Maketa CZ75 pro nácvik manipulace?



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#31 » čtv 13. črc 2017, 21:20

Mohu doporučit airsoftovou Čezetu P09. Verze s realistickou rozborkou (a shodnou s CZ75) se dá pořídit nová za cenu lehce přes 2tis. Kč. Zároveň se s ní dají dobře nadrilovat i základní návyky, protože hmotnost, rozměry i ovládání odpovídají originálu. Jediný rozdíl je ve výrazně slabší vratné pružině závěru a v nemožnosti dát ránu jistoty nebo vypustit kohout přes palec, pokud je zasunutý zásobník (ale kdo by dával ránu jistoty se zasunutým zásobníkem). Dokonce je funkční i záchyt závěru a po vystřílení všech kuliček zůstane závěr vzadu. Docela rád s tím střílím dodnes, na 10 metrů se s tím dají výborně shazovat plechovky. Já osobně bych tuto věc k přípravě na ZOZ jako doplněk k manipulaci se skutečnou zbraní určitě doporučil.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#32 » pát 14. črc 2017, 05:37

Proboha! Za kurz jsem dal něco okolo 1500,- a to jsem si zastřílel z CZ75,dvojky a malorážky. Všechny 3 zbraně jsem si rozdělával jak dlouho jsem chtěl a pak jsem klidně mohl dojít i jindy a neplatit, jen cvičit a i přes to na mě sem tam někdo kukl, jestli to dělám dobře. A vy tady řešíte, jako by to byla cesta na Měsíc. Zrovna u CZ75 může být rozborka kus od kusu takový výdrb, že bych to nechtěl zkoušet na maketě, ale rovnou na tom, s čím se bude střílet.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#33 » pát 14. črc 2017, 06:02

Jsi dost chytrej, tak prosím poraď ostatním, kde se něco takového nachází poblíž jejich bydliště aby měli stejnou možnost jako ty. Dneska je taková možnost výjimkou nikoli pravidlem. Základní dril se může nacvičit třeba s kapslíkovkou. A mít možnost si to důkladně osahat s co nejrealističtější shodou by byla zcela jistě vítaná u všech, kdo se na ZOZ připravují.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#34 » pát 14. črc 2017, 06:52

No ona otázka nebyla na zákadní dril, který má tazatel z Glocka, ale právě na specifika 75, mj. ergonomie a rozdíly při rozborce. K tomu mu žádná "kapslovka" nepomůže. A pokud bude dělat ZOZ tam kde dělají kurzy, tak se mu do rukou dostanou i ty zbraně s kterými zkoušku poté bude absolvovat.



diha
Příspěvky: 28

Příspěvek#35 » pát 14. črc 2017, 07:07

to HV: Zakladatel je z Prahy - tak neporadím. Pokud je tu někdo z Praha východ, západ, radím za makety neutrácet. Místo toho na nácvik, co radí ggrandcz, doporučuju střelnici Čestlice - funguje to tam přesně, jak píše.
Zastřílet si s instruktorem a pak člověk může kdykoli po dohodě přijít a manipulovat s ČZ, malorážkou a brokovou kozlicí do alelujá - zdarma . Jsou tam na nácvik k dispozici přesně ty zbraně, které pak člověk dostane při ZoZ na manipulaci,správci se vším ochotně poradí, upozorní na chyby, za mě na přípravu super možnosti. A hlavně křehčí ženy by si nácvik s ostrou a natahování závěru u krátké měly nacvičit určitě....
Naposledy upravil(a) diha dne pát 14. črc 2017, 07:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#36 » pát 14. črc 2017, 07:18

Za kurz jsem dal 500 Kč, střílel jsem pistole brokovnice malorážka vždy nastrelovy a zkouškový počet ran, nacvicoval 3x s drilem s instruktorem ala zkouškový komisař (byl přísný a mělo to svůj smysl) , na požádání by šlo víckrát. Dostatečné. Nebezpečí neuspeni u zkoušky bylo jen mé hlavě. Hradec Králové Trebeš. Nevím, jak by se tvářili na osobu, která u nich zkoušky dělat nebude, podle mě ok.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#37 » pát 14. črc 2017, 08:01

diha píše:... pak člověk může kdykoli po dohodě přijít a manipulovat s ČZ, malorážkou a brokovou kozlicí do alelujá - zdarma ...

Jaká část lidí připravujících se na zkoušky má takovouhle příležitost? Žádná střelnice nemůže pravidelně poskytovat zdarma tuhle službu velkému množství zájemců, m.j. také protože ty zbraně musí přitom někdo hlídat.

Přístup: na zkoušku se naučím naprosté minimum bez získání návyků v bezpečném zacházení se zbraněmi, náhodou jí udělám (a přežiju přitom já i ostatní ve zdraví), a teprve po získání zbrojního průkazu se začnu učit s ostrými a budu ohrožovat nejenom sám sebe doma i na střelnicích, a možná se potom už nebudu učit nic, je prostě špatný.

Když někdo není ochotný věnovat úsilí procvičování a získávání návyků před zkouškou, stačí mu připravit se "dostatečně" a zkouškou jakkoli projít, proč si myslíte, že po získání zbrojáku se jeho přístup zásadně změní? Ze člověka, který chce získat zbroják jakkoli a s vynaložením minimálního úsilí, se najednou stane superodpovědný a aktivní člověk? Nebo spíš bude podobným způsobem, jako před zkouškou, pokračovat i dál?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#38 » pát 14. črc 2017, 08:24

Knop píše:...Když někdo není ochotný věnovat úsilí procvičování a získávání návyků před zkouškou, stačí mu připravit se "dostatečně" a zkouškou jakkoli projít, proč si myslíte, že po získání zbrojáku se jeho přístup zásadně změní?...

A úplně stejně, jen naopak. Když žádný kurz není povinnou součástí zkoušky, proč předpokládat, že se nepříliš zodpovědný člověk bude připravovat svědomitě před zkouškou, když mu stačí připravit se "dostatečně" a zkouškou jakkoli projít? A kdo (z instruktorů, komisařů, kamarádů) je schopný u druhých rozlišit, kdo je lehkovážný, zkoušku udělá omylem a při první příležitosti udělá průšvih, kdo je příliš opatrný a bude s novou zbraní napřed deset let drilovat a kdo je "normální" a přistoupí ke zbrani jako ke zbrani? A není zbytečné řešit to v tématu, které je o nácviku s konkrétní zbraní?

Zase jsem se nechal vtáhnout víc, než jsem chtěl :)



diha
Příspěvky: 28

Příspěvek#39 » pát 14. črc 2017, 08:32

to Knop: Na kolotoči s názvem ZoZ jsem se svezla třikrát, bohužel.
Po celou dobu - více jak rok - jsem chodila na uvedenou střelnici jak střílet, tak i pak manipulovat.
Nikdy nebyl problém, sami zaměstnanci střelnice se ptali, bude-li i manipulace, kvůli časovým možnostem. Jedou tam po celých hodinách.
Manipuluje se v jejich klubovně a zatím jim tam nikdo se zbraněmi neutekl :), úplně bez dohledu to díky situování klubovny není.
Prostě jim tam ten systém funguje a lidi - tedy ti, kdo chtějí - využívají. Je to na každým. Proto Čestlice doporučuju jako tip,nic víc.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#40 » pát 14. črc 2017, 08:49

Knop: Kdyby to bylo tak, jak tvrdíš, tak by musela být spousta úrazů se zbraní. Jsi to tvrzení schopen nějak doložit ?

Pokud se někdo vyflákne na přípravu, tak vyletí už u testu ...



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#41 » pát 14. črc 2017, 16:56

Knop píše:
diha píše:... pak člověk může kdykoli po dohodě přijít a manipulovat s ČZ, malorážkou a brokovou kozlicí do alelujá - zdarma ...

Jaká část lidí připravujících se na zkoušky má takovouhle příležitost? Žádná střelnice nemůže pravidelně poskytovat zdarma tuhle službu velkému množství zájemců, m.j. také protože ty zbraně musí přitom někdo hlídat.

Přístup: na zkoušku se naučím naprosté minimum bez získání návyků v bezpečném zacházení se zbraněmi, náhodou jí udělám (a přežiju přitom já i ostatní ve zdraví), a teprve po získání zbrojního průkazu se začnu učit s ostrými a budu ohrožovat nejenom sám sebe doma i na střelnicích, a možná se potom už nebudu učit nic, je prostě špatný.

Když někdo není ochotný věnovat úsilí procvičování a získávání návyků před zkouškou, stačí mu připravit se "dostatečně" a zkouškou jakkoli projít, proč si myslíte, že po získání zbrojáku se jeho přístup zásadně změní? Ze člověka, který chce získat zbroják jakkoli a s vynaložením minimálního úsilí, se najednou stane superodpovědný a aktivní člověk? Nebo spíš bude podobným způsobem, jako před zkouškou, pokračovat i dál?


Obzvláště rafinovaná varianta trollingu. Takhle "zodpovědně" může argumentovat jen nějaký nenávistný anti-gunista, odtržený od reality a zamilovaný do vysněného ideálu světa beze zbraní, který sám nikdy ZP nezkoušel udělat. Podsouvání špatných úmyslů, strašení možným neštěstím, mimo téma,... myslím, že je nejvyšší čas pro zásah admina.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#42 » pát 14. črc 2017, 17:42

To je trochu zbytečně paranoidní představa :-)

Stačí se podívat do historie příspěvků a je jasné, že kolega je prostě detailista ...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » pát 14. črc 2017, 20:11

Zasáhnul jsem tím, že jsem to odsunul sem do OT diskuse.
Můj názor na celou věc tu je, nicméně pokud někdo má potřebu trénovat s maketou je to jeho věc. Jen bych poprosil i druhý názorový proud, aby nikomu nepodsouval své potřeby jako nehnutelné dogma a nestrašil tu hororovými scénáři.

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#44 » úte 17. říj 2017, 13:55

Knop píše:
Lynx píše:Ono na bezpečné manipulaci nic světoborného není, stačí zapojit selský rozum....


Žádný selký rozum nikdy nemůže nahradit návyk a návyk se vypěstuje pravidelným cvičením. Za jeden kurz si nikdo žádné návyky nevypěstuje. Při zkoušce se střelbou ostrými by nějaké návyky žadatelé rozhodně měli mít.


Nezlobte se na mě, je to můj první příspěvek, ale viděl jsem na zkouškách jak komisař vyhodil žadatele, který zapomněl prodloužit zbroják. Tento pán měl "návyk" zhruba 25 let a stejně ho vyhodili. Pokud se pamatuju říkal že to dělá již podruhé a že pokud to neudělá musí začít řešit úschovu zbraní u policie... Myslím, že v tomto případě mohl být selský rozum na místě... :?:



jark
Příspěvky: 34

Příspěvek#45 » úte 17. říj 2017, 16:42

Jako kluk jsem věděl, že musím na kovboje nebo Němce hned střílet, tak jsem měl prst pořád na spouští. Na nácvik jsem si koupil plynovku CZ 75 a trvalo mi dost dlouho, než jsem byl jistý, že je všechno správně. Rozborka je jiná, ale návyky stejný. Jsem rád, že jsem ji měl, teď ji zase pustím dal. Průkaz je v kapse :-)
Za mě, absolvovat dril s něčím, co se chová jako skutečná zbraň...včetně nábojů, napaskování, vyhazovani, zadržek...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů