NO: Poslední slova před výstřelem

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#1 » pon 15. kvě 2017, 12:24

Včera jsem absolvoval Hard Task DP1. Velice chválím, dost mi to dalo, vím, co cvičit a chystám se na další levely. Ale zvládnutá technika je poslední část řešení konfliktní situace. Od včerejška přemýšlím nad slovy, která by případný konflikt mohla ukončit, nebo naopak gradovat.

Předpokládám situaci, kdy mi hrozí bezprostřední riziko útoku, např. muž s nožem na pět metrů vykřikuje, že mě zabije. Protože nejsem sám, doprovázím malé děti, nemůžu utéct. Tasím zbraň a útočníka vyzývám, ať mě nechá být. Asi se to zdá jako samozřejmost, každý přece něco řekne. Ale když budu říkat, co mě první napadne, vlivem rozrušení, neznalosti, nepřipravenosti... ta slova nebudou mít takový efekt, jaký by mít mohla a vrátit zpět to nepůjde. Takže co říct? "Stůj", "Nepřibližuj se", "Zahoď to", to je asi jasné. Ale jakými slovy dát najevo, že do výstřelu opravdu zbývají sekundy? Policistovu hrozbu zbraní podpoří příslušnost k policii, ale u civilisty...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2 » pon 15. kvě 2017, 12:38

Když vydržíš až do DP4..dozvíš se.. :)

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#3 » pon 15. kvě 2017, 12:38

Zde bych myslel spise na pravni dohru - takze neco jako "prestan utocit a zahod zbran nebo budu strilet" zni to sice dementne ale myslim ze vaseho pravnika by to potesilo.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#4 » pon 15. kvě 2017, 12:40


Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#5 » pon 15. kvě 2017, 13:18

Bože můj :roll:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#6 » pon 15. kvě 2017, 13:26

Petzold : To je materiál, co?

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#7 » pon 15. kvě 2017, 13:29

Tak samozrejme ze ve vetsine pripadu na nic takoveho cas neni, ale situace byla nastinena tak, ze je... Plus ten pravni smysl to ma kdyz jsou svedci jinak je to stejne fuk...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#8 » pon 15. kvě 2017, 13:47

Já bych navrhoval "Stoj, tisíc hrmenných", jako to radil Pacho, hybský zbojník.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#9 » pon 15. kvě 2017, 13:57

S kamenným ksichtem zamířit a zachraptět "Poslední slova?"

No pokus o vtip. Řekl bych, že z hlediska pozdějšího dokazování je lepší hystericky začít řvát něco ve smyslu: nechte mě, já se budu bránit, nebijte mě, odhoďte tu mačetu,...



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#10 » pon 15. kvě 2017, 13:58

SansLogique píše:Já bych navrhoval "Stoj, tisíc hrmenných", jako to radil Pacho, hybský zbojník.
No ale v praxi nestačilo ani 1300 - neuverili mu. :o



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#11 » pon 15. kvě 2017, 14:08

Re: Lynx

Co ti brani prezentovat se jako PCR a zacit na nej rvat policejni prikazy? Myslis, ze te ten hajzlik pak bude zalovat za lez?

Stejne tak nemusi byt uplne spatne naucit se par vet v dobre rustine, pokud jsi do te doby nepromluvil cesky, utocnik muze byt prekvapen, coz vyrovnava situaci.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#12 » pon 15. kvě 2017, 14:11

Poslední slova? Třeba jako Allahu Akbar? :?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#13 » pon 15. kvě 2017, 14:16

Roman: To jsou poslední slova toho druhého... :angel:



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#14 » pon 15. kvě 2017, 14:46

Poslední výstražná slova? Pro ráži 44 mag. například: "tohle vole zabije ledního medvěda, tak toho nech, nebo to vážně zmáčknu". A tvářit se přitom jak Clint Eastwood. :D

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#15 » pon 15. kvě 2017, 14:56

S klidem: "... Dneska už budeš třetí...." :-D

Asi hodně bude záležet, jestli jsi s ním opuštěn nebo tam jsou lidi, svědci. Hádám ze nejpravděpodobnější je varianta opuštěn. Tam bych se asi snažil nasadit šílenej výraz, aby si nebyl jistej... (pokud bych tedy sám už neměl v gatich, nezažil jsem :-D)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů