Nákupní povolení



stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#1921 » pát 11. srp 2017, 06:31

Kodl píše:Jinak potvrzuji, že jsou ochotní a snaží se vždy vyjít vstříc.

To jo, jsou tak ochotní, že protizákonně zasahují do tvé žádosti. Doufám, že sis to nenechal líbit a podal jsi stížnost...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1922 » pát 11. srp 2017, 07:01

Kodl píše: Jo a na nákupku na pušku samonabíjecí mi nekompromisně škrtli nošení a víc se o tom nebavili


To je postup odporující zákonu, je to nelegální. Pokud žádáš nošení a chtějí ti to odepřít, pak zákon nařizuje, že musí uvést důvod. A důvody, které jim to umožňují jsou jasně dané, nemůžou to udělat jen tak z plezíru. Jak tu bylo psáno, stačí říct že nemáš problém, ale chceš písemné zdůvodnění a oni rychle vyměknou.



Kodl
Příspěvky: 20

Příspěvek#1923 » pát 11. srp 2017, 08:09

Teď už je pozdě bycha honit, nákupko jsem potřeboval vystavit rychle a už jsem ho využil.
Upřímně nedokážu si představit, že bych nosil skrytě pušku (ne že by to asi nešlo, ale s mojí malou hubenou postavou bych asi byl nápadný), takže mi to v tomhle konkrétním případě nevadí a žádnou stížnost jsem nepsal.
Asi kdybych nespěchal, poučen z tohoto fóra bych počkal, zda-li žádost zamítnou a co vymyslí do písemného odůvodnění. Tak uvidíme příště :-)



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#1924 » pát 11. srp 2017, 08:40

Já si umím představit skryté nošení pušky velice snadno - třeba v autě na sedadle pod dekou.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#1925 » pát 11. srp 2017, 08:41

V jakémkoliv futrálu.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1926 » pát 11. srp 2017, 09:01

Pozdě? Nikdy není pozdě.
Dej si, jen tak pro tu zábavu, další nákupko, na tu stejnou zbraň, ale samozřejmě i s nošením.

Že si někdo myslí, že nelze skrytě nosit pušku, ať už uvádí jakýkoliv důvod, je naprosto irelevantní.

Kodl píše:Teď už je pozdě bycha honit, nákupko jsem potřeboval vystavit rychle a už jsem ho využil.
Upřímně nedokážu si představit, že bych nosil skrytě pušku (ne že by to asi nešlo, ale s mojí malou hubenou postavou bych asi byl nápadný), takže mi to v tomhle konkrétním případě nevadí a žádnou stížnost jsem nepsal.
Asi kdybych nespěchal, poučen z tohoto fóra bych počkal, zda-li žádost zamítnou a co vymyslí do písemného odůvodnění. Tak uvidíme příště :-)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1927 » pát 11. srp 2017, 09:26

Tak já bych řekl, že stát se pro svoje příslušný OSZBM pověstnou osinou v prdeli, notabene v podstatě úplně zbytečně, je vskutku výbornej nápad.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1928 » pát 11. srp 2017, 09:29

Souhlasím s Cipisem. V Brně mi na nákupku nošení na "pušku samonabíjecí" nechali a schválili. Tímhle přístupem "nevím jak bych to nosil" bude zachvíli nějakej chytrák za přepážkou škrtat nošení u 5" a víc pistolí a revolverů :roll:



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1929 » pát 11. srp 2017, 09:34

SL: Dobrovolně se nechávat odrbávat na svých právech, tak to je taktéž výborný nápad ... Až ti tam řeknou, pane, vyskočte z okna, taktéž vyskočíš?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1930 » pát 11. srp 2017, 10:23

Viděl bych drobnej rozdíl mezi skákáním z okna a napsáním nošení do nákupka u pušky, kterou stejně nikdo nosit nebude.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#1931 » pát 11. srp 2017, 10:43

Je v tom zrádný moment, že ti (zatím jenom někde) bezdůvodně zužují možnosti volby nad rámec zákona (což je explicitně protiústavní).
Ano, pro jednotlivce v konkrétním případě nemá cenu prudit, ale tím se všem posouvá norma - a to není dobré.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#1932 » pát 11. srp 2017, 12:05

To si radši nechám nákupko do rezervy na pušku a pistoli, když se chystám něco kupovat, a ať mi pak všechno vydávají třeba měsíc, mně je to jedno. Nic víc proti mě stejně nemůžou, tak jakou osinou. Na počkání se jim stejně nechce. Ale na nějaký škrtání nebo nezákonný požadavky můžou zapomenout.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#1933 » pát 11. srp 2017, 12:40

POuhé držení, myslím, dost mezuje stav zbraně doma, i když ji máš pod kontrolou. Z tohoto důvodu si budu psát nošení asi i na dlouhou, až si nějakou budu kupovat.



Kodl
Příspěvky: 20

Příspěvek#1934 » pát 11. srp 2017, 13:54

Slezman: Jaká omezení máš namysli?

cipis píše:Pozdě? Nikdy není pozdě.
Dej si, jen tak pro tu zábavu, další nákupko, na tu stejnou zbraň, ale samozřejmě i s nošením.

To mi přijde zbytečné (možná až budu mít nějakou prudicí náladu). Ale určitě si dám pozor příště a nenechám se odbít.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1935 » pát 11. srp 2017, 14:39

Principiálně to rozdíl není, oboje může říct a oboje je špatně.
Proč se dobrovolně zříkáš práva? Resp. ty se ho klidně zřekni, ale nemusíš to dělat ostatním.
Nehledě na to, že celá řada pušek se dá naprosto bez problémů nosit skrytě. Nejen třeba Evo.
Ten policista porušil zákon a to je špatně. A je jedno, jestli škrtal nebo říkal, že máš skákat z okna.

SansLogique píše:Viděl bych drobnej rozdíl mezi skákáním z okna a napsáním nošení do nákupka u pušky, kterou stejně nikdo nosit nebude.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů