Glock19

Glock a spol.
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#256 » čtv 27. črc 2017, 14:21

Pokud jsi z Glock ještě nestřílel, tak překvapen budeš :-)

Určitě nekupuj zbraň, se kterou jsi nevystřílel alespoň 50 ran a trochu si ji neosahal. Myslím model zbraně, ne ten konkrétní kus. A některé používané Glocky nemají originál spoušť, na to taky pozor. Firemní je tvrdší a rozhodně se chová jinak, než u ČZ.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#257 » čtv 27. črc 2017, 16:08

Neco podobneho jsem chtel napsat. Glock je dost specificky a dost jiny, nez cz. Urcite vyzkouset. Mne treba nesedi, i kdyz uznavam nektere jeho kvality. Jestli jsi cetl doskuze o g, tak ho lidi bud zboznuji, nebo nenavidi. Neutralnich nazoru moc neni

Uživatelský avatar
hermaion
Příspěvky: 9

Příspěvek#258 » čtv 27. črc 2017, 16:42

Jj, posledni 2 tydny travim procitanim zdejsich vlaken :roll: , mam domluvenou konsultaci s kamarady, kteri shodou okolnosti G19 maji a chci si to vyzkouset i na strelnici. Zajdu asi na PragueArmory, kde jsem delal kurs i zkousky, ovsem tam nabizi jen G17, tak se s nimi jeste domluvim.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#259 » čtv 27. črc 2017, 16:49

Hele prvni zbran je vzdy tapani, btw i na to tu mame tema, ale ja bych rekl, ze to je jak boty. Musi ti sednout, jinak je to trapeni. U me taky sposta lidi z okoli ji ma a nic jineho nechce. Takze i kdyz jsou na ni reference 90 pct, tak ji proste nechci. Ale jsou to tvoje penize, tvoje volba

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#260 » čtv 27. črc 2017, 17:05

Skoro bych řekl, že by jsi měl nejdříve chvilku psát do vlákna "první zbraň" než do "Glock 19".

Ale vždy platí: rozhodně si pořádně osahej ten model a té generace, co chceš koupit !!!

Uživatelský avatar
hermaion
Příspěvky: 9

Příspěvek#261 » čtv 27. črc 2017, 17:15

Mne je to jasne. Jen bohuzel nemam moznost behem kratke doby vyzkouset vsemozne modely ruznych znacek. A priori mne G19 zacala zajimat jako prvni; kdyz mi jakkoli nesedne, kupovat ji samozrejme nebudu a zkusim dal. Aspon se od toho muzu odpichnout a nakonec treba v Lire objevit neco jineho - i s tou variantou pocitam.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#262 » čtv 27. črc 2017, 17:49

Za sebe ti můžu doporučit, kup čz75 z huntingu do 10kKč, střílej si a mezitím vklidu skoušej všemožný pistole.
Až najdeš něco co ti fakt sedí a dobře se ti z toho střílí, tak to si kup a ČZ zas prodej.

Já to udělal stejně, ČZ jsem koupil za 9k, za půl roku z ní vystřílel 1700 ran, zjistil co mě sedí a ČZ zas za 9k prodal. Byla pryč za 5 dní od podání inzerátu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#263 » čtv 27. črc 2017, 18:29

Kratka doba je spatny pristup. Do manzelstvi by sis taky neshanel babu za mesic. Jo, zbrane se zbavis, ale pod cenou, pze uz je ojeta, druhy majitel a tak. Fakt vyzkousej nejdriv

Uživatelský avatar
hermaion
Příspěvky: 9

Příspěvek#264 » pát 28. črc 2017, 11:35

pista1: Diky za tip, to je rozhodne rozumna cesta. S tou rentabilitiou souhlasim, ovsem jednou za cas jdu i u PC do novych komponent, i kdyz vim, ze po pulroce to ma zlomkovou hodnotu a ze na bazosi sezenu a poskladam levnejsi masinu podobnych parametru.

Serz: Asi rozumim, jak to myslis, ovsem do manzelstvi hledam babu, se kterou vydrzim v idealnim pripade az do smrti. To spis pokud jsem panic zaplaveny hormony, hledam lasku na prvni pohled...proste newbee ..sorry za OT :) Jak jsem tu nekde cetl - prvni neni rozhodne posledni. A jasne, souhlasim s argumentem, ze tratim v pripade koupe nove.

Jak jsem uz psal - pocitam s vyzkousenim, na zitra mam Glocka zamluveneho na strelnici, vyzkousim i dalsi. Jen jsem zkratka mirne euforizovany a treba za rok se muzeme zasmat tomu, jaky jsem byl uspechany trouba. :) Kazdopadne diky za vase doporuceni, aspon trochu mne drzi pri zemi.



step11
Příspěvky: 39

Příspěvek#265 » pát 28. črc 2017, 14:09

Hermaion : Nakonec je to stejne jen na Tobe.. :) Jinak u Glocka doporučuju vyzkoušet opravdu ten, který zvazujes.. není Glock jako glock.. ;) Prestoze mam celkem vyrazne vetsi ruce, tak mi kupodivu sedne lepe G19 nez G17.. hodne dela taky raze a ani generacni rozdily bych nepodcenoval...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#266 » pát 28. črc 2017, 16:52

To je zajímavé, já mám menší ruku a přesto mi líp sedne 17. G19 má pro mě krátkou rukojeť. Nemusel jsem dlouho vybírat, co sedí z toho se dobře stříli.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#267 » pát 28. črc 2017, 18:42

A já mám ruku prostřední a G19 je na mne moc úzká. Když přiložím slabou (levou) ruku, abych mezi palci neměl mezeru, mám palec slabé ruky cca půl centimetru od rámu. Bříško palce mi dosáhne na páčku záchytu závěru, ale rámu se dotýká jen zlehka, jakmile jej jen trochu nekontroluju, hned mi sklouzává z rámu. A to, samozřejmě, na spoušť.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#268 » pát 28. črc 2017, 20:36

Foto by nebylo? Nedokážu si to podle textu představit.



step11
Příspěvky: 39

Příspěvek#269 » pát 28. črc 2017, 20:57

U me je to tak, ze prostrednicek a prsteníček jsou G19 klasicky na rukojeti a malíček je tak nejak zešikma na botce az castecne pod ni.. bo se tam uz nevejde.. jenze mne se tam nevejde ani u G17.. ale zatímco u G17 mi tam tak nejak prekazi, tak u G19 mi pomaha pevneji drzet.. Jak drzim G43 se radeji ani neptejte.. ;)

Uživatelský avatar
hermaion
Příspěvky: 9

Příspěvek#270 » sob 29. črc 2017, 15:08

Tak dnes vyzkousen 17 gen4 i 19 gen4, z kazdeho 5x5, po 10 jsem stridal. Do ruky mi padly oba dva, malicek se mi u 19 pohodlne vleze na pazbicku, prsty jsou sice jak sardinky, ale neni to neprijemne (pri strelbe jsem to vubec nevnimal). V cem je ale rozdil, je presnost. Z pocatku byly zasahy u 17 soustredenejsi a presnejsi, u 19 to bylo rozhazene, ke konci uz lepsi.
Myslite, ze muze jit o zvyk, nebo to uz i v tom prvopocatku neco naznacuje? Jak jste na tom byli s presnosti vy pri prvnich strelbach z 19?
Pred koupi rozhodne jeste zajdu zastrilet z obou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů