NO: Poslední slova před výstřelem



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#76 » úte 16. kvě 2017, 20:20

Re: Sarkafarka

To uz jsme ale OT, takze hospoda: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=8449&start=615



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#77 » úte 16. kvě 2017, 21:22

V již dalekém mládí se mi nedařilo ukecávat holky, a tak ani nepředpokládám, že by se mi to povedlo s nějakým drbanem v poměrně adrenalínové situaci. Počítám s tím, že se případná situace odehraje bez zbytečného dialogu. Čas ušetřený řečmi lze vyplnit třeba varovným výstřelem.

Jeden noční zážitek: můj pes v noci neobvykle štěká, jdu se ozbrojený podívat ven a on tam za plotem u souseda nějaký pobuda. Z ulice osvětleno lampami asi na 6 metrů. Deset vteřin na sebe mlčky zíráme, on pak pomalu sáhne do kapes, obrátí je naruby a řekne - nic nemám. Přeskočí plot a zmizí. Já měl tedy v komoře (jako obvykle) a připraveno.

Byl tedy mezi námi plot ale i tak to bylo zajímavé, ani jsem se ho nezeptal, co tam dělá. Asi nám ta situace byla oběma celkem jasná.



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#78 » pát 23. čer 2017, 16:10

... není třeba nic říkat...Obrázek



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#79 » pát 23. čer 2017, 18:30

V anglictine nejsem vubec silnej ale ten vyraz mi nedava smysl ani po pouziti ruznych prekladacu, neni to takovy nejaky prekladatelsky orisek? Muze to nekdo vylozit at se poucim ? ;-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#80 » pát 23. čer 2017, 18:43

Cca na rozhovor je pozde



Libor-TR
Příspěvky: 3

Příspěvek#81 » pát 23. čer 2017, 18:45

JardaB: je to svým způsobem slovní hříčka. V angličtině se číslovka 2 vyslovuje stejně jako slovo "too". V tomhle případě se dá přeložit "příliš pozdě na mluvení"



ronin99
Příspěvky: 4

Příspěvek#82 » pát 23. čer 2017, 18:46

2=too Too late for talking - Příliš pozdě na mluvení...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#83 » pát 23. čer 2017, 19:26

Aha, diky za vysvetleni, to me napadnout asi i mohlo ;-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#84 » úte 26. čer 2018, 13:40

Škoda že "2 late for talking" na hlavni (viditelnost) patří spíš do vlákna vtipy.
Z5 k tématu: co říci se liší nejen podle situace, ale i podle dispozic mluvčího. Jeden známý pokud jej někdo fakt na..štve začne mluvit takovým "tichým", ale přesto velmi dobře slyšitelným hrdelním šepotem, při kterém běhá mráz po zádech. Dal bych ruku do ohně, že jen sjetá fetka by z takové situace nevycouvala, bez ohledu na obsah sdělení (zažil jsem jednou, ne proti mě a stačilo). Tím tónem by šlo klidně říci: "Drahý pane, důrazně vám doporučuji zanechat vašeho útoku, nebo promluví dar přítele Colta, jež se právě teď ocitl zčistajasna v mé pravé ruce!" :)



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#85 » úte 26. čer 2018, 14:59




MontyCZ
Příspěvky: 20

Příspěvek#86 » čtv 28. čer 2018, 09:57

blacknocturno píše:Když tě obestoupí více lidí tak jediná cesta vede dopředu takže musíš přejít přez toho co stojí před tebou a když říkám přejít tak to myslím doslova.Jak to udělat záleží na tvé a jeho tělesné konstituci.Když to bude hromotluk a ty budeš mít 60kg tak přez něj nepřejdeš pomocí fizické síly.Možná by pomohla jedna dobře mířená na bradu čímž by jsi ho uspal,ale tam hrozí riziko že se netrefíš a druhou šanci nedostaneš.Takže zbývá táhnout zbraň přímo v tom hloučku a začít střílet přímo na toho před tebou.Na takouvouto kontaktní vzdálenost nejlépe od rovnou boku a co nejrychleji se dostat mimo kruh útočníků.Potom buťo utéct a když vyhodnotíš že by jsi neměl šanci jim utéct tak se otočit a postupně řešit další cíle.Každopádně ať tak či tak.V situaci s výce útočníky nemá IMHO cenu nic říkat nebo se je snažit nějak zastrašit.Slovní zastrašení by možná mohlo zastrašit jednoho útočníka,ale když je jich víc tak zafunguje princip smečky a jakékoliv hrozby z tvé strany je ještě víc vyprovokujou.každopádně platí že do takovéto situace je nejlepší se vůbec nedostat.


Tak nějak si nejsem jistý, jestli tím, že mě obestoupí 4 nespecifikované osoby je naplněna podmínka NO a rovnou bych jim to měl napražit do břicha. Pokud se cítím ohrožen, vůbec jsem se k nim neměl přibližovat. Pokud chci být krytý před zákonem, musí začít útok a to je na každého posouzení. Kolik situací je takových, kdy jsem sám, bez svědků v potenciálně nebezpečném prostředí a prostě musím jít na dohled a kontaktní vzdálenost ke skupině potenciálních útočníků? Víc útoků bych očekával ze zálohy, ve chvíli, kdy o útočníkovi nevíš, protože čumíš do mobilu apod.
A tam nestihneš říct ani brekeke... A schválně kolik lidí chodí po světe v režimu permanentního vnímání a vyhodnocování situace kolem?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#87 » čtv 28. čer 2018, 12:03

Jasně že to blackbourbe myslel tak, že se cítíš ohrožen nebo vyhruzku ti oznámili.

Nepriblizovat : když tě (dobehnou) a obestoupi neměl jsi na výběr.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#88 » čtv 28. čer 2018, 12:24

Poslední slova / výkřiky před výstřelem bych až tak nepodceňoval. Asi bych řval ať "toho nechá" nebo tak něco, protože jinak si případní svědci můžou všimnout nikoliv toho, že mne někdo napadl, ale až toho, že jsem to do někoho našil a v jejich očích budu útočníkem já, namísto skutečného útočníka. A tak to přednesou i jako svědci policii a už máme zaděláno na pochyby a větší vyšetřování než bychom chtěli...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#89 » čtv 28. čer 2018, 14:24

MontyCZ píše:Pokud chci být krytý před zákonem, musí začít útok
Před jakým zákonem? Trestní zákoník hovoří o útoku trvajícím nebo přímo hrozícím. Útok, který začal, může znamenat nůž mezi žebry, na to nikdo není povinen čekat.
Naposledy upravil(a) Knop dne čtv 28. čer 2018, 14:27, celkem upraveno 1 x.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#90 » čtv 28. čer 2018, 14:26

...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů