Pohled do střelecké knihovny



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#16 » ned 14. lis 2010, 23:33

Objednána další odborná literatůra a předpokládám zdokonalení odpovídající vložené investici :lol: Sportovní střelba z pistole
V běžných knihkupectvích je většinou vyprodáno.
Obrázek



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#17 » pát 25. bře 2011, 11:05

IMG_1163.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



phoenix1
Příspěvky: 8

Příspěvek#18 » pát 25. bře 2011, 14:00

"Sportovní střelba z pistole" - za cenu 19,75 Kč???
To je snad ftip...
A kolik to má stran? 3?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pát 25. bře 2011, 14:44

Já myslím, že je to tam celkem jasně napsáno...

Jazyk: Čeština
Nosič: Výprodej
Kategorie: Sport, zdraví a styl, Hobby, hry a zábava
Formát: A5
Rozměry: 166 x 238 x 17 mm
Vazba: Vázaná
Počet stran: 196
Hmotnost: 0,49 kg
Vydavatel: Naše vojsko
Rok vydání: 2007
EAN: 9788020608413
Cena: 79,- 19,75 Kč


Škoda, že jsem tam toho o zbraních nenašel víc, jinak bych to hned objednal. Za jednu knihu se mi to poštovné platit nechce...

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#20 » pát 25. bře 2011, 14:49

Fakt ji tam mají. Je to mířenkárna, ale i rekreační střelec z LOVky tam pár rad najde. Pokud chcete nahlédnout:
http://www.shooting.sk/?id_menu=1577
Poslední tři odkazy 8-)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#21 » ned 27. bře 2011, 23:25

Minuly tyden jsem ji koupil v Levnych knihach, cena 20 Kc.
Jelikoz vetsina z nas obcas strili mirenku (aspon rekreacne), doporucuji.



Vlada
Příspěvky: 32

Příspěvek#22 » úte 5. dub 2011, 16:58

U tehle knihy stoji za zminku predevsim velice pekna obrazova priloha:
sada.jpg

Knizky od Popelinskeho jsou dobre v podstate vsechny, akorat nekdy je jejich obsah lehce "recyklovany" a obvykle zasahuji i mimo rucni zbrane.
popa.jpg
popb.jpg

Jak nazvy napovidaji, tyhle dve uz se rucnich zbrani netykaji, ale jeste to neni tak daleko:
popc.jpg

Taky mam Plamen a Leteckou strelbu, ale to uz je dost ot.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Hosovnik
Příspěvky: 3

Příspěvek#23 » pát 11. lis 2011, 19:10

Měl bych dotaz. Existuje nějaká obecná literatura ohledně údržby zbraní? Hledám a nenacházím. :cry:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#24 » pát 11. lis 2011, 20:13

Pokyny k údržbě by jsi měl najít v návodu k té které zbrani a v podstatě se moc neliší. Něco jiného je restaurování a opravy, tam už to vydá na obsáhlejší knihu.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#25 » úte 25. zář 2012, 23:42

Nová kniha na trhu, je dražší, ale stojí za to, 320 stran - spousta informací, návodů, postupů, které nenajdete v žádné jiné knize u nás vydané.

http://www.josefnovotny.inpage.cz/inpag ... uskarstvi/

Obrázek



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#26 » stř 9. led 2019, 11:55

memphisto píše:
Balistika: Kneubuehl, Beat P.

"Knih popisujících existující dlouhé i krátké palné zbraně byla napsána celá řada.
Totéž platí o dílech, postihujících značnou různorodost střeliva ručních palných zbraní.
Knihy věnované problematice dějů ve zbrani, pohybu, konstrukci a účinku střel jsou však podstatně vzácnější. Stesky na nedostatek literatury tohoto druhu jsem překvapivě často četl i v dopisech čtenářů, které jsem obdržel jako ohlasy na mé články o balistice, publikované ve švýcarském odborném tisku během více než deseti let. Stále častěji jsem se setkával s přáním, abych tyto články shrnul v jediné knize, která by tak doplnila zjevnou mezeru v literatuře zasvěcené problematice zbraní a střeliva.

Touto knihou vycházím přáním čtenářů vstříc.
Náměty někdejších odborných článků byly přepracovány a tématicky sjednoceny.
Fyzikální a technické základy, které jsem v jednotlivých článcích připomínal vždy, kdy to bylo nutné, shrnují první dvě kapitoly. Následující kapitoly se věnují balistice, pravděpodobnosti
zásahu a účinku střel, čili tématům, kterými jsem ve svých článcích v průběhu let zabýval."


Mate prosim nekdo zkusenost s touhle knihou? Stoji za to ji koupit? Nebo doporucite neco lepsiho?
Jde mi o maximalni mozne mnozstvi relevantnich informaci tykajicich se vnitrni, prechodove, vnejsi i terminalni balistiky...idealne co nejvice prikladu na bezne dostupnych zbranich a nabojich.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#27 » čtv 10. led 2019, 10:14

Mimo předchozí dotaz, i když ne úplně.
Před nedávnem jsem zakoupil set skript z učňáku v UB pro puškaře. Na aukru za doslova pár drobných, je to docela poučné a zajímavé čtení, kde je snad co se konstrukce a balistiky tyče "všechno" (uvozovky na místě, je toho hodně, ale dalo by se napsat mnohem víc), určitě bych to doporučil někomu, kdo se začíná této problematice věnovat i když není vyloženě "puskař". Nevím kolil stojí tyto učebnice nové, ale myslím, že to nijak strašné nebude.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#28 » čtv 10. led 2019, 11:55

To je presne muj pripad-chci s tim zacit a poucit se.
Mohu poprosit o titul, autora a pripadne ISBN, pokud jej skripta maji?



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#29 » čtv 10. led 2019, 12:01

Za mne bych celkem doporučil. Nenajdeš tam ale žádné výpočty. Pokud jsi z JM kraje, mohu půjčit k nakouknutí.

antonspelec píše:Mate prosim nekdo zkusenost s touhle knihou? Stoji za to ji koupit? Nebo doporucite neco lepsiho?
Jde mi o maximalni mozne mnozstvi relevantnich informaci tykajicich se vnitrni, prechodove, vnejsi i terminalni balistiky...idealne co nejvice prikladu na bezne dostupnych zbranich a nabojich.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#30 » čtv 10. led 2019, 12:17

Jsem z Prahy, takze bohuzel. Ale kdybys vyfotil obalku, kde jsou udaje o publikaci(teda nevim, jestli to je pripad tehle skript) a hodil sem, budu Ti vdecnej

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů