Pozice prstu u zbraní s tužší spouští

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#16 » sob 1. črc 2017, 11:02

maciz : K tomuto pánovi bych do kurzu určitě jít nechtěl.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#17 » ned 2. črc 2017, 21:13

Graver :vysvětlil, právě aby sis nestrhával
MM :největší citlivost je snad na konci prstu,ne? To by jsme mohli do lučíku narvat rovnou celý prst :D

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#18 » ned 2. črc 2017, 22:15

Precital si si vsetko co som napisal ? :roll: Alebo mas stale pocit ze typicke pouzitie pre na zaciatku spominanu G26 je pokojna tercova strelba typu 3 nastrelne + 10 ran za 5 minut ? Fakt ti doporucim skusit niektory maly lahky revolver. Ruger LCR/KLRC/LCRx pripadne Jckovy S&W. Drill typu tasim, namierim, dvojstrel, pripadne viacej cielov. Prajem prijemnu zabavu so spustanim bruskom prstu. Prave u malej zbrane kde velka sila potrebna na spustenie nie je kompenzovana vahou (typicky S&W Airweight a Rugerovske plastaky) sa to prejavi extremne. Toboz pri rychlej strelbe. Citlivost je vtedy sekundarna. Z mojej strany je to vsetko na danu temu.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#19 » pon 3. črc 2017, 09:19

Na tomhle videu https://www.youtube.com/watch?v=X-WLIa506r8 nevíte někdo co to tam vyváděl při dostřílení? Třeba na konci jak střílel na jedné noze? Dostřílel, bouchl zespoda do zásobníku, přetáhl závěr, vyndal zásobník, dal nový zásobník, natáhl

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#20 » pon 3. črc 2017, 14:14

Taky sem koukal co to ten "divnej" pán dělá. Hlavně míří do nebe. Příjde mi to jako nějaká debilní pozéřina, ale třeba to má nějaký smysl.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#21 » pon 3. črc 2017, 14:33

MM píše: ................Miculek striela aj DA bruskom prstu. ..........

http://www.shootingusa.com/PRO_TIPS/MICULEK4/miculek4.html
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pon 3. črc 2017, 14:50

Snake.360: no ano, bříškem tlačíš víc kolmo proti spoušti, ohbím můžeš mít tendenci trochu táhnout za spoušť do boku. Tak to holt nesmíš dělat. Je to věc poměru zbraně a ruky. Já když mám na Alfě mačkat bříškem, musím vyvrátit ukazovák tak blbě, že to prostě nedám - nesedí mi to.



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#23 » pon 3. črc 2017, 15:54

ppindian, blacky: Asi chce ukázat to, že jak zbraň držíš, jak spouštíš a jaký máš postoj není při obrané střelbě až tak rozhodující. Aspoň tak jsem to pochopil. Proto se to taky jmenuje "mýty ve střelbě".



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#24 » pon 3. črc 2017, 16:25

"bříškem tlačíš víc kolmo proti spoušti, ohbím můžeš mít tendenci trochu táhnout za spoušť do boku."
To není vůbec univerzální pravda. Záleží na zbrani. U mě třeba Grand Power P1S - DA/SA, v DA se dá bříško prstu použít, ale v SA se spouští blízko rámu už zalamuju prst.
Smiřme se s tím, že univerzální rada neexistuje a používejte zejména hlavu = nepoužívat to, co někdo hudruje, že musí fungovat, ale používejte to, co funguje vám.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#25 » pon 3. črc 2017, 19:21

@4Mike: ... jj, myslel som ale 'velky' revolver - ta ista stranka :
http://www.shootingusa.com/PRO_TIPS/MICULEK2/miculek2.html
pripadne zhruba od 4:20 - https://www.youtube.com/watch?v=0FbUMqoyjDw je pekne vidno ako ma posledny klb mimo luciku, spusta bruskom. Ale holt to je S&W Performance Center :D.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#26 » úte 4. črc 2017, 07:19

to, žer je něco z performance center nutně neznamená 5lb DA
http://imgur.com/a/SmBth

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#27 » úte 4. črc 2017, 07:51

SW929PC ~ 8.9lb (4kg), ale asi dost hladka spust - to ze je ten chlap nie je tak celkom bezny clovek je nieco ine :mrgreen:. Tu som to cvakol vo vyssom rozliseni.
Miculek.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#28 » úte 4. črc 2017, 09:25

maciz: jo, tomu rozumím, že když střílím víceméně pudově nemusím mít možnost být v nějaké fixní pozici. Zajímalo mě to co dělá po dostřílení:
- udeří zespoda do zásobníku, ve zbrani
- natáhne závěr (se zásobníkem ve zbranii)
- vyhodí zásobník
- zasune nový zásobník
- natáhne (a nestřílí ale kecá)

To mi není jasné proč to dělá. S bezpečnou manipulací to moc společného nemá. Připadá mi to jako že má pocit že na kameře je málo cvakání tak do toho bouchá a přetahuje aby byl full Chuck Norris :-)

Nebo to má nějaký význam?



mclucas
Příspěvky: 14

Příspěvek#29 » pát 18. srp 2017, 14:30

Mě přijde, že jak to drží schválně trochu pošahaně, tak se mu buď další náboj nepřebije (u glocku problém se slabým úchopem zbraně) nebo nezajistí po vystřelení posledního náboje závěr v zadní poloze. On pak automaticky začne "řešit problém nevystřelení". Už jsem někde viděl (usa youtube videa), že doporučují jako jednu z prvních věcí při nevystřelení náboje bouchnout do zásobníku a tím ho případně 'dorazit' a potom natáhnout závěr. Udělá to a závěr zůstane v zadu (dostřílel poslední ránu), tak přebije. Docela by mě zajímalo koho tam vlastně školí (video jsem popravdě hodně přeskakoval).

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#30 » pát 18. srp 2017, 15:03

Já jsem si našel ideální pozici prstu na spoušti při střelbě jednoruč, kterou mám asi nejraději. Při ní držím zbraň pevně, tudíž o nějakém vyklánění prstu a mačkání bříškem nelze moc uvažovat. A např. u revolveru s jéčkovým rámem to mám obdobně, přesně jak píše MM.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů