CZ P-10C

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#481 » pon 17. črc 2017, 19:40

Zdrsnění, i když ne tak intenzivní jako Glock RTF2 problém není. Problém je, že plast je příliš kluzký sám o sobě. Určitě víc než u p-07, natož Glocku. Všiml jsem si toho u černého provedení.
Hnědé provedení zkusím snad ve čtvrtek. Pak napíšu.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#482 » pon 17. črc 2017, 21:10

Ahoj, dnes jsem v Plzni vyzkoušel P-10 tak píšu pár poznámek za mě :)
Osobně se mi držela parádně, zdrsnění je pravda na někoho hrubší ale mě osobně sedlo a překvapilo jak se zbraň dobře držela.
Jako levák vítám oboustranné ovládací prvky. Trochu jsem zápasil s tlačítkem záchytu závěru, ale je to o zvyku a cviku :)
Tlačítko vypouštění zásobníku chce trochu síly. Na druhou stranu odpadá jakýkoliv problém nechtěného stisku a vypadnutí zásobníku ven.
Moc nábojů jsem nestihl, cca 50-80,ale lítalo to dobře.
Za mě kupuji až budou šušně :D



Smaarty
Příspěvky: 25

Příspěvek#483 » úte 18. črc 2017, 10:20

Ahoj, přidávám snad už poslední aktualizaci k "mému" problému s výměnou hřbetu. Už se mi to konečně podařilo a čep jsem vysunul. Jak bylo uvedeno dříve, klíčem k úspěchu je vhodný nástroj a dostatečný ráz. V mém případě jsem použil ocelový tvrzený hřebík 2x40 s odstraněným (zapilovaným) hrotem. Pistoli jsem položil na tvrdý dřevěný ponk, který pevně podržel, ale povrch pistole nepoškodil. Rána středně velkou palicí a čep už jel ven.

A ještě jeden postřeh - minimálně na dvou ze tří hřbetů z originálního balení nejsou dírky pro čep zcela v jedné ose. Při pokusu protáhnout jimi hřebík naskrz je nutné ho do dírky na druhé straně hřbetu tlakem správně nasměrovat. Domnívám se, že tato nepřesnost, nebo chcete-li výrobní tolerance nebo možná i záměr, může být důvodem, proč zde ČZ použila dutý čep. Je poddajnější a přizpůsobí se. Holt ho konstruovali aby tam držel, ne aby ho někdo vyndával :)



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#484 » úte 18. črc 2017, 12:18

Docela by mne zajímalo. Zkoušeli jste namontovat už nějaké doplňky, svítilnu atd.? Vím, že zrovna s tím měli CZUB vždycky problémy. Plánuju nějaký Streamlight(nejraději TLR-6, až to pustí) a nerad bych aby mi po 10-tém výstřelu vypadl.



Kocour46
Příspěvky: 5

Příspěvek#485 » úte 18. črc 2017, 12:20

Zdravim, tak jsem si ji konečně také vyzkoušel. Potvrzuji: střelba, přesnost, úchop, vzhled - super. Grip se mi moc nezamlouvá, takže si buď zvyknu, nebo to vidím na Talon grip (už existuje přímo na P-10 C). Vyděsil mě teda záchyt závěru - závěr bych shodil leda kdybych si na něj celou vahou stoupl :shock: Zapomněl jsem se zeptat, kolik měla nastříleno. Oběhá se to časem, aby to šlo nějak rozumně??
Každopádně jsem si ji předobjednal. 8-)



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#486 » úte 18. črc 2017, 12:33

To - Smaarty


Ten vhodný nástroj jsem tam potom nechal a tu dutou trubičku jsem schoval.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#487 » úte 18. črc 2017, 18:15

Kocourovi:
Oběhá, velmi brzo, už se to tu řešilo. To samé vypouštění zásobníku, časem změkne.



Rostis
Příspěvky: 16

Příspěvek#488 » stř 19. črc 2017, 05:05

Kocour46 píše:Zdravim, tak jsem si ji konečně také vyzkoušel. Potvrzuji: střelba, přesnost, úchop, vzhled - super. Grip se mi moc nezamlouvá, takže si buď zvyknu, nebo to vidím na Talon grip (už existuje přímo na P-10 C). Vyděsil mě teda záchyt závěru - závěr bych shodil leda kdybych si na něj celou vahou stoupl :shock: Zapomněl jsem se zeptat, kolik měla nastříleno. Oběhá se to časem, aby to šlo nějak rozumně??
Každopádně jsem si ji předobjednal. 8-)



Asi se to časem zlepší,co jsem střílel ze 3 kousků pokaždé na jiné střelnici tak už se závěr shodit dal.Na mém kousku zatím skoro nemožné,ale mě to nevadí,shazuji potažením závěru



Mem
Příspěvky: 40

Příspěvek#489 » stř 19. črc 2017, 12:32

„Vyděsil mě teda záchyt závěru - závěr bych shodil leda kdybych si na něj celou vahou stoupl :shock:

Tohle jsem četl tady i jinde několik měsíců a psychicky se na to připravoval :), ale při zkoušení na střelnici (zajetá cca 1000 ran) i z funglovky, kterou jsem si následně tenhle týden pořídil, s tím problém nemám, jde to sice ztuha, ale zvládnutelné palcem bez nutnosti měnit úchop, a to mám spíš menší a „slabší“ ruce. Samozřejmě je také možné, že to už je nějaká novější série nebo mají nějaký rozptyl v toleranci no...

Jediné dilema jsem měl s tím, že zatímco PPQ M2, HK SPF9, P30 apod. mi sednou fakt pěkně do ruky, P-10 C se mi zatím drží „divně“ (ale pořád líp než G19, který jsem uvažoval prapůvodně). Ovšem výsledky střelby a hlavně chod spouště v bezprostředním porovnání byly pro mne pádné argumenty, tak snad si zvyknu k plné spokojenosti...



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#490 » stř 19. črc 2017, 15:19

To Mem:
Právě ta syrovost mne baví. Ale zkus si párkrát vyměnit grip a uvidíš, že je to pokaždý něco jinýho. A když ani to tak jdi do nějakýho talon gripu. Mám napráskáno 1174 ran a jednu zaseklou hilznu. Narval jsem do toho náboje co byly v šuplíku už pár let a jeden z nich to nedal. To je dost dobrý.
Záchyt závěru je už úplně ála Walther a zásobník jde taky lehounce ven.
Dost se jim to podařilo, dle mého soudu.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#491 » stř 19. črc 2017, 17:48

Jen nechápu tu texturu gripů... -07 ani -09 tím netrpí a drží se dobře, aniž by klouzaly. Podle mě chtěl někdo zaexperimentovat. Už by taky ty plasťáky měli začít dělat s rámem, kam jde nainstalovat vlastní střenky...



vykys
Příspěvky: 19

Příspěvek#492 » stř 19. črc 2017, 18:37

Kde si p-10 můžu na jižní Moravě vystřelit?

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#493 » stř 19. črc 2017, 18:46

V Brně v Triggeru ji mají. :)




Rostis
Příspěvky: 16

Příspěvek#495 » čtv 20. črc 2017, 11:28

Paztom píše:V Brně v Triggeru ji mají. :)

Ještě Prostějov střelnice Zlatá puška.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů