Střelba při přepadení prodejny zbraní v centru Prahy

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#31 » úte 25. črc 2017, 18:32

Právě bylo docela dost podrobností o incidentu ve zprávách na ČT1. Včetně popisu jak to proběhlo a počtu výstřelů (dva).

A na Nově taky.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#32 » úte 25. črc 2017, 19:21

Nejzajímavější ze záznamu rozhovoru byla její lítost, že se poprvé (v roce 1998) zbraň neodvážila použít. Dle všeho si vzala ze svého prvního zaváhání ponaučení.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#33 » úte 25. črc 2017, 19:26

Zásadně doporučuji neuvadet žádná jména. Může to poškodit osoby, které obdivujeme.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#34 » úte 25. črc 2017, 21:57

Dva výstřely z single action revolveru 44. do pánve. Druhý po průchodu pánví stačil ještě utrhnout ocas. Muselo to bolet... :-)



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#35 » úte 25. črc 2017, 22:00

Chip:
Nevím, ale je opravdu nezbytně nutné zde uvádět tyto "insider" informace? :?

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#36 » úte 25. črc 2017, 22:29




antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#37 » stř 26. črc 2017, 05:39


Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#38 » stř 26. črc 2017, 06:14

kiv61 píše:Chip:
Nevím, ale je opravdu nezbytně nutné zde uvádět tyto "insider" informace? :?

Ano, je to nezbytné. Pokud nějaká smažka čte podobné zprávy, o čemž pochybuji, může to mít odstrašující účinek. Ono i kdyby nečetli, toto se rozkřikne. V tuto chvíli už všichni prodejci zbraní jistě mají nadrcnuto a nosí. Mimochodem, nechce se mi ani domýšlet jak by to dopadlo v nedaleké prodejně CZUB.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#39 » stř 26. črc 2017, 08:35

Sice mírně OT, ale v té prodejně jsem u prodavačů pistole za pasem zaznamenal.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#40 » stř 26. črc 2017, 09:13

Já na celé té kauze obdivuji že střelkyně není obviněná z vraždy a ve spisu je vedena jako "poškozená", to se u nás nestává často v případech NO.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#41 » stř 26. črc 2017, 09:17

Pani zaslouzi uznani za prikladne reseni situace, nicmene s jejim nazorem na povinne odkryte noseni nesouhlasim. Skryte noseni je jedna z mala vyhod, ktere proti utocnikovi v pripade napadeni mate.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#42 » stř 26. črc 2017, 09:29

Poskozena by byla i tak. Prepadeni zustava faktem.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#43 » stř 26. črc 2017, 10:06

rcc: Mě by se to líbilo, hlavně proto, že by se Veselovský a podobní museli zbláznit (jeho rozhovor s p. Černochovou na DVTD), když se bojí i fotky se zbraní :-D Ale reálně je jasné, že by (alespoň po nějakou dobu) přibyly incidenty s pokusy o loupež/krádež zbraně. A upřímě je IMO lepší zbraň vytáhnout, než odemknout a vytáhnout...

K tématu: Fascinuje mě článek na idnes:

Kód: Vybrat vše

(http://zpravy.idnes.cz/strelkyne-sebeobrana-praha-obchod-opletalova-ulice-fxr-/domaci.aspx?c=A170725_211006_domaci_bur)


"Příběh Oppltové začali obratem využívat představitelé zbraňové lobby, kteří protestují proti opatřením EU zaměřeným proti terorismu."


To jako vážně není blbé dokolečka opakovat, že lidé se sami nedokážou ubránit, že není ani jeden případ (atp) a pak hlásat, jak toho (ti) lobbysti využívají v boji proti boji proti terorismu?? :evil:
Edit: Nehledě na to, že pokud beru jako největší zájmovou organizaci LEX, není na jejich stránkách ani článeček o tomto incidentu (kromě zpráv)?



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#44 » čtv 27. črc 2017, 06:25

machinus píše:Já na celé té kauze obdivuji že střelkyně není obviněná z vraždy a ve spisu je vedena jako "poškozená", to se u nás nestává často v případech NO.


Myslím, že tomuto hodně pomohly záznamy z kamer, které má skoro každý obchod se zbraněmi.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#45 » čtv 27. črc 2017, 06:35

Mimochodem, kromě odkazovaného článečku z MFDnes je tam ještě jedna stránka, kde čtenářům vysvětlují, jak se tento případ zcela vymyká tomu, co nastane při běžném přepadení a že paní střílí lépe něž většina Policistů a že ostatní majitelé zbraní by to prostě zvládnout nemohli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů