem zjistil, že je v těle samopalu vyhryzaná díra cca 1x4mm hned u místa, kde se do pojistníku opírá ta menší pružina. Stejně tak záchytka závěru začíná na jednom místě děravět (z vnitřku kde se opírá pružina). Když je sestavená, tak to vůbec není vidět, protože díry překryjí součástky nebo jsou z vnitřní strany... jinak je zbraň krásně černěná, bez jakýchkoli vad nebo viditelné koroze. Nevím teď úplně jak dál... neřešit (... "stará zbraň" z 65'.. normálka), ošetřit, reklamovat...? Prosím o radu. Jinak při střelbě jsem měl z 50 1 závadu - náboj se nezachytil do vytahovače a závěr zůstal stát za nábojem (střelivo S&B FMJ 4,75g/73gr).

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#163 » pát 30. čer 2017, 18:26

Tak jsem na střelnici opakovaně testoval Škorpíka a full auto efekt se znova ani jednou neobjevil, semi auto režim fachá, jak má... Takže to dál neřeším...
Din



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#164 » čtv 7. zář 2017, 06:10

při motáži hledí jsem se strašně pral s pružinkou západky hledí a s moc špičatou (pro moje prsty) západkou, a tak se mi podařilo někam odstřelit západku hledí. Potom, co jsem si koupil novou západku (250,-), jsem ji odstřelil do neznáma i s pružinkou - a to všechno doma v obýváku :cry: . Hledání bylo marný, ale vyřešil jsem to "po mekgajvrovsku" z plynového zapalovače (5,-) pružinku zpod kamínku a z jacku 2,5 mm (10,-) jsem utrhnul špičku. Krásně to sedlo do hledí, pružinka je o něco lehčí a ta špička není tak ostrá, takže montáž byla jednoduchá. Hledí překlapává stejně krásně jako s originálními díly a to celkem za cca 15 korun. To jen kdyby byl někdo stejnej šikula jako já :mrgreen:

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#165 » čtv 7. zář 2017, 11:22

Brymova ma cisteni na vz.61, nepouzite za 69 korun
jen se musi vybrat jehla s klicem na musku, nektere jsou bez nej

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů