Pouzdra pro skryté nošení na léto

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#376 » pát 11. srp 2017, 09:39

pelanj: Neměl bys prosím fotku, jak to na tobě vypadá? Já si totiž neumím představit, jak bych schoval v kapse něco velikosti G26 ve svém běžném pracovním oblečení.

Jen pro jistotu, bavíme se o tom, že můj pracovní ohoz vypadá nějak takto:

dress.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#377 » pát 11. srp 2017, 10:33

Z mé zkušenosti (nosím totéž oblečení) dvouřadou zbraň v tomhle ohozu neschováš jinak než za cenu pohodlí. Oblečení je moc upnuté a buď je patrná pažba nebo to není pohodlné při sezení u PC - bez ohledu na použité pouzdro. Musí být jednořadá a s placatou pažbou, jinak se v takovém oblečení nedá pohodlně schovat tak, aby si někdo nevšiml, že ti někde něco napíná látku kalhot nebo košile.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#378 » pát 11. srp 2017, 11:30

Na těch obrázcích je oblečení úzkého střihu (slim fit), ke kterému existuje volnější alternativa (regular fit). Ta je sice trochu "strejcovská", ale daleko pohodlnější, mám jí mnohem radši. Ale hůř se shání, asi teď moc nefrčí či co.

Já myslím, že to s jednořadým subkompaktem nějak půjde.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#379 » pát 11. srp 2017, 11:33

Taky nosím regular fit (jak kalhoty, tak košile). A mám trošku přes váhu, takže mám v čem to schovat. Pažba ale stejně kouká - ale je to tloušťkou. 1911 přes svou velikost skoro není vidět (akorát má na denní nošení moc dlouhý lauf, mít officera s krátkým laufem i pažbou, tak o něm nikdo neví).



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#380 » pát 11. srp 2017, 11:38

SC1 - k vidění max u mě:) Ale posílají to v pohodě, jenom poštovné je celkem darda.

Quirinus: Nedaří se mi to řádně vyfotit - na fotce není absolutně nic vidět - nosím většinou černé vojenské kapsáče a po kapsách spoustu věcí. Kalhoty jako na obrázku nemám - respektive jedny černé:) Zkusím to ještě vyfotit doma, když se k tomu dostanu. Ty kapsy bohužel takhle odstávají normálně. G je samozřejmě vpravo z mého pohledu. Kdybych do druhé kapsy dal mobil, kterým jsem to fotil, tak vypadá úplně stejně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#381 » pát 11. srp 2017, 12:12

Quirinus: já v tomto oblečení nosívám klon Wathera PP ve vnitřním pouzdro Falco, dělaným na zakasaní pod košilu úplně v klidu. Nebudeme si nic nalhávat, to na fotkách je naškrobený a nachystaný. Jen si sednu do auta, tak se košile vytáhne a po vylezení z auta ji mám nad páskem volnou. A tam přesně se schová pistole. Někdy vyfotím...

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#382 » pát 11. srp 2017, 14:49

SC1 + jhora: Já schovávám Shielda, ten je celkem malý a placatý, ale nosím spíš úzké střihy, takže je stejně boj to schovat.

pelanj: Jo, takhle je to opravdu skryté, resp. neviditelné nošení.

Antony30011: Jo, ty fotky jsou vystajlovaný. :-) Taky jsem po prvním usednutí ráno do auta zmačkanej. Zmačkání i pistoli v bellybandu na úrovni appendixu pak kryju např. zapínacím svetrem. Ale to jde dobře, když není horko. Jen v košili mám prostě pocit, že je to vidět.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#383 » pát 11. srp 2017, 16:19

Já mám tohle a pistole na 2-3 hodinách mi vidět nepřijde.
https://www.falcoholsters.com/cs/puzdro ... ne-1-435-2
Mám tohle v kůži na revolver, ale tam to vidět prostě jde skrz bouli, jednořadá pistole úplně v klidu. Nicméně, Shielda jsem okukoval na střelnici a ted je celkově jak PP větší a má ostřejší hrany, příjde mi...



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#384 » pát 11. srp 2017, 17:18

Nemáte někdo zkušenosti s nošením malé pistole v kapse?

http://style.kmsaddlery.cz/Pouzdra-na-z ... 456/264-Kožené-pouzdro-Pocket-na-pistoli



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#385 » pát 11. srp 2017, 21:35

pelanj -> Mohl bys prosím příležitostně změřit šířku toho pouzdra (Alabamaholster)? Beru, že délka je daná zbraní, tvar je jasný z fotky, pouze tu šířku nedokážu odhadnout - na té bude záležet, jestli se to vejde do kapsy...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#386 » pát 11. srp 2017, 21:37

Anthony -> To vnitřní pouzdro Falco pro zakasanou košili - jakým způsobem je řešené to poutko? Je v tom nějaká pevná tvarovaná výztuž? Nebo je to jen textilní popruh a zbraň drží na svém místě pouze tlakem opasku zvenčí přes košili? (To by mi asi padalo.)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#387 » pát 11. srp 2017, 22:12

Je to jen poutko, ohlé pod pásek. Takže to drží jen tlakem opasku na kalhotech. Takže k tomu samozřejmě opasek musíš mít, jestli myslíš tohle. Nicméně ten textilní pásek je dost pevnej, takže se nějak nekroutí nebo tak. Kdybys byl někde poblíž Brna, můžu ti ho ukázat (to pouzdro ;-) )



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#388 » pát 11. srp 2017, 22:25

SC1: V nejširším místě má 118 mm.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#389 » pon 14. srp 2017, 15:00

glock69 píše:Nemáte někdo zkušenosti s nošením malé pistole v kapse?
http://style.kmsaddlery.cz/Pouzdra-na-z ... 456/264-Kožené-pouzdro-Pocket-na-pistoli

V kapse celkem pravidelně nosím LCP Custom a nosím v pouzdře, které výrobce dovává ke zbrani.

V pohodě se to vejde do přední kapsy téměř jakejchkoliv pánskejch kalhot a příliš nepřekáží. K některejm kalhotům, obzvlášť do přírody, občas vemu opaskovou brašničku Falco, protože se do ní vedle pistole vejdou i další krámy jako telefon. Jediné kalhoty, u kterejch vůbec nenosím v kapse, jsou sportovní kraťasy, to pak nosívám ledvinku.
Na džínách těsnějšího střihu je na phled poznat, že kapsa prázdná není, ale většina pozrovatelů by asi myslela, že je v kapse třeba telefon.
Někdo by za malou pistolku považoval třeba i G26, který také vlastním, ale to pro mě při mých cca 178 cm a 69 kg rozhodně kapesní pistolka není. Asi by mě v kapse obtěžoval třeba i G42. Takže za mě, do kapsy jen pistolky rozměrů jako Kevin, M & P Bodyguard, LCP....
Z kapsy ale tasím jednoznačně pomaleji než třeba z vnitřního opaskového pouzdra nebo brašničky, tedy pokud předtím nemám ruku na pistoli.
Narozdíl třeba od opaskového pouzdra se ale dá v kapensím pouzdře pistole celkem nenápadně našáhout, kdyby se člověk dostal do situace, kdy o hrozbě ví, ale ještě nechce pistoli vytahovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#390 » úte 15. srp 2017, 13:03

Zkoušel jsem nosit Kevina v kapse.... Ne, že by to nešlo ale neuspokojilo mně to. V kapse kalhot to občas tlačí a blbě se to pro to leze (ještě tak v kapsáčích to šlo), v kapsách u bundy se pistole převrací a táhne hadry k jedné straně, přeci jen nějakou váhu má. Nakonec jsem na Kevina koupil futrál http://style.kmsaddlery.cz/Pouzdra-na-z ... na-pistoli a sedí mi. Ani ho neschovávám pod hadry, nevypadá to jako na zbraň, zbraň v tom není vidět, tak to podle mne splňuje podmínku skrytého nošení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů