Střelba při přepadení prodejny zbraní v centru Prahy

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#16 » úte 25. črc 2017, 10:12

To je dobrá zpráva. Nějaká informace kam ho vlastně ten útočník bodnul?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#17 » úte 25. črc 2017, 10:16

Pokud vím, tak do krku, což nemusí být žádná legrace.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#18 » úte 25. črc 2017, 11:10

PČR
Aktualizace: Během včerejšího večera podezřelý jednatřicetiletý muž v nemocnici zemřel. Bez ohledu na to bude trestní řízení standardně pokračovat a případ je v tuto chvíli kvalifikovaný jako loupež a pokus vraždy.
Z dosavadních výsledků vyšetřování i výsledků pitvy podezřelého v tuto chvíli vyplývá, že poškozená postupovala v rámci nutné obrany a nedopustila se ničeho protiprávního.
Celý případ budou i nadále vyšetřovat detektivové prvního oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy a zjišťovat veškeré okolnosti případu.
Závěrem nutno zmínit, že podezřelý muž měl kriminálními minulost majetkového, drogového i násilného charakteru.

"redakčně zkráceno" ....... sided

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » úte 25. črc 2017, 11:35


Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#20 » úte 25. črc 2017, 12:13

Takže se vše v dobré zvrátilo :)



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#21 » úte 25. črc 2017, 12:41

Jeden člověk umřel, jeden je zraněný a jeden musel někoho zabít. Nic se v dobré nezvrátilo, jen se to už nezhoršilo nespravedlností.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#22 » úte 25. črc 2017, 12:43

Pisi NO, presne jak jsem predpokladal. Dobre to dopadlo, kriminalnik navzdy odesel. Jeste ze se nemuselo cekat na soud, ktery by mu udelil jiz 22 trest.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#23 » úte 25. črc 2017, 14:51

Niaz: Promiň, ale: Grázl, kterej přišel loupit a napadl, zemřel, prodejce je naštěstí "jen" zraněný a jeden hrdina musel bránit.. Takhle to totiž bylo..

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#24 » úte 25. črc 2017, 14:53


Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#25 » úte 25. črc 2017, 17:20


Sice nechápu, co je na tomhle k tématu (a ostatní bylo nutné smazat), ale když už tu to téma zavedl moderátor, tak není důvod o tom nedebatovat.

Buď je daná citace vytržená z kontextu, nebo opravdu nevím, jak si ji vyložit: „Když můžete držet zbraň, tak musí být viditelná. Kdyby to platilo i u nás, bylo by to fantastické. Zaprvé, polovina lidí by už ji u sebe neměla, protože by nebyla ochotna, aby ta zbraň u nich byla vidět. Tím pádem by odpadli lidé, kteří se jenom kasají tím, že tu zbraň u sebe mají. A hlavně by odpadli ti útočníci, kteří by vás chtěli okrást“

1) obránce ztrácí taktickou výhodu, útočník ji naopak získává - hned vidí, kdo se nemůže bránit
2) ani já bych zbraň viditelně nenosil. Neumožňuje mi to zaměstnavatel ani společenský život. Zbraň mám na ochranu, snažím se zlepšovat ve střelbě i taktice. A určitě se nekasám. Ostatně, málokdo tuší, že ji mám, v práci dokonce nejspíš nikdo. A to už jsme zbraně probírali, takže vím, kdo má zbroják a jaké zbraně.
3) možná by pár přepadení odpadlo, ale zase by přibyla cílená přepadení za účelem získat zbraň.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#26 » úte 25. črc 2017, 18:16

Lynx píše:

Sice nechápu, co je na tomhle k tématu (a ostatní bylo nutné smazat), ale když už tu to téma zavedl moderátor, tak není důvod o tom nedebatovat.
........


Paní Oppltová je ta střelkyně.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » úte 25. črc 2017, 18:18

Lynx: a ještě doplním ten nesmysl, že nejvíc nelegálních zbraní v ČR pochází z krádeží - nevím, kde na takovou hloupost přišla, možná z krádeží jinde než u držitelů ZP, protože tam je to jen několik desítek kusů ročně, celkový počet "poztrácených" zbraní držitelů ZP (včetně těch, co se nenajdou po zemřelých držitelích, atd) je cca 300 kusů ročně...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#28 » úte 25. črc 2017, 18:21

:) přesně tak, vůbec jsem neměl v úmyslu otvírat debatu o nošení. Jen jsem chtěl upozornit že se Šárka Oppltová zachovala přesně v souladu s názory které prezentuje veřejně a dlouhodobě.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#29 » úte 25. črc 2017, 18:22

kolombo píše:
Lynx píše:

Sice nechápu, co je na tomhle k tématu (a ostatní bylo nutné smazat), ale když už tu to téma zavedl moderátor, tak není důvod o tom nedebatovat.
........


Paní Oppltová je ta střelkyně.

To jsem pochopil, nicméně článek půl roku starý a na úplně jiné téma.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#30 » úte 25. črc 2017, 18:28

sided píše::) přesně tak, vůbec jsem neměl v úmyslu otvírat debatu o nošení. Jen jsem chtěl upozornit že se Šárka Oppltová zachovala přesně v souladu s názory které prezentuje veřejně a dlouhodobě.

Tak teď jsi to moc nevylepšil. Fakt nechápu soulad mezi názorem na nošení a střelbou a jaké info to do případu vnáší ("Plky a blbý kecy smazaný. Jestli má někdo info k případu, sem s nimi. ").

Kdyby ten odkaz nedal moderátor, ten, který diskusi v podobném duchu rázně smazal jako "plky a blbý kecy", nejspíš bych to nekomentoval. Ale tohle nešlo přejít.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů