Zrezlá pistole po roce - neuznaná reklamace



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#16 » pát 4. srp 2017, 22:13

To by me zajimala fotka, jak ta zrezla pistole vypada. Prijde mi to skoro nemozne.



pejvl
Příspěvky: 4

Příspěvek#17 » sob 5. srp 2017, 14:16

Diky moc za informace. Jeste jsem zjistoval kde presne se rez vyskytla a byla to hlaven, zaver, zachyt z., miridla.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#18 » sob 5. srp 2017, 19:38

Takže jen ocelové díly. Střetl jsem se s tím několikrát u starších černěných zbraní, když bylo nošeno v létě pod trikem, nebo povrch vytřen dosucha. Zřejmě to dokáže každý druhý olej na zbraně, ale třeba u Brunoxu se píše že neutralizuje pot. Já ho používám na staré zbraně a nikdy se na nich liška neobjevila, a když byla tak rychle zmizla.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#19 » ned 6. srp 2017, 21:37

Možná hledáme problém, kde není a přehlížíme to skutečně podstatné - výrobce, CZ UH. Čistím všechny moje zbraně stejně, ale Glock mi nikdy nerezl. Kdežto na Grand Poweru se mi začala objevovat důlková koroze na ústí hlavně a přitom jsem ji nenosil. Takže i jinde se povede :)

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#20 » ned 6. srp 2017, 22:58

Jen na zamyšlení a srovnání : všechny zbraně čistím stejně blbě ...
Vždy po střelbě. Bohužel tu co nosím (a tedy střílím/trénuji s ní nejčastěji) také častěji čistím třeba co 14dní. Tedy nemá šanci reznout tak jako ta co jsem ji (stejně blbě) vyčistil před půl rokem a uložil do trezoru.

Jo jo, a Urban legend o rezavém Grand Poweru je na světě...



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#21 » pon 7. srp 2017, 06:23

A teď zpět do reality. GP střílelo/se čistilo stejně často jako nošená, protože byla mimo jiné taky nošená. Hmm, co teď s tím ? Upravit si realitu?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#22 » pon 7. srp 2017, 06:44

Na vojně byla za rezavou zbraň basa. Takže jen neuznání reklamace je vlastně docela mírné.

Ale bez fotek koroze a dalších podrobností tu mlátíme prázdnou slámu.



pejvl
Příspěvky: 4

Příspěvek#23 » pon 7. srp 2017, 08:21

fotky bych sem klidně dal, ale nemí nafocen původní stav před předáním do reklamace. koroze byla nejvíc na hlavni a to na úrovni výhozního okénka. po pokusech o její odstranění je na hlavni nyní takový tmavý flek. bohužel jsme běžní spotřebitelé, ne odborníci a když vám v nějakém obchodě poradí používat nějaký olej, tak jim prostě věříte.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#24 » pon 7. srp 2017, 09:43

Tak hoď ty fotky teď...
ggrandcz - si to asi srovnej v hlavě, jak to teda bylo- napřed jsi psal, žes ju nenosil a v dalším příspěvku už jo?



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#25 » pon 7. srp 2017, 11:35

Na výrobku Tetra Gun Copper solvent (který je součásní čistící sady) je jasně napsané CORROSIVE. V popisu na spránkách je ještě napsané "Fast-acting, extra-strength formula", takže je to asi dost driák a když není po čištění úplně odstraněn, tak bude dál pracovat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#26 » pon 7. srp 2017, 11:46

Předpokládám, že koroze byla jen z vnější strany hlavně, nebo i uvnitř ?

Já tedy čistím jen olejem a kartáčky, ale P-07 má hlaveň vně černěnou. A uvnitř mi nekoroduje ...



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#27 » pon 7. srp 2017, 18:54

Boudy: Glocka nosím přes rok. GP jsem nosil dohromady 2 týdny = to je prostě nic, ale jak šlo o uklízení, dostávaly stejnou medicínu ve stejnou dobu.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#28 » čtv 10. srp 2017, 14:51

Mám na nošení Sig Sauer, nebyl s nim jediný problém, vcera ho po celém dnu vyndám z pouzdra a na závěru liška na straně v místě, kde je blíž u mého těla. Celkem me to naštvalo, ale asi se to dalo čekat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#29 » čtv 10. srp 2017, 15:06

Já myslím, že řešení problému je tady:

https://youtu.be/fQklj6o4OqQ

:-)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#30 » pát 11. srp 2017, 01:45

zaver Sigu P 228 mi taky rychle reznul, pomohlo nastrikani lakem v CZUB
STI Trojan taky nic moc odolnost vuci korozi, planuju cerakote

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů