Nákupní povolení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#1936 » pát 11. srp 2017, 14:45

Slezman píše:POuhé držení, myslím, dost mezuje stav zbraně doma, i když ji máš pod kontrolou. Z tohoto důvodu si budu psát nošení asi i na dlouhou, až si nějakou budu kupovat.


Rozepis, prosim, svou teorii... Jako ze kdyz mas povoleni na noseni zbrane, ze ji nemusis ukladat do trezoru bez naplneneho zasobniku ve zbrani?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1937 » pát 11. srp 2017, 14:48

cipis - Ale já nikomu nebráním v jeho právu znepřátelit si svoje OSZBM. To je každýho věc. Já osobně jsem s nima radši kamarád a kvůli naprostý hovadině bych je neprudil.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#1938 » pát 11. srp 2017, 18:53

A jaké to má výhody? :-)



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#1939 » pát 11. srp 2017, 19:17

@Kodl, cmk
Pardon, vykládal jsem si režim držení doma přísněji než text v samotném zákoně povinuje (diskuse o nábojích v zásobníku ležícím mimo zbraň tu už taky byla).
Teorii o plném zásobníku ve zbrani v trezoru jsem nikdy neměl, tam je to jasné, že to leží vedle sebe.

Nicméně pokud budu mít pušku s nošením, mohu ji mít cestou na střelnici či do jiné mé nemovitosti v obalu nabitou, budu přitom dodržovat skryté nošení, a to je nepochybně benefit oproti držení, který asi stojí za to práva se nošení rovnou nevzdávat.
Ale souhlasím s tím, že pokud se narazí na odpor u OSZBM, tak není úplně taktické prosazovat i přes jejich (předpokl. vysvětlený) odpor.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1940 » pát 11. srp 2017, 19:49

Zase nějaká předposranost atd. Chápete, že se necháváte dobrovolně vydírat? Dobrovolně se ořezáváte o svá práva, tak kam to bude pak pokračovat?
To jsou normální úředníci, když budou házet klacky pod nohy, tak se dá na ně normálně stěžovat, atd.
Kdybych se řídil tím, co tu prezentujete, tak na Brně nejedou datovky. Holt jsem nakonec psal až na ministerstvo vnitra, a pak to najednou fungovalo. Možná mi tam chvíli nemohli přijít na jméno, ale co už. Žádosti musí odbavovat dle zákona, takže když chci nákupko, tak si to pošlu datovkou a do dané lhůty mám výsledek zase v datovce. Nemusím nikam chodit, vše v klidu od počítače.
Možná ten příklad s vyskočením z okna je trochu moc, ale principiálně je to to stejné. Oni mají jednat podle zákona a podle předpisů a jsou tam pro nás, ne my pro ně.
Nebo si myslíte, že když sebou takhle necháte zametat u věcí, které jsou zcela jasně dané zákonem, že budou dělat nějaké ústupky nebo tak něco? Když jim tam všechno odkývete, tak že vám někdy vyjdou vstříc? Nepopírá se to náhodou mezi sebou?

Za mě zcela jednoznačně - aby se vyhlo právě těmhle buzeracím a excesům, tak je lepší písemná cesta, ať už doporučeně, mailem s el. podpisem anebo tou datovou schránkou. Pošlete jednoznačný dokument a musíte dostat jednoznačné rozhodnutí. Nic mezi tím není.



Kodl
Příspěvky: 20

Příspěvek#1941 » ned 13. srp 2017, 12:00

cipis: Získání nákupka elektronicky mě zajímá.
Datovou schránku nemám, el. podpis ano. Opravdu jde vyřídit bez návštěvy OSZBM? Jak se třeba platí správní poplatky?



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#1942 » ned 13. srp 2017, 12:09

Já posílám datovkou a poplatky převodem na účet, který vám oznámí po přijetí žádosti.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1943 » ned 13. srp 2017, 14:18

Přesně tak, na účet. Některá krajská ředitelství mají už zveřejněný a ověřený účet na správní poplatky, některá ale bohužel ne, tak je to potřeba prošlapat.
Defacto na tom Brně ani nebyl prvně takový problém s tou datovkou obecně, ale právě s tím účtem, protože to brali jako správné podání, ale nezaplacené a na číslo účtu atd., tak to zabrala až komunikace s MV. Co se týče časové náročnosti, tak ano, je tam problém s identifikací platby, resp. se zjištěním té platby. Platba je na účtě až druhý den, až to někdo zkontroluje, až to dá vědět, že to patří na zbraně, atd., tak to holt něco trvá. Tak jak tak, pokud člověk nepotřebuje něco akutně, tak je potřeba počítat s 1-2 týdny. Za to, že člověk ušetří dvě cesty, tak to je myslím to minimální.
Jinak ještě jedna věc, také zde několikrát publikovaná, je potřeba na tu žádost napsat, že chcete odpověď do datovky (to byl dříve také problém, protože vnitrofiremně, resp. vnitropolicejně, tak si to posílají mailem a když zaměstnanci neměli el. podpis, tak se čekalo na toho, kdo ten podpis měl) a taktéž, se ze vzdáváte práva na odvolání. Pak vám to pošlou i s platností od toho správného data a ne až 15 dní poté.



Kodl
Příspěvky: 20

Příspěvek#1944 » ned 13. srp 2017, 20:57

Díky za objasnění. Docela mě láká to vyzkoušet a poslat jim elektronicky znovu žádost na nošení na tu pušku. Doufám, že jim mail s el. podpisem bude stačit (datovku si zatím zřizovat nehodlám).

Ještě dotaz: píšete žádost do těla zprávy nebo posíláte jako přílohu oskenované vypsané nákupko, popř. vyplněné PDF ze zdejších stránek?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1945 » ned 13. srp 2017, 21:26

PDFko, protože jinak, než přílohu, to datovkou nepošleš. Takže i mailem bych to také tak poslal.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#1946 » ned 13. srp 2017, 21:35

Podle § 12, odst. 3 ZoZ o povolení žádá držitel zbrojního průkazu na předepsaném tiskopise, takže do těla mailu bych to nedával.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#1947 » ned 13. srp 2017, 21:43

Mimochodem - jiz je nova verze predepsanych tiskopisu... Zadosti i sedivaky :-)
http://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke- ... dW09MTA%3D
Vyplnitelne primo na PC.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#1948 » pon 14. srp 2017, 09:16

Slezman píše:...
Ale souhlasím s tím, že pokud se narazí na odpor u OSZBM, tak není úplně taktické prosazovat i přes jejich (předpokl. vysvětlený) odpor.

Sory, ale tohle nikdo vysvětlit nedokáže. Když by to chtěl někdo obhájit, tak by tvou žádost musel zamítnout s náležitým odůvodněním a to by se mu nepovedlo. To, že někdo nechápe, jak by jsi podle zákona tu pušku mohl nosit není tvůj problém.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#1949 » pon 14. srp 2017, 10:26

Na mém OZBM mi bylo řečeno, že není problém, protože zákon nikterak neurčuje čím se mohu bránit nebo ne a jakým způsobem dosáhnu/nedosáhnu skrytého nošení. Tak má vypadat nezaujatý přístup úředníka.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#1950 » pon 14. srp 2017, 11:05

cmk píše:Mimochodem - jiz je nova verze predepsanych tiskopisu... Zadosti i sedivaky :-)
http://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke- ... dW09MTA%3D
Vyplnitelne primo na PC.


Pěkné, jen nevím co si u šediváku představit u "Způsob převodu vlastnictví". Tam mám napsat "Z ruky do ruky", či co? :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů