Zbrojní průkaz C a sebeobrana



Freediver
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 25. srp 2017, 14:34

Ahoj, omlouvám se možná za hloupý dotaz. Mám už asi xx let zbrojní průkaz C (lovecké účely), ale nevlastním žádnou zbraň (dělal jsem si ho automaticky na střední lesnické škole v rámci studia a bylo mi líto ho nechat propadnout, proto ho mám pořád aktivní).

V nedávné době mi začala jistá osoba anonymně vyhrožovat fyzickou újmou na zdraví (odmítnutá žena, kterou jsem v reálném životě viděl asi jen 2 hodiny a která je očividně psychicky vážně nemocná). Bohužel vyhrožuje v takové míře a frekvenci, že jsem to šel raději předat policii. Policie o tom udělala záznam, ale nemůže dotyčnou stíhat, dokud to pronásledování nebude trvat několik měsíců. Takže čekám.

Jelikož dotyčná vyhrožovala, že ještě všichni uvidí čeho je schopná, údajně mě venku sleduje a zjistila si i kde pracuji, napadla mě i možnost pořídit si zbraň, pokud by došlo na nejhorší, dotyčná si nějakou sehnala a počkala si na mě.

Otázka zní... musel bych znovu projít celým kolečkem, složit zkoušky a dostat zbrojní průkaz skupiny E nebo je tam nějaké ulehčení (zkratka) pro ty, co již vlastní zbrojní průkaz skupiny C? Možnost nosit zbraň nabitou povoluje pouze zbrojní průkaz E, takže pořízení a případné použití menší lovecké zbraně pro účely sebeobrany je nejspíše vyloučeno....

Předem moc děkuji za informaci.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#2 » pát 25. srp 2017, 14:38

Ano, znovu zdrav. způsobilost, potom zkouška odb. zp. na E, potom žádost o rozšíření skupin ZP.
Nyní se můžeš bránit svoji zbraní pouze v nutné obraně, logicky zřejmě buď doma, nebo kdyby tě napadla při výkonu myslivosti v terénu.
Naposledy upravil(a) Slezman dne pát 25. srp 2017, 14:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#3 » pát 25. srp 2017, 14:41

Ani s E se nemůže bránit jindy, než v krajní nouzi a nutné obraně.

Jediný podstatný rozdíl je v možnostech nošení zbraně. U C má značně omezené možnosti.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#4 » pát 25. srp 2017, 14:43

Tak samozřejmě, myslel jsem to jinak - pokud svoji zbraň převáží dle zákona, nemá v jiných případech ani dost dobře praktickou možnost, leda že by dáma útok prováděla tak pomalu, že stačí aktivovat svoji C zbraň.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#5 » pát 25. srp 2017, 15:08

Když neseš brokovnici zlomenou přes rameno, vrazit do laufu patronu je okamžik. Ale tohle určitě nebude nikdo praktikovat :)

Řešením je samozřejmě rozšíření zkupin ZP a obnáší to kompletně nové žádosti a novou zkoušku. Dobrá zpráva je, že když neuděláš, stávající ZP ti zůstane. Jestli to ale není opravdu vážné, zvážil bych i jiné možnosti (od pepřáku, přes pořízení psa až po přestěhování, pokud jsi třeba v nájmu).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » pát 25. srp 2017, 15:30

Myslím že jde o vážně míněný dotaz, tak se laskavě držte tématu.



Freediver
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » pát 25. srp 2017, 15:37

Výběr brokových nábojů dle toho, zda je dotyčná spíše slepice nebo svině to zabil :o)

Každopádně moc všem děkuji za informace. Vyřeším to narychlo nepalnými obrannými prostředky. Nemyslím sice, že se se svými 90 KG neubráním ženě, ale pokud ona bude mít palné prostředky nebo si najme nějaké ukrajince, nemusel bych stačit.

V dlouhodobém měřítku zvážím i to E-čko, ale snad to nebude nikdy třeba.
Každopádně moc děkuji za informace.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#8 » pát 25. srp 2017, 16:29

Máš také možnost požádat soud o tzv. předběžné opatření dle § 400 zákona č. 292/2013 Sb.

Podrobnější nfo viz. např. https://www.pravniprostor.cz/clanky/pro ... ili-i-cast

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » ned 27. srp 2017, 20:15

OT smazaný

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů