Aktualizace otázek?

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#76 » pon 17. črc 2017, 14:35

Info dnes z HK, že nově od 1.8.2017 se zdravotní způsobilost předkládá už při přihlášce, ne po zkouškách. Co je na tom pravdy, nevím, ještě jsem novej zákon nezkoumal.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#77 » pon 17. črc 2017, 14:46

Ano, kdo se pujd eprihlasit ke zkousce od 1.8.2017, predklada rovnou potvrzeni zdravotni zpusobilosti, ktere plati 3 mesice. Takze pokud se prihlasi, udela zkousky na prvni dobrou a poda zadost o zbrojak, mel by ty 3 mesice stihat a nemusi s zadosti o zbrojak podavat nove potvrzeni zdravotni zpusobilosti.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#78 » pon 17. črc 2017, 15:10

No to jsem docela zvědavej, když se v HK běžně čeká na termín 5-6 měsíců, ale třeba budou nuceni termíny přidávat.. Nic, to jen tak OT.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#79 » úte 18. črc 2017, 11:52

Nové zkušební otázky budou od 1.8. dostupné standardně u zkoušek - už jsou v tisku.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#80 » ned 23. črc 2017, 10:05

Nové otázky jsou online: https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-pruka ... verze=2017

Tak všichni dobrovolníci šup kontrolovat, jestli jsem při tom něco nepokazil :D



Montezuma
Příspěvky: 23

Příspěvek#81 » ned 23. črc 2017, 10:19

Přátelé, moc vám děkuji za čas a za zpracování. Testování už jede :). Jinak je to úplně jiný level než se to učit z papíru :D :D.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#82 » ned 23. črc 2017, 11:40

Díky, parádní práce, teď otázka trochu mimo téma a sice mě zajímá, zda jsou u zoz odpovědi vždy seřazeny stejně jak u otazek zde veřejných nebo jsou odpovědi u zoz v náhodném pořadí? Protože testy dělám pravidelně už snad měsíc (posledních pár týdnů novou verzi) a občas jsou otázky, které si přečtu první slovo a již mám jasno že je správně například odpověď B, vím že je tohle špatný systém učení, každopádně můj dotaz je jen, zda budou odpovědi uspořádány stejně jako tady? Děkuji.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#83 » ned 23. črc 2017, 11:43

Wolfi : To této doby to tak bylo. Zda to bude i nadále prostě uvidíme. Snad ano.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#84 » ned 23. črc 2017, 16:38

MarK píše:Nové otázky jsou online: https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-pruka ... verze=2017

Tak všichni dobrovolníci šup kontrolovat, jestli jsem při tom něco nepokazil :D


Dovolím si citovat, aby to Marka upozornilo.

Měl bych jeden návrh - upravit algoritmus náhodného výběru otázek tak, aby nemohlo dojít k zařazení otázek, které jdou v seznamu zkušebních otázek bezprostředně po sobě nebo ob-jednu. Filozofie odpovědi je často shodná, takže to pak trochui ztrácí význam

Konkrétně například:

Za technicky způsobilé se pro účely zabezpečení uschovaných, uložených nebo uskladněných zbraní a střeliva považuje zvláštní uzamčené zařízení, které splňuje technické požadavky stanovené v
A/ v příslušném nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu.
B/ v příslušném nařízení vlády.
C/ v příslušném obecně závazném nařízení Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví.

Za technicky způsobilé se pro účely zabezpečení uschovaných, uložených nebo uskladněných zbraní a střeliva považují uzamčená místnost nebo samostatný objekt, které splňují technické požadavky stanovené v
A/ v příslušné vyhlášce Ministerstva vnitra.
B/ v příslušném nařízení vlády.
C/ v příslušné obecně závazné směrnici Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#85 » ned 23. črc 2017, 17:01

majlont : Ale to tě může potkat i v ostrém testu. Skutečně to v některých testových souborech takto bylo. Nebo vlastně je.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#86 » ned 23. črc 2017, 17:18

Bohužel nevím, podle jakého algoritmu (zřejmě o nic důmyslnějším než čistě náhodný výběr) jsou generovány reálné testové sady - těm se tu snažím přiblížit. Osobně bych třeba také raději nastavil náhodné pořadí odpovědí, ale protože to tak v reálu není, nechávám to v pořadí daném.
A pokud je tomu tak, jak říká marinakus, pak současná podoba asi odpovídá té výše zmíněné filosofii.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#87 » ned 23. črc 2017, 17:26

Marku, jak říkám, dodnes to tak bylo. Snad to zůstane zachováno. Testové sady jsou prostě dané a všechny stejné. Myslím ve všech krajích a všechny sady. Takže jak to bude jednou nově nastaveno, tak to nejspíš i zůstane.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#88 » ned 23. črc 2017, 17:52

Já si nejsem jistej s tím pořadím odpovědí ve zveřejněných testech a v těch ostrých . Uvidíme :D



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#89 » ned 23. črc 2017, 18:03

Já jsem ty reálné testové otázky nikdy moc nestudoval (není na to čas), tak nevím, zda se v nich hodně podobné otázky vyskytovaly, ale co si vzpomínám, tak si na opakování nevzpomínám :-) Byl to jen návrh na vylepšení.
Napadlo mne to, když jsem sjížděl jeden z nových testů, a dostal jsem otázky viz. výše. Logická úvaha byla, že ÚNMZ ani MPO do toho nemá co kecat, tedy zbývá jen nařízení vlády, čímž se mi vyřešila autonmaticky i druhá otázka. Kdybych dostal jen tu druhou, tak bych váhal mezi vyhláškou a nařízením vlády a možná bych se zmýlil.

To MarK: posílám SZ

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#90 » ned 23. črc 2017, 18:07

majlont : Ale zrovna na této otázce vůbec nic nového není.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV, muf007, Sedmej a 21 hostů