Kde nelze nosit zbraň



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#706 » úte 13. čer 2017, 23:01

Jak by to bylo se zbraní na letecký den? Bere se to jako veřejné shromáždění? O žádnou politickou agendu tam nejde, ale.....

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#707 » úte 13. čer 2017, 23:08

No řekl bych, že letecký den bude spíše kulturní akce. Definice veřejného shromáždění.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#708 » stř 14. čer 2017, 06:26

Chystáš se na MAS? Taky tam chci a spekuluju, zda mít u sebe, nebo ne.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#709 » stř 14. čer 2017, 15:02

Blacky: Přesně tak :)
Sice jsou tam většinou přítomní vojáci atp., ale stejně se mi na takovou akci bez zbraně úplně nechce. Porušovat zákon zase ale nechci.



Piggy
Příspěvky: 1875

Příspěvek#710 » stř 14. čer 2017, 15:50

Ať už je to slavnost, sportovní podnik nebo lidová zábava, asi je to právě takový druh akce, pro který je ten § 60 určen - tzn. velká hustota lidí, zčásti pod vlivem, a další rizikové faktory. :(
Hranici bych viděl někde mezi koncertem v Rudolfinu a na Strahově. ;)



stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#711 » pát 16. čer 2017, 13:47

Na MAS vám asi nezbyde než to zkusit přes
d) pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.


S ohledem na stát, který sice formálně povolí držení s nošení, ale pak háže pod nohy klacky typu §60 nebo práva majitele obchodního centra výš než mé právo na život, kam vlastně nosíte? Doma na zahradu?



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#712 » pát 16. čer 2017, 13:54

Knop píše: ... Stoupnout si se zbraní do fronty do prostoru, kam se nesmí se zbraní, a zbraň navíc předem nehlásit, by většina lidí vyhodnotila jako pokus projít se zbraní ...


Ještě že neexistuje přestupek nebo TČ "pokusu projít někam se zbraní" :)

Zbraňová kontrola na hradě je úplně stejná, jako zbraňová kontrola kdekoliv jinde. Mají na to právo, mají právo vás tam nevpustit, mají právo vás případně vykázat, ale to je asi tak všechno. Cokoliv dalšího by muselo být pouze reakcí na nerespektování výzvy k opuštění prostoru ze strany držitele zbraně a jako takové nemá se ZoZ přímo nic společného. Dokud se však držitel zbraně o něco takového nepokusí, neporušuje žádný zákon (nejedná-li se o nějaké specifické podmínky, třeba že by byl na mol, bylo by to na nějaké "lidové zábavě", apod.)

Lynx píše:Podle § 35 zákona o Policii je policista oprávněn vyzvat osobu k vydání zbraně, hrozí-li nebezpečí, že jí bude neoprávněně užito k násilí nebo pohrůžce násilím. Ty kontroly tam jsou proto, aby nedošlo k násilí. Z toho mi plyne že ji odebrat asi může.

Zadržet osobu se zbraní a platnými doklady a nekladoucí odpor, to by asi neobhájil.


Tohle není aplikovatelný. To by musel držitel zbraně dávat přinejmenším podprahově najevo, že tam přišel dělat bordel a nijak to nesouvisí s gun-free zónou.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#713 » pát 16. čer 2017, 16:32

Možná, že teď budu za blbce, ale pokud se nezeptám, tak blbcem zůstanu. Když se zeptám, možná se něco nového dozvím. Tak mě poučte, protože tápu. Nevím totiž, co je to MAS. Takže mi uniká, o čem se teď diskutuje.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#714 » pát 16. čer 2017, 17:13

mikky: nevím, ale je určitě možné, že by si takové nařízení PČR obhájit dokázala. Tak proto jsem tam dal asi.

Kalič: Memorial air show v Roudnici nad Labem.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#715 » pát 16. čer 2017, 17:43

Roudnice je neco jako predvadeci akce, na omezeni to imho neni

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#716 » pát 16. čer 2017, 19:11

Lynx: Díky za info.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#717 » ned 2. črc 2017, 19:15

Dneska mě v souvislosti s pobytem v příhraničí napadla zajímavá myšlenka. Mám zbraň a pro přesun musím využít veřejnou dopravu. Běžně žádný problém, ale dnes bus jede po objížďce vedoucí přes hranice. A tady už začíná "kde nelze nosit zbraň", i když že jsem v Německu mi může říct klidně až německá policie. A kdyby se všechno po...dělalo a došlo k nehodě, já byl v bezvědomí... asi to ani nebudu domýšlet :D



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#718 » pon 3. črc 2017, 07:47

Lynx: To je dobra otazka, taky me to zajima. Chtelo by to pravnicky nazor, jak by se toto melo resit(krom ten den nenosit).



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#719 » pon 3. črc 2017, 08:29

Jak jako právnickej názor? Budu v zahraničí (nedejbože v Německu:)) se střelnou zbraní, chytnou mě = jsem v hajzlu. Objížďka bude těžko někoho zajímat..



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#720 » pon 3. črc 2017, 08:56

Taky myslím. Prostě musíš vyskočit z autobusu na hranici a nebo risknout nedovolené ozbrojování v SRN :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fik, Piggy, smety a 21 hostů