Erma EM1

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#1 » sob 26. bře 2011, 12:27

Máte někdo zkušenosti s těmito malorážkami ? Je to kopie M1 karabiny v .22 LR.

Obrázek
(Nahoře M1 Carbine dole Erma EM1)

OT : Ještě abych se ujistil na samonabíjcí malorážku potřebuju nákupku že jo ?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » sob 26. bře 2011, 12:55

Zkušenost nemám, povolení potřebuješ.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#3 » úte 23. kvě 2017, 21:01

JiGSSaW: Je to už dlouho, ale vyzkoušel sis jí tehdy, případně pořídil, zkušenosti?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#4 » stř 24. kvě 2017, 06:32

Já jí mám asi deset let.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#5 » pát 26. kvě 2017, 13:22

Poli: Můžeš to trochu rozvést :-), když jí máš 10 let tak asi spokojenost? - přesnost, slabá místa, dostupnost zásobníků případně ND. Díky.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#6 » pát 26. kvě 2017, 14:23

Kupoval jsem ji v bývalé Frankonii jako dovezený repas z německa. Nevím, co mělo být repasované, ale byla ve velmi slušném stavu, pouze jsem přebrousil lakovanou pažbu a napustil včelím voskem.
Naposledy jsem z ní střílel před pár lety. Takhle z hlavy - nechtěla brát Winchestery super X nebo jaký to byl typ, prostě se nevlezly do komory. Jinak spolehlivá, vystřílel jsem z ní pár set ran. Rozborka veškerá žádná, pokud to chce člověk rozebrat, tak jedině s použitím nástrojů, je třeba vyklepat pár čepů. Ale zase je to jednoduchá flinta a dá se v pohodě rozebrat i složit, zažil jsem pušky, kde člověk potřeboval minimálně pár rukou navíc, tady ne. Střelecká pohotovost jen se zásobníkem, po jeho vyjmutí závěr letí do přední polohy. Zásobníky mám dva na 10 ran, což mi stačí. Díly jsem neřešil, žádné jsem nepotřeboval, ale předpokládám dostupnost nula. Střelba velice příjemná, spoušť delší, ale s rovným chodem a slušným odporem. Lehká flinta a na ústí má závit. Mířidla s dioptrem, který je posuvný v třech úrovních na výšku a stavitelný stranově šroubem. Na pouzdru závěru rybina 11mm pro montáž optiky, v které je i ten dioptr.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#7 » pát 26. kvě 2017, 17:07

Díky :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host