Nosite rezervni zasobnik?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#136 » sob 17. čer 2017, 09:58

radimnet: až se z ulic stane válečná zóna, tak budu tahat kolik unesu. I když pak místo pistole bude asi primární zbraní AK 8-)
To s tím zásobníkem se sice stát může, obzvlášť v případě, že někdo nosí zásobníky které současně používá na závody. Ovšem v situaci klasické NO ti i v tomto případě náhradní zásobník bude na prd, protože se to odehrává tak rychle a na tak malou vzdálenost, že prostě nebudeš mít čas na vyndání a zasunutí druhého šuplete.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#137 » sob 17. čer 2017, 10:41

Taky jsem nic nepsal o tom že budu přebíjet při řešení problému (ale nikdy neříkej nikdy), ten druhý šuplík je jen jako rezerva kdyby náhodou se stala věc nepředvídatelná.
Je mi jasné že lidi nemyslí na "zadní vrátka", je to vidět třeba na finanční gramotnost, celkovém zadlužení obyvatelstva a celkovém nakládání s penězma.
Já osobně když něco dělám, nebo někam lezu, tak mám promyšlenou "zálohu". Zatím mi vše vychází už 20 let a lidi se diví jak to "kurva" dělám (nejsem milionář :) ). Když se ale podívám jak to dělají oni, tak je mi vše jasné.
Takže já osobně druhý šuplík beru, těch pár gramů mě fakt neomezuje v ničem.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#138 » sob 17. čer 2017, 11:30

wigum: myslíš, že se situace ještě nezměnila? Já se obávám, že už musíme počítat i s rizikem útoku jednoho útočníka nebo skupiny útočníků vůči více osobám trvajícím řádově minuty.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#139 » sob 17. čer 2017, 12:28

radimnet píše:Taky jsem nic nepsal o tom že budu přebíjet při řešení problému (ale nikdy neříkej nikdy), ten druhý šuplík je jen jako rezerva kdyby náhodou se stala věc nepředvídatelná.
...

V tom případě jsem nepochopil
..A co když se vám stane že se vám prostě "vyrve" dno zásobníku a náboje budete mít na zemi, třeba po pádu a ťuknutím dna zásobníku o beton?..

Protože to beru, že v potyčce s útočníkem jsi upadl a praštil pistolí o zem, že se ti rozbil zásobník. A v tom případě je ti už prd platná jak pistole, tak další šuple, protože on nebude čekat, až si tam zastrčíš náhradní.

to Lynx: ne zatím ten strach nemám, takže mi 17 včeliček stačí. Žít v Německu třeba v Kolíně, tak bych mluvil jinak. Ale připouštím, že situace se zhoršit může a pak se podle toho taky zařídím.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#140 » sob 17. čer 2017, 12:53

wigum: Někdo má v šupleti 19, jiný 6.
Osobně náhradní zásobník nosím, už jsem zažil jak po pádu náboje vyletěly.
Pořád je náboj v komoře slušným zpomalovačem útoku, který dá čas na přebití.

Pravděpodobnost selhání zásobníku je dle mého řádově větší, než vlastní NO.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#141 » sob 17. čer 2017, 20:49

wigum: ten zásobník se ti může rozletět třeba při pádu jak píše vgj. Nos si klidně kvér bez zásobníku. Jak jsem psal, zeptej se lidí co v tom dělají a uvidíš co ti řeknou.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#142 » sob 17. čer 2017, 21:20

Zatím jsem jen někdy nosil samotnou zbraň s plným zásobníkem a zřejmě začnu nosit i rezervní zásobník... Doba se mění a s ní i povícero jiných věcí...!!!



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#143 » sob 17. čer 2017, 21:59

radimnet :

Můžete prosím uvést alespoň jeden konkrétní případ na našem území kdy někdo bídně zhynul (došel zásadní úhony) při NO/KN jen proto, že se mu nedostával za opaskem další zásobník?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#144 » sob 17. čer 2017, 22:09

kiv: proč nosíš palnou zbraň? Vždyť tě ještě nikdo nezabil :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#145 » sob 17. čer 2017, 22:18

@kiv61: Na to sa da odpovedat len - poznate pripad ze by pred "11.9" niekto nabural lietadlom do vyskovej budovy ?

Riesit to z tohto hladiska je nezmysel. Tu maximalne clovek moze napisat svoje preferencie / skusenosti s tym co nosi a co to obnasa. Poznamka na okraj - osobne mi doteraz stacilo 5x.38Special pripadne 5x.357+speedloader ... aktualne riesim aky dvojrady (sub)compact v 9mm + zasobnik. Fullsize je na leto predsa len prilis velka.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#146 » sob 17. čer 2017, 22:40

Lynx: Svět prostě není bezpečné místo k životu ale pokud se zatím pohybujeme v mezích zdejších zákonů a judikátů tak opravdu velmi těžko by dnes někdo obhájil při NO/KN více jak 2,3 rány, natož 15 - 30 ...
Tím samozřejmě neříkám, že není pořád lepší být zavřen nežli zpopelněn.

Avšak noste si těch šuplat pánové co unesete, čistě vaše volba když se s tím chcete tahat .. :)
Jen se pak nedivte až si nějaký presstitut přečte tuto diskusi, že nás pak šmahem všechny bude mít tak trochu za magory a zplodí na toto téma patřičně výživný výblitek, který tu pak budeme všichni rozhořčeně komentovat ...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#147 » ned 18. čer 2017, 00:38

kiv61: Když bude novinář chtít, udělá z tebe magora, protože nosíš tu fujky fuj přehnaně silnou .357 mag. Každý přece ví, že magnum náboje jsou zabijáci policajtů a při jejich výrobě se obětují nemluvňata....
Stejně tak bylo kdysi to šílenství kvůli teflonovým střelám... Co na tom, že ten teflon tam byl jenom jako ochrana vývrtu.
Radši nosit zásobník navíc než ho pak nemít

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#148 » ned 18. čer 2017, 05:47

radimnet píše:wigum: ten zásobník se ti může rozletět třeba při pádu jak píše vgj. Nos si klidně kvér bez zásobníku. Jak jsem psal, zeptej se lidí co v tom dělají a uvidíš co ti řeknou.


Jake lidi konkretne mas na mysli? Ja se jich zeptam.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#149 » ned 18. čer 2017, 09:36

kiv61 píše:radimnet :

Můžete prosím uvést alespoň jeden konkrétní případ na našem území kdy někdo bídně zhynul (došel zásadní úhony) při NO/KN jen proto, že se mu nedostával za opaskem další zásobník?

Přečtěte si ještě jednou moje příspěvky. Rezervní zásobník nosím i pro případ "havárie" zásobníku, nebo jiné eventuality.
Zatím nikdo nepotřebaval na našem území "vystřílet" druhý zásobník, ale to neznamená že nemůže nastat situace kdy člověk bude potřebovat zásobníky dva.
Taky proč nosit malou lékárničku u sebe když je pramalá šance že někdo v mém okolí skolabuje, ale stát se to může a je lepší tu lékárničku mít. Našlo by se hodně příměrů na to že se něco ještě nestalo, ale stát se to může.
Připadá mi to jako debata jestli nosit v rouře nebo nenosit.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#150 » ned 18. čer 2017, 09:44

Blacky píše:
radimnet píše:wigum: ten zásobník se ti může rozletět třeba při pádu jak píše vgj. Nos si klidně kvér bez zásobníku. Jak jsem psal, zeptej se lidí co v tom dělají a uvidíš co ti řeknou.


Jake lidi konkretne mas na mysli? Ja se jich zeptam.

Třeba lidi co se pohybují v bezpečnostní sféře, mají reálné zkušenosti a byli účastníky nějakého "konfliktu". Instruktory PČR nebo AČR, ať současné nebo již pracující v soukromém sektoru.
Kdo hledá najde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů