1911 - černění nebo nerez

Původní i klony


cal40sw
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » ned 30. črc 2017, 11:07

Rozhoduji se mezi černěným rámem a rámem z nerezu. Jaké jsou jejich vzájemné výhody a nevýhody? Jsem nakloněn spíše černění. Z hlediska "ošoupání/vyleštění" třeba o pouzdro, se mi líbí více, zvlášť, když by se dal eventuálně přečernit. Takovou možnost myslím nerez nemá. Jaký na té máte názor?

Díky!

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » ned 30. črc 2017, 11:54

Jde jen o to co se ti víc líbí. Z hlediska funkce jsou daleko důležitější paramertry než materiál rámu. Tedy v nějaké kvalitě samozřejmě, aby mě někdo nezačal chytat za slovo. :mrgreen:



cal40sw
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » ned 30. črc 2017, 14:10

A jak je to s tou "opravou" povrchovky u nerezu? Dá se to řešit?



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#4 » ned 30. črc 2017, 14:40

Podle mě, typ poškození, co je třeba opravit na nerezu, budeš muset řešit i na brynýru (přebrousit a rozleštit). A navíc budeš ještě černit.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#5 » ned 30. črc 2017, 15:12

Jednoznačně rozdíl v korozní odolnosti. Pokud nosíš skrytě "na těle" a často, je nerez lepší. Černěná začne dřív korodovat.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#6 » čtv 3. srp 2017, 20:15

Tak ono záleží i na typu povrchové úpravy, DW je z nerezu a používá nějaký keramický povrch (cerakote??) není to případně řešení?



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#7 » pát 4. srp 2017, 09:50

Těch možností je víc, namátkou třeba parkerizace (k 1911 úplně nejtypičtější), duracoat, cerakote atd atd. A ty keramické povrchy by měly být otěruvzdorné.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#8 » ned 6. srp 2017, 08:23

Vzdy je to otazka vkusu. Ja preferuji vylucne cerneni, nerez se mne vubec nelibi.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#9 » ned 6. srp 2017, 08:40

taky si myslím, že je to věc vkusu a co se komu líbí..., jen můj poznatek u nerezového provedení je mnohem víc vidět zašpinění (myslím hlavně uvnitř), a tak je to trochu víc náročnější na čištění...:)



slavomir.hustaty
Příspěvky: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 7. srp 2017, 11:06

Moja osobna preferencia je nerez i ked existuje plejada modernych povrchovych uprav (DuraCoat, Cerakote,...). Co vsak pri nereze treba tiez odsledovat je to, ci poistky (dlan,palec), zachyt zaveru, mieridla kohut, zachyt zaveru, zachyt zasobnika su tiez z nerezu, lebo tie koroduju tiez.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů