Výroba - elektronická hradla (chronograf)



Mfh
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » stř 7. zář 2016, 15:38

Zdravím, najde se tu nějaký domácí kutil, který si dokázal vyrobit funkční hradla pro měření rychlosti střel ? Chtěl bych zkusit hradla vyrobit jako ročníkovou práci na SŠ. Byl bych moc rád, kdyby se někdo podělil se zkušenostmi nebo případnými komplikacemi při sestavování hradel, popř. sem hodil nějaká schémata k inspiraci nebo alespoň fotky výrobků atd, nebo nějaký odkaz s něčím užitečným. Děkuji moc



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#2 » stř 7. zář 2016, 16:22

kdysi jsem to spíchl za jeden večer na Arduinu, nic na tom není složitého. A jestli to máš jako ročníkovou práci tak snad nečekáš že to za Tebe někdo vyřeší že? ;-)



Mfh
Příspěvky: 15

Příspěvek#3 » stř 7. zář 2016, 17:36

To nečekám, ale inspirovat se můžu. Problém je, že není kde.

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#4 » stř 7. zář 2016, 17:46




cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#5 » stř 7. zář 2016, 17:48

dvě hradla a měření času, co na tom chceš za inspiraci?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#6 » stř 7. zář 2016, 17:49

To se snima optozavorami? Nezda se mi, ze by arduino melo dost vykonu na presnejsi odmereni casu, kdyby byla vzdalenost zavor 10cm a rychlost strely kolem 300m/s, ma na prulet 300us... Leda pouzit casovac jako trigger, to by asi rozumne rozliseni dalo. Nejvetsi problem bych videl v optice a elektronice kolem optozavor (asi laserovy prouzek ale co pouzit jako detektor netusim - nejaka rada fotodiod? Bude jich asi dost.



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#7 » stř 7. zář 2016, 17:56

co se zdá bývá sen... tak zaprvé je otázka co si představit pod pojmem "střela"... někdo to může vidět jako 6mmBR a druhej jako airsoftí kuličku... a taky se nepíše nic o přesnosti měření, navíc pod pojmem "Arduino" nemusí být jen varianta za 5 USD že ano.



Mfh
Příspěvky: 15

Příspěvek#8 » stř 7. zář 2016, 18:21

Myslel jsem hradla pro vyšší rychosti (nad 250 m/s) , konkrétně střely 9 mm, která se postaví na stůl a skrz hradla se prožene střela. (neměl jsem na mysli jako je ve výše zmiňovaném odkazu, chronograf připevněný na zbrani)



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#9 » stř 7. zář 2016, 18:44

Ja vidim nejvetsi problem v dodrzeni presnosti vzdalenosti hradel. Ikdyz 1mm je rozdil cca 3us pri ustove rychlosti 300m/s.
No a taky na 30cm mate cas 1ms, takze neco co v tehlech casovych jednotkach rozumne meri.

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#10 » čtv 20. črc 2017, 19:09

Zdravím postoupil někdo s výrobou do finále ? S jakým výsledkem a jestli jsou nějaké k mání a za kolik ??

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů