Malorážka bez zkušební značky

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#1 » čtv 29. čer 2017, 05:20

Zdravím, nemá za sebou někdo zkušebnu s malorážkou? Jak to funguje?

Specifikace: 1R opakovací malorážka s težkou hlavní, mířidla 25-250m, rybina jen vzadu pro dioptr, výroba někdy 1935-45, Erma Maschinenfabrik, jen s výrobním číslem, bez dalšího značení. Přihlášená na sb. účely v amnestii nekdy pred 10+ lety (prošla nějakou policejní "fofr zkušebnou",kvůli přihlášení) a od ty doby je v trezoru.

Volal/psal jsem na CUZZS a dozvedel jsem se jen, ze se mam dostavit s vycistenou zbrani, tam vyplnim formular, zaplaím 760 Kc poplatek + 100 za skrytou značku a za 2-3 hodiny to budu mít hotové.

Vazne to je tak jednoduchý? :)

Díky za postrehy

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » čtv 29. čer 2017, 05:27

Jo je



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#3 » čtv 29. čer 2017, 08:12

Ještě s sebou vem 2 spotřební (= normální) náboje. Když se dopředu objednáš,tak ji ráno odevzdáš a kolem poledne ti budou volat, že je hotová. Ne každá zbraň ale projde. Součástí ověření (lidově tormentace) je prohlídka zbraně před a po zkušební střelbě a mohou najít něco (třeba nadměrné vůle), kvůli čemu ji nepustí. U malorážky je to ale velmi málo pravděpodobné. Mně nedávno nevzali černoprachovou brokovnici, že měla příliš tenkou stěnu hlavně pod 0,8 mm na ústí (přestože tak byla vyrobena a celý život střílela).

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#4 » čtv 29. čer 2017, 09:13

Diky. Prave jsem se objednal. 12.7 budu moudrejsi. O nabojích mi nic neříkali.
Podle puškaře s tím nebude problém. Dodám potom info. Jeste jednou diky



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#5 » čtv 29. čer 2017, 15:14

O dodani naboju k overovani zbrane myslim hovori primo provadeci predpis. Tak je vezmi.

Vyhláška č. 335/2004 Sb.

§ 3

Postup při kusovém ověřování stanovených střelných zbraní a stanovených doplňků

(1) Při kusovém ověřování stanovených střelných zbraní kontrolovaná osoba nebo ten, kdo je zapsán v průkazu zbraně, spolu se žádostí podle § 18 zákona předkládá úřadu stanovenou střelnou zbraň, dva spotřební náboje na každou nábojovou komoru, k samočinné zbrani pět kusů nábojů na každou nábojovou komoru a ke stanovené střelné zbrani určené výhradně pro použití černého prachu dvě střely na každou hlaveň; stanovená střelná zbraň musí být opatřena

a) označením výrobce obchodní firmou, pod kterou je zapsán v obchodním rejstříku, nebo názvem, jde-li o právnickou osobu, nebo jménem a příjmením, jde-li o fyzickou osobu, anebo jejich ochrannou známkou,

b) typovým označením,

c) označením země nebo místa původu,

d) výrobním číslem,

e) ráží použitého střeliva,

f) rokem výroby, pokud není uveden ve výrobním čísle stanovené střelné zbraně,

g) údajem nebo údaji na každé hlavni o délce nábojové komory, pokud jde o stanovenou střelnou zbraň s hlavní nebo hlavněmi s hladkým vývrtem,

h) údajem o ráži každé hlavně, pokud má zbraň hlavně rozdílných ráží, nebo údajem o ráži na hlavni, pokud má stanovená střelná zbraň každou z hlavní stejné ráže,

i) pokud je hlaveň určena výhradně pro použití černého prachu, jednoznačným údajem o této skutečnosti, pokud úřad neurčí jinak,

j) údajem každé brokové hlavně o měřeném průměru vývrtu, nebo označením materiálu, ze kterého je vyrobena, případně údajem o hmotnosti,

k) údajem o ráži na válci revolveru, pokud je možno vyměnit válec revolveru.

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#6 » pát 30. čer 2017, 05:42

Jojo.. mají to i na stránkách. Diky

http://www.cuzzs.cz/cs/prijem-zbrani-1/

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#7 » čtv 13. črc 2017, 05:51

Tak to mám za sebou. Proslo to v pohode.

1) vyplneni formulare - priloha D (08:10 hod)
2) predani OP,ZP,PZ, příp. plný moci
2) vstupní kontrola zbrane technikem (cca 20 minut)
3) zaplacení částky 540,- + 100,- za skryté označení
4) předány 2 produkční náboje a odjezd na kafe(8:50)
5) k vyzvednutí od 10:00

Tímto všem díky za info :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů

cron