Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#856 » úte 12. zář 2017, 09:21

jhora píše:Tak Pro-Shot je hodně drahej a Koloveč nevypadá špatně, ale v Praze není k sehnání, našel jsem jen jejich eshop a kupovat kartáč za dvacku a dát 110 za poštovné se mi moc nezdá.


V Praze ty kartáče mívá Beareka - 35,-Kč/kus.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#857 » úte 12. zář 2017, 09:29

Díky, Beareku nemám tak moc z ruky a za tu cenu to klidně prubnu :)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#858 » úte 12. zář 2017, 09:47

jhora: tak ta první sada je čína jako prase, ta druhá vypadá dobře, ale za tu cenu se v kartáčích od koloveče utopím.
Jestli je mají v Bearece za ty prachy,tak asi není co řešit.
EDIT: jestli dobře koukám, tak je mají jen pro 7,65



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#859 » úte 12. zář 2017, 09:59

Souhlas, ve čtvrtek tam snad stihnu zajít, vypucuju lauf a podám report, jak jsem spokojenej.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#860 » úte 12. zář 2017, 11:19

Já v Bearece kupoval na 9mm, ale je to pár měsíců... A to měli na všechny ráže... :oops:

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#861 » úte 12. zář 2017, 11:31

P.V. : Já to případně pořeším tak, že jich vezmu 10ks a vyjde mě jeden na 32Kč. Případně se pak s někým podělím.
Hele a máš ten mosazný nebo bronzový? Ten mosazný by měl být logicky tvrdší a proto lépe čistit, ne?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#862 » úte 12. zář 2017, 11:38

Já mám bronzové - nějak jsem materiál tehdy neřešil. Pořád jsem holt začátečník... :)

Kdybych objednával z Kolovče z e-shopu,tak bych jich vzal taky víc... Ty se neztratí... Obzvlášť, když jhora píše, že zůstane u stejné ráže...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#863 » úte 12. zář 2017, 12:02

P.V., jhora: SZ



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#864 » stř 13. zář 2017, 20:04

Mám ty kartáče na našroubování z Koloveče na devítku. Dost vydrží, jen mě štve, jsou dost dlouhé. Protáhnout je laufem je dost makačka. Kdyby je dělali poloviční, tak by to bylo ono.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#865 » čtv 14. zář 2017, 08:24

Oni se tou délkou na stránkách i chlubí. Už jsem na cestě k rough boyovi, takže jsem zvědav. Mám tam od každého dva, takže otestuju a rozdělím se o zkušenost.



Tereza
Příspěvky: 6

Příspěvek#866 » čtv 14. zář 2017, 09:55

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. :)

Koupila jsem si svou první zbraň ČZ 75D compact.
O víkendu bych z ní chtěla poprvé jít střílet. Je potřeba s ní něco předtím udělat z hlediska čištění, když se zbraň bude používat poprvé? Je zcela nová.
Vím, že pán v obchodě mi říkal, že zbraň je nakonzervovaná. Jde mi o to, jestli ji musím rozebrat a třeba někde něco vytřít, nebo zda stačí zbraň klasicky vyčistit až po střelbě.

Moc děkuji a omlouvám se za pro někoho možná hloupý dotaz. :D

Tereza

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#867 » čtv 14. zář 2017, 09:59

Rozhodně velmi správný a zodpovědný, nikoli hloupý dotaz :)
Minimálně bych doporučil vytřít vývrt hlavně do sucha od konzervačního maziva a skluzavku. Další, co očistit od konzervačního maziva Ti jistě poradí někdo z čezeťáků ;).

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#868 » čtv 14. zář 2017, 10:04

Pánové, nedá mi to a musím se zeptat, jestli čistím správně nebo blbě.
Mám CZ Shadow 2, cca 1/2 roku, vystříleno kolem 4.000 ks

Na čištění jsem si pořídil BALISTOL ve spreji, sadu protahováků 9mm (mosaz, silon a textil), dva kartáče (mosaz a silon) a hadr.
V podstatě to dělám takhle:
  • rozeberu pistoli
  • nastříkám Balisotlem vnějšek (zejména skluzavku) i vnitřek hlavně, zevnitř závěr, zevnitř rám
  • počkám, až Balistol trochu rozpustí zplodiny (cca 2 minuty) a jdu čistit
  • HLAVEŇ - projedu hlaveň 3-5x mosazným protahovákem, pak silonovým a vytřu textilním. Zvenku na hlavni vydrbu mosazným kartáčem uzamykací ozuby, které hlaveň zamykají do závěru, skluzavku a boky skluzuavky. Poté vypucuju hadrem.
  • ZÁVĚR - vydrbu mosazným kartáčem vnitřek závěru, uzamykací ozuby, které zamykají hlaveň, vodící drážky závěru, prostor kolem výhozního okénka a místo, kde se opírá dno nábojnice a prochází tudy ven úderník, zespoda pak všechny drážky a prohlubně v závěru a zezadu vydrbu místo, kde vystupuje úderník a dosedá kohout, potom vše vytřu hadrem
  • RÁM - mosazným kartáčem vydrbu vnitřek rámu, vodící drážky, pořádně prodrbu spoušťový mechanismus (všechny výstupky a kam až dosáhnu, ale nerozebírám), vyhazovač a kohout a zásobníkovou šachtu (kam dosáhnu kartáčem). Celé vypucuju hadrem.
  • nakonec otřu ještě vratnou pružinu s vodičem a trochu přeleštím zásobníky (nerozebírám)
  • Zkontroluju hlaveň, složím zbraň, vyzkouším funkci, hotovo...
Tak prosím případné komentáře, jestli takhle jo nebo takhle rozhodně ne...
Hlavně jsem zvědav, co mi řeknete na ten Balistol, už jsem slyšel zasvěcené rady, že musím mít jeden sprej na rozpouštění zplodin, druhý na mazání/konzervaci... tak nevím, jestli to takhle stačí nebo té pistoli ubližuji?

Díky všem za rady/připomínky!



Tereza
Příspěvky: 6

Příspěvek#869 » čtv 14. zář 2017, 10:48

Rough boy píše:Rozhodně velmi správný a zodpovědný, nikoli hloupý dotaz :)
Minimálně bych doporučil vytřít vývrt hlavně do sucha od konzervačního maziva a skluzavku. Další, co očistit od konzervačního maziva Ti jistě poradí někdo z čezeťáků ;).


Děkuji za radu. :)

Ještě bych si radši ujasnila jednu věc. V obchodě jsem si koupila olej na čištění, nic víc mi pán nedoporučil, ale když jsem si četla nějaké články, tak někde psali, že se zbraň musí konzervovat. Na to jiná speciální lahvička nebo je tonějak součástí rovnou toho oleje, nějaká látka třeba?

Děkuju

Terka :)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#870 » čtv 14. zář 2017, 11:06

Terka: Napiš co jsi koupila, zkušenější řeknou. :) Já mám CLP - to čistí i vytváří ochrannou vrstvu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů